999 rezultate për

turqia

Greqia nën tensionet e luftës: Presim sulm nga ushtria turke Tensionet e muajve të fundit në kufi kanë bërë që Ministria e Mbrotjes së Greqisë të përgatitet për tre skenare të munds
ZYRTARE/ Edhe Turqia ka një datë për rifillim e kampionatit Presidenti i Federatës së Futbollit të Turqisë, Nihat Ozdemir, ka konfirmuar lajmin se Superliga turke do të rinisë më 1
Paga si në Gjermani, Turqia kërkon punëtorë për mbledhjen e çajit Izolimi në shtëpi, për shkak të Koronavirusit, ka vënë në vështirësi fermerët turq të cilët nuk kanë punëtorë për të mbl
Turqia, breshëri të gjata automatiku në kufirin me Greqinë Breshëri të gjata automatiku janë dëgjuar në kufirin greko-turk mesnatën e djeshme duke ngritur alarmin tek ushtria grek
Turqia kërcënohet nga pandemia, shkon mbi 100 mijë numri i të infektuarëve Ka shkuar në 101,790 numri i të infektuarëve në Turqi, teksa ditën e sotme u regjistruan 115 viktima duke çuar në total
Luftoi 15 ditë me koronavirusin, tre vjeçari fiton betejën për jetën I mituri u lirua nga spitali sot në provincën jugore të Hatay-it pas 15 ditësh trajtim. Ai u shtrua me simptoma të ethev
Greqia shtyn ndalimin e fluturimeve me 5 vende të Europës Masat e marrë për Covid-19 kanë bërë që Greqia të marrë masa edhe për fluturimet. Deri më 15 maj asnjë fluturim nuk d
Turqia i vë "drynin" të gjithave për 48 orë, plas sherri para dyqaneve dhe furrave të bukës (VIDEO) Turqia ka shpallur një izolim 48-orësh në 31 qytete të vendit në një përpjekje për të frenuar përhapjen e koronavirusit,
Rritet frikshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Turqi Turqia po hyn vrullshëm mes vendeve më të prekura nga koronavirusi me një numër të prekurish që rritet me mijëra çdo dit
Lajm i mirë nga Turqia, Trajneri i Galatasaray shërohet nga coronavirusi Fatih Terim i ka gëzuar të gjithë në Turqi pasi është shëruar plotësisht nga coronavirusi. Në një njoftim nga doktori
Po vijnë nga Turqia, Rama zbulon flotën e ambulancave që do "luftojnë" COVID-19 (FOTO LAJM) Shqipëria është një ndër të vendet e prekura nga koronavirusi i ri, COVID-19. Ditën e sotme në vend u regjistruan 174 të
Dezinfektant apo alkool për të luftuar COVID 19, kjo është zgjidhja që jep Turqia Ajo çka po dëgjojmë më së shumti këto ditë përveç qëndrimit në shtëpi, është pikërisht larja e duarve. Në Turqi nuk p
Përhapet shpejt koronavirusi në Turqi, 21 të vdekur dhe 947 të infektuar Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Turqi është rritur me 12 vetë të shtunën, duke e çuar në 21 numrin e viktimave në t
Artan Fuga reagon ashpër pas deklaratës së Ramës: Çfarë iluzioni! Akademiku Artan Fuga ka reaguar me në një postim në Facebook në lidhje me deklaratën e kryeministrit Edi Rama se nëse bo
Shkon në katër numri i viktimave, edhe Turqia nën kërcënimin e koronavirusit Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, njoftoi se është shënuar vdekja e katërt nga koronavirusi. Në një pos
Shuhet toga turke në Siri, fregatat ruse futen në Stamboll (FOTO LAJM) Turqia i ka shpallur objektiva armiqësor që mund të goditen kurdoherë të gjitha bazat dhe mjetet ushtarake të Presidenti
Turqia nën panik! 9 lëkundje sizmike brenda një ore e gjysmë (FOTO LAJM) Lëkundjet sizmike vijojnë të "dridhin" rajonin perëndimor të Turqisë. Pasditën e sotme janë regjistruar 9 lëkundje si
Erdogan se harron Ramën, kaq para dhuroi për rindërtimin pas tërmetit Turqia ka dhuruar për rindërtimin e Shqipërisë 46.3 milion euro. Kjo shifër u bë publike gjatë konferencës së donato
Turqia pritet të evakuojë qytetarët e saj nga Kina, mes tyre edhe një shtetas shqiptar Koronavirusi është kryetemë kudo në botë dhe jo pa arsye. Të paktën 170 persona kanë gjetur vdekjen ndërkohë që 7700
Reuters: Turqia spiunon Shqipërinë, si ndodhi sulmi ndaj SHISH Hakerat duket të jenë “arma e re” e Turqisë për spiunazhin mbi vendet europiane. Presidenti turk Rexhep Tajip Erdog