999 rezultate për

turqine

Dalin pamjet e para nga tërmeti që tronditi sot Turqinë(VIDEO) Turqia u trondit pasditen e sotme nga një tërmet me magnitudë 5.2 ballë i shkallës Rihter. Sipas mediave turke, epiqe
Tërmeti i fuqishëm trondit sërish Turqinë Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë ditën e sotme. Sipas EMSC, tërmeti me magnitudë 5.0 i shkallës rihter është
Një tjetër ortek godet Turqinë, humbin jetën 23 forca të kërkim shpëtimit 23 persona pjesë e skuadrës së kërkim shpëtimit kanë humbur jetën si pasojë e ortekut të fuqishëm që përfshiu Turqinë.
Një tjetër tërmet i fuqishëm shkund Turqinë Një tjetër tërmet i fortë ka goditur Turqinë perëndimore. Sipas Qendrës Europiane të Sizmiologjisë tërmeti ishte me magn
Rëndohet bilanci, shkon në 35 numri i viktimave nga tërmeti që shkundi Turqinë Ka shkuar në 35 numri i viktimave nga tërmeti famëkeq që goditi Turqinë dy ditë më parë. Deri më tani numri i ndërtes
Gjest i madh i tifozëve të Fenerbahces për viktimat e tërmetit në Turqi Fenerbahçe shënoi fitore të madhe sonte ndaj Basaksehirit duke e mposhtur 2:0 me golat e Kruses dhe Vedat Muriqit. Nd
Rëndohet gjendja në Turqi, 20 viktima dhe 1015 të plagosur Ka shkuar në 20 numri i personave që kanë humbur jetën nga tëremti që goditi Turqinë dhe më shumë se 1015 persona janë p
Tërmeti shkatërrues në Turqi, reagon Gent Cakaj Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj ka reaguar në lidhje me tërmetin 6.8 rihter që goditi këtë mbrëmje pjesën lindor
Tërmeti i fuqishëm 6.8 i shkallës rihter godet Turqinë Turqia po gjendet në një gjendje paniku për shkak të lëkundjeve të tërmetit. Një tërmet me magnitutë 6.8 i shkallës r
Tërmetet shkundin Greqi, Itali e Turqi Toka vazhdon të lëkundet, por tani më “pika e nxehtë” është Greqia dhe Turqia. Duke parë lëkundjet e regjistruara së fun
35 gra dhe fëmijë kosovarë largohen nga Siria Ka arritur në 35 numri i grave dhe fëmijëve nga Kosova që janë larguar nga kampet dhe burgjet e Sirisë, drejt qytetit Qa
Kurdët braktisin qytetet në kufi me Turqinë: Kërcënimi amerikan që detyroi Erdoganin të ndërpriste sulmin Trupat kurde kanë filluar të tërhiqen nga qytetet në kufi me Turqinë pas marrëveshjes për një armëpushim 120 orë të arri
Reja e thotë troç: UEFA të dënojë Turqinë Ndryshimi i brezave në ekipin kombëtar po sjell rezultat dhe e ardhmja duket e sigurt. Trajneri, Edi Reja ka afruar t
Dalin pamjet, momenti kur forcat e Asadit futen në veri: Erdogani kërcënon me përgjigje ushtarake "E kemi marrë vendimin dhe kështu do ta çojmë deri në fund atë siç e planifikuam në fillim". Kështu i është përgjigj
Ushtria e Assad-it shkon në veri, rrezik lufte frontale me Turqinë Ka marrë një kthesë të tmerrshme lufta në Veri-Lindje të Sirisë. Forcat kurde kanë arritur një marrëveshje me regjimin e
1 me 0 për Turqinë, Meta: Gol shtrembaluq, Kombëtarja shkëlqeu! Shqipëria humbi përballë Turqisë 1 më 0, pavarësisht lojës së mirë që bënë. Presidenti Meta ka reaguar në një postim
Kombëtarja kryen stërvitjen e parë për ndeshjen me Turqinë (VIDEO) Përfaqësuesja shqiptare e futbollit ka zhvilluar sot stërvitjen e parë të grumbullimit për ndeshjet e muajit tetor ndaj
"Me Turqinë shansi i fundit", Reja: Lojtarët e grumbullur nga Kosova na prishin punë Trajneri i Kombëtares, Edi Reja bëri publike para pak minutash listën e futbollistëve të grumbulluara për 2 sfidat ndaj
Dërguan hashash dhe morën heroinë: Detajet e kapjes së trafikantëve shqiptarë në kufi me Turqinë (VIDEO) Policia greke vijon ende operacionin për kapjen e gomones së dytë me drogë. Mediat greke raportojnë se mbrëmë është
Publikohen pamjet e arrestimit të skafistëve shqiptare në kufi meTurqinë (VIDEO) Kanë dalë pamjet e operacionit të madh, ku dhe u shkëmbye zjarr në ujërat detare greke. Dy shqiptarët e arrestuar, ident