turqi

Turqia sfidon UEFA-n, sërish pro luftës: Përshëndetje ushtarake edhe në Paris Nuk kishte incidente brenda dhe jashtë stadiumit, nuk pati as fitues në përballjen e grupit tonë kualifikues, Francë-Tur
Qendroni larg këtyre tre ministrave, ndryshe "digjeni": SHBA-të vendosin sanksione ndaj zyrtarëve turq pas luftës në Siri Departamenti i Thesarit në SHBA ka vendosur sanksione ndaj tre ministrave të qeverisë së Turqisë pas operacionit të nisu
Cikalleshi: Ndjehem mirë për fitoren, do ndjhesha akoma më mirë nëse do kishim fituar në Turqi Sokol Cikalleshi ka arritur të shënojë një tjetër gol me fanellën kuqezi në ndeshjen ndaj Moldavisë. Ai u shpreh për "Su
Liga Arabe shqyrton mundësinë bashkëpunimit ushtarak kundër Turqisë Për shkak të ofensivës në Veri të Sirisë, Ankaraja po përballet me kritika të shumta ndërkombëtare. Në shumë qytete evro
Dalin pamjet, momenti kur forcat e Asadit futen në veri: Erdogani kërcënon me përgjigje ushtarake "E kemi marrë vendimin dhe kështu do ta çojmë deri në fund atë siç e planifikuam në fillim". Kështu i është përgjigj
Ushtria e Assad-it shkon në veri, rrezik lufte frontale me Turqinë Ka marrë një kthesë të tmerrshme lufta në Veri-Lindje të Sirisë. Forcat kurde kanë arritur një marrëveshje me regjimin e
Memushaj: Duhet harruar humbja kundër Turqisë! Ledian Memushaj deklaron se Shqipëria duhet ta harrojë sa më shpejt humbjen ndaj Turqisë, pasi përballja e së hënës ndaj
"S'ka më tolerim": SHBA-të marrin masa kundër Turqisë pas operacionit në Siri Së fundmi SHBA e kishte kërcënuar Turqinë, tani po shkohet një hap më tej. Presidenti Donald Trump ka porositur ministr
121 të arrestuar në Turqi: Kundështuan në Twitter luftën me kurdët në Siri Turqia vijon për të katërtën ditë operacionin kundër forcave kurde në Siri, ndërsa kjo ka shkaktuar mjaft reagime brenda
"France Football": Turqia rrallëherë u tregua e rrezikshme, Shqipëria i vuri në vështirësi Turqia mposhti Shqipërinë me rezultatin 1-0. Goli për kombëtaren turke erdhi vetëm në minutat e fundit pas një mosmarrëv
Shkak bëhet festimi, UEFA mund të marrë masa ndaj Turqisë (VIDEO) Turqia mund ta pësojë nga UEFA, pas fitores ndaj Shqipërisë. Goli i Cenk Tosun ishte vendimtar për të ardhmen kualifi
Reja flet pas humbjes: Nuk jam i zhgënjyer, luajtëm perfekt Ashtu si futbollistët, edhe trajneri i Shqipërisë Edi Reja e kishte të vështirtë të pranonte humbjen ndaj Turqisë, ndërs
Turqisë i falim fitoren, gafa e Strakoshës na pret shpresat për në "Euro 2020" (VIDEO) Shqipëria reziston deri në frymën e fundit, por eliminohet nga Europiani që në raundin kualifikues. Kuqezinjtë nuk kanë
1 me 0 për Turqinë, Meta: Gol shtrembaluq, Kombëtarja shkëlqeu! Shqipëria humbi përballë Turqisë 1 më 0, pavarësisht lojës së mirë që bënë. Presidenti Meta ka reaguar në një postim
Përqafimi që bëri të famshëm arbitrin e ndeshjes Turqi-Shqipëri (VIDEO) Sfida eliminatore e Euro 2020-ës, Turqi-Shqipëri po arbitrohet nga rumuni 39-vjeçar Ovidiu Hategan, i cili humbi kontrol
Turqi-Shqipëri, me tension dhe plot 5 kartona të verdhë, mbyllet pjesa e parë pa gola (VIDEO) Turqi-Shqipëri, me tension dhe plot 5 kartona të verdhë, mbyllet pjesa e parë pa gola Është mbyllur pjesa e parë pa
Momente pikante gjatë këndimit të himnit të Turqisë VIDEO) Turqia po përballet me Shqipërinë në Antalia, ndërkohë që para nisjes së takimit së takimit janë kënduar himnet e të dy
Veliaj shkon të shohë Shqipëri-Turqi me kapelen e Los Angelosit Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka udhëtuar drejt Turqisë në kuadër të përballjes së kombëtares kuqezi me e
Policë me armë në brez zbarkojnë në stadium, ç’po ndodh para ndeshjes Turqi-Shqipëri? (VIDEO) 47 mijë e 800 tifozë do të jenë të pranishëm në stadiumin e Fenerbahçes për sfidën e sotme mes Turqisë dhe Shqipërisë.
Turqi-Shqipëri/ Meta mesazh Kombëtares:Oh sa mirë me ken shqiptar! Tifozët e Kombëtares sonte presin të shohin ndeshjen e shumëpritur Turqi-Shqipëri. Presidenti i vendit, Ilir Meta i k