999 rezultate për

turq

Formacionet e mundshme: Turqi-Shqipëri, Cikalleshi sulmues "pykë" Treni i fundit për Europianin, kështu e ka konsideruar trajneri Edoardo Reja ndeshjen me Turqinë. Fitorja është rezul
Kërkohet vetëm fitorja, Reya ideon formacionin anti-Turqi Shqipëria do të luajë një finale të vërtetë në Stamboll përballë Turqisë vendase, pasi çdo rezultat tjetër përveç fitore
Reya: Ndaj Turqisë nuk do të ketë të rinj në formacion Trajneri i Kombëtares Shqiptare Edi Reja doli sot në konferencën e zakonshme për shtyp, në prag të ndeshjes eliminatore
Ndeshja me Shqipërinë, Gunes: E gjithë Turqia pret suksesin tonë Turqia do të presë si vendase Shqipërinë ditën e nesërme, në një ndeshje që është e rëndësishme për të dyja skuadrat, po
Turqia ndalon flamujt e Shqipërisë në stadium Turqi-Shqipëri është ndeshja më e rëndësishme e ditës se nesërme në grupin H me dy përfaqësueset që synojnë trepikëshin
Ozil largohet nga Arsenal, transferohet në Turqi Mesut Ozil mund të largohet nga Arsenal, për të vazhduar karrierën në Turqi. Sipas ‘Takvim’, skuadra turke Fenerbahce
Formacioni i mundshëm i Shqipërisë kundër Turqisë (FOTO LAJM) Nga çfarë la të kuptohej, Reja pritet të formojë një formacion thuajse të njëjtë me atë ndaj Islandës. Në mbrojtje Is
Turqia nis sulmin në Siri (VIDEO) Kanë nisur sulmet e ushtrisë turke në veri të Sirisë, në nëj kohë që mediat në vend transmetojnë pamje të asaj që po ndo
Ndeshja Turqi-Shqipëri do të gjykohet nga 4-she romune Një 4-she gjyqtarësh rumunë për sfidën Turqi-Shqipëri. UEFA ka përcaktuar arbitrat që do të vendosin drejtësi në duel
Gjimshiti: Hysaj do na mungojë, por luajmë shanset tona ndaj Turqisë Në mungesë të Hysajt e Mavrajt, Berat Gjimshiti është mbrojtësi më me eksperiencë në Kombëtaren Shqiptare, ndërsa sot is
Turqia nis luftën në Siri (VIDEO) Ashtu siç ishte paralajmëruar, Turqia ka nisur përgatitjet për të nisur ofensivën në veri në lindje të Eufratit në Siri
Trajneri i Turqisë i trembet Shqipërisë: Kanë lojtarë të mirë që luajnë në Seria A Trajneri i përfaqësueses turke, Senol Gunes, ka deklaruar se Shqipëria është një kundërshtar shumë i rrezikshëm. Turq
Kombëtarja kryen stërvitjen e parë për ndeshjen me Turqinë (VIDEO) Përfaqësuesja shqiptare e futbollit ka zhvilluar sot stërvitjen e parë të grumbullimit për ndeshjet e muajit tetor ndaj
Ushtria turke bëhet gati për luftë në Siri Turqia është duke u përgatitur për një operacion në lindje të lumit Eufrat, zonë e cila kontrollohet nga kurdët e YPG, t
Kapen 2 shtetas turq në Sarandë Plicia e Sarandës nëpërmjet një deklarate për mediat ka bërë me dije se ka arrestuar dy shtetas turq. Njëri është kapite
"Me Turqinë shansi i fundit", Reja: Lojtarët e grumbullur nga Kosova na prishin punë Trajneri i Kombëtares, Edi Reja bëri publike para pak minutash listën e futbollistëve të grumbulluara për 2 sfidat ndaj
Reja publikon listën kundër Turqisë dhe Moldavisë, ka risi (FOTO LAJM) Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, ka publikuar listën me lojtarët e grumbulluar për dy takimet e radhës, kundër Turqisë d
Spektakolare, si u kapën 1.8 ton drogë nga Shqipëria në Turqi (VIDEO) Polcia turke ka sekuestruar nje sasi te madhe droge ne nje operacion te finaluzuar se fundi me disda te arrestuar. Me
Supergoli i Europa League vjen nga Turqia (VIDEO) Një supergol është shënuar në takimin e Europa League mes Trabzonsporit dhe Baselit. Vendasit kanë realizuar golin e
Turqi-Shqipëri, dalin në shitje biletat Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka njoftuar tifozët e kombëtares së biletat për ndeshjen me Turqinë dalin në shitj