999 rezultate për

turq

ANALIZË/ Si Putin po e josh Erdoganin me raketa të avancuara Planet e Turqisë për të blerë sisteme raketore ruse S-400 alarmojnë aleatët e saj perëndimorë, por janë pjesë e një part
Si Rusia po josh Turqinë me raketa të avancuara Planet e Turqisë për të blerë sisteme raketore ruse S-400 alarmojnë aleatët e saj perëndimorë, por janë pjesë e një part
E pabesueshme! Sa vjeç mendoni se eshte kjo grua? (FOTO LAJM) Një këngëtare shumë e njohur në Turqi po i mahnit të gjithë me bukurinë e saj dhe pse askush nuk e beson moshën e saj.
Humbën ndaj Shqipërisë, rrjeti ironizon keq lojtarët e Turqisë (VIDEO) Ndërkohë që në Turqi kërkojnë me ngulm largimin e trajnerit dhe rinovimin e skuadrës, në rrjetet sociale ka shpërthyer g
U rrahën turpshëm nga Shqipëria, tifozët turq reagojnë me tërbim ndaj skuadrës (FOTO LAJM) Tifozët turq nuk e kanë kapërdirë humbjen 2-3 në miqësoren ndaj Shqipërisë duke kërkuar urgjentisht largimin e trajnerit
Pas fitores me Turqinë, Ramadani dhe mjeku i ri festojnë duke kënduar (VIDEO) Pas fitores me rezultatin 2-3, në Antalia të Turqisë, futbollistët shqiptarë kanë filluar të festojnë e gëzojnë, në dark
Furtunë në Turqi pas humbjes turpëruese: Tifozët duan "kokën" e trajnerit (FOTO LAJM) Fitorja e Shqipërisë ndaj skuadrës kombëtare turke, edhe pse në një miqësore ka shkaktuar furtunë në futbollin turk.
"Çmenden" turqit: Na rrahen edhe me 10 lojtarë Shqipëria mundi Turqinë në "Antalya Arena" me shifrat 2-3. Tifozët turq janë të pakënaqur nga kjo humbje e kombëtare
Turqia rihap përsëri ndeshje, shënojnë me Akbaban (VIDEO) Turqia ka shënuar përsëri kundër Shqipërisë në "Antalya Arena" Goli është shënuar nga mesfushori Akbaba pas një aksio
Grezda befason Turqinë, shënon golin e tretë (VIDEO) Shqipëria ka shënuar golin e tretë kundër Turqisë në "Antalya Arena" Djemtë e Panuccit në një moment të vështirë, ku
Shënon Turqia dhe hap sfidën (VIDEO) Turqia ka shënuar gol e parë kundër Shqipërisë në "Antalya Arena" Turqit e nisin me gol pjesën e dytë, ku sulmuesi Un
Turqi – Shqipëri, formacionet zyrtare Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare. Takimi fillon nga ora 18:30 dhe
Turqi - Shqipëri, udhëtim nëpër histori Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë kanë zhvilluar nëntë ndeshje me nwjra-tjetrwn ku bilanc më të mirë kanë turqit
Sot miqësorja Turqi - Shqipëri, ky është formacioni i mundshëm i Kombëtares Trajneri i kuqezinjve, Christian Panucci pritet të bëjë disa ndryshime në formacion në ndeshjen kundër Turqisë duke prov
Berisha: Rruga drejt Europianit të ardhshëm nis kundër Turqisë Në mungesë të Ansi Agollit, shiritin e kapitenit në krah në sfidën miqësore të kësaj të hëne ndaj Turqisë në Antalya do
E konfirmon trajneri i turqve: Kundër Shqipërisë do të luajnë të rinjtë Kombëtarja e Turqisë do të përballet me Shqipërinë në ndeshje miqësore në Antalya. Trajneri i Turqisë, Mircea Lucescu
Hysaj para ndeshjes me Turqinë: Ndeshje për moral Para miqësores të së hënës me Turqinë, kanë dalë në konferencë shtypi dy futbollistë, Elseid Hysaj dhe Armando Sadiku.
Kombëtarja shqiptare mund të hedhë një "bombë" në pankinën e Turqisë Shqipëria mund të jetë vendimtare në largimin e Mirçea Luçeskut nga përfaqësuesja e Turqisë. Nëse humbet përballë kuqezi
Pas Bashës dhe Strakoshës nga Kombëtarja largohet dhe një tjetër i dëmtuar Kombëtarja shqiptare nuk do të ketë dilemën e vetme se si të bëjë një paraqitje dinjitoze kundër Turqisë, por dhe si ta
Panucci ka në mendje dy formacione për ndeshjen kundër Turqisë Kur ndërron një trajner dhe për më shumë idetë e lojës së një cikli të ndërprerë në mes, pa dyshim që miqësoret vlejnë p