999 rezultate për

turqi

Shkaktoi përplasje e tension, anija turke "braktis" detin Mesdhe Tensioni mes Turqisë dhe Greqisë vazhdon të jetë serioz. Anija turke "Cesme", që shkaktoi një valë të re tensioni me
Amerikanë, francezë, egjiptianë dhe grekë rrethojnë Turqinë nga Perëndimi Do të jenë dhjetë ditë zjarri këto për Egjeun duke filluar nga sot dhe në vijim. Dhjetra avije dhe avionë, dronë të
Rrethuan me avionë luftarakë anijen? Greqia i përgjigjet prerë Turqisë Vazhdojnë tensionet me Greqisë dhe Turqisë në Mesdhe. Pas akuzave se avionët luftarakë greke kanë "ngacmuar" anijen turk
Dron ushtarak pa pilot kryen 300 mijë orë fluturim, Turqia do ta përdorë në stërvitjen ushtarake në Egje Një mjet ajror pa pilot i armatosur turk (UAV) tejkaloi 300 mijë orë fluturim, njoftoi prodhuesi i kompanisë, shefi i te
Turqia nuk ka ndërmend të ndalet: Nxjerr 87 anije për stërvitje, aeroplanë e helikopterë lufte Mediat greke raportojnë se Turqia "po i vë zjarrin" skenës diplomatike në pritje të një raundi të ri të kontakteve ekspl
Turqi, "Kamioni Digjital" do të udhëtojë në 52 provinca Drejtoria e Komunikimit e Presidencës së Turqisë nisi projektin e saj “Kamioni Digjital” për të treguar prosperitetin ko
Zbulohet telefonata e drejtorit sportiv të Fenerbahçe, Muriqi rikthehet në Turqi? Fenerbahçe smund ta harrojë sulmuesin shqiptar, Vedat Muriqi. Drejtori sportiv i Fenerbahçes, Emre Belozoglu ka telef
Ushtritë më të fuqishme në Ballkan: Ku renditen Shqipëria, Turqia, Serbia, Greqia (FOTO LAJM) Global Firepower ka publikuar listën e vendeve sipas fuqisë ushtarake për vitin 2021. Lista me ushtritë më të fuqishme u
LISTA/ Tanke, raketa, avionë dhe dronë: Ushtritë më të fuqishme në botë, ku renditen Turqia dhe Greqia Global Firepower ka publikuar listën e vendeve sipas fuqisë ushtarake për vitin 2021. Lista me ushtritë më të fuqishme u
Në zemër të ishujve grekë, Turqia ndërmerr veprimin e papritur në Egje (FOTO LAJM) Ndërkohë që është në një luftë akuzash me SHBA-të në lidhje me vrasjen e 13 qytetarëve turq gjatë operacionit kundër ter
Rama përshëndet në turqisht punëtorët në Laç: Merhaba Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në kanstierin e ndërtimit të spitalit të ri që do të ndërtohet në Laç, pasi ndërtesa e
TABELA/ Turqia apo Greqia, cili shtet është më i fuqishëm ushtarakisht? Turqia dhe Greqia janë në një rivalitet të gjatë që prej themelimit të shtetit grek në fillim të shekullit XIX. Mes
5 ditë luftime, dhjetra të vdekur, Turqia thërret urgjent ambasadorin e SHBA-ve Forcat e ushtrisë turke gjetën trupat e 13 qytetarëve të marrë peng dhe më pas të ekzekutuar gjatë një operacioni ushtar
Blindohet Turqia! Aksion në 40 qytete, arrestohen 718 persona Një megaoperacion ka ndodhur në Turqi ku janë arrestuar 718 persona. Mediat vendase bëjnë me dije se operacioni ka pë
Harta e "CIA-s në hije" trondit Greqinë dhe Rusinë Një hartë e publikuar sëfundmi nga kompania amerikane "Stratfor", e njohur ndryshe si "CIA në hije" për shkak të ndikimi
Mediat turke jehonë Morena Tarakut, këngëtarja tregon suksesin (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur, Morena Taraku, ka disa vite që jeton në Turqi dhe njihet për jetën luksoze që bën. Madje edhe ajo v
8.108 të shëruar dhe 7.763 raste të reja me COVID-19 në Turqi Turqia gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 7.763 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), përfshirë 667 pac
"Kam edhe fotografi", deklarata që ndez Turqinë: Muriqi duke qarë në zyrë deri në 2 të mëngjesit Një deklaratë shumë e fortë ka ardhur nga ana e zyrtarit të Galatasarait, Abdurrahim Albayrak. Ky i fundit ka zbulua
Drejt Anglisë me letra fallco, kapen dy shqiptarët 2 persona janë arrestuar pasi tentuan të kalojnë kufirin me dokumente të falsifikuara. Shqiptarët kishin si synim mbë
"Turqit po kopjojnë raketat ruse S-400": Paralajmërimi i fortë pas transaksionit të bujshëm Greqia ka hyrë në një fazë të ethshme riarmatimi me qëllim përballimin e supremacisë turke në det dhe në ajër, ndërsa me