999 rezultate për

turneut

UEFA në hall për Euro 2021, pas shtyrjes mund të ndryshojë edhe formati i turneut Pasi u shty për në vitin e ardhshëm, Euro 2020 rrezikon të ndryshojë edhe formatin. Për herë të parë në histori turneu m
Të vishesh si vjehrra? Kate e bëri dhe shkëlqeu njësoj si Princeshë Diana (FOTO LAJM) Kate Middleton riktheu në vëmendje look-un e vjehrrës së saj të ndjerë me një fustan të guximshëm ngjyrë magenta me pik
Çfarë po ndodh? Madonna anulon për të tetën herë koncertin e saj (VIDEO) Këngëtarja me famë botërore, Madonna ka anuluar edhe një tjetër shfaqje të turneut të saj botëror "Madame X". Prej ko
Italia fiton turneun e bamirësisë (VIDEO) Itali-Greqi ishte finalja e turneut të bamirësisë të organizuar nga Sindikata e Futbollistëve Shqiptarë, ku të gjitha të
Çfarë ndodhi? Zhduken 7 futbollistë pas përfundimit të turneut Shtatë futbollistë të Eritrea janë zhdukur pas përfundimit të një turneu rajonal në Uganda, thanë zyrtarët sot. Zëdhë
Kështu reagon Ronaldo kur Silva shpallet lojtari më i mirë i Ligës së Kombeve (VIDEO) Cristiano Ronaldo ishte shumë i lumtur që e fitoi trofeun e dytë me Portugalinë, por jo edhe me faktin që Bernardo Silva
UEFA sponsor zyrtar i turneut të Rita Orës në futbollin e femrave (FOTO LAJM) UEFA ka njoftuar se do të jetë sponsori zyrtar i turneut “The Girls Tour” të Rita Orës si pjesë e fushatës së tyre “Toge
Chris Brown konfirmon datat e turneut të tij Chris Brown ka konfirmuar turneun e tij të ri. Ylli i muzikës R&B ka konfirmuar turneun “Heartbreak on a Full Moon” në b
Renditja e re e FIFA-s, Shqipëria dhe Kosova ngjiten me të njëjtin numër vendesh FIFA ka publikuar sot renditjen e re të ekipeve kombëtare. Kombëtarja jonë ka arritur të ngjitet me 9 vende duke u pozic
Pas shkarkimit tek Partizani, Luliano vazhdon për tenis (FOTO LAJM) Ish-trajneri italian i Partizanit, Marc Iuliano, i cili qëndroi vetëm për 9 javë kampionati në krye të të kuqve, duket s
Një ekip tjetër shqiptar i bashkohet Shkëndijës U19 në Champions League Liga e Kampioneve për të rinj, UEFA Youth League, do të ketë si protagoniste dy skuadra shqiptare, Vllazninë dhe Shkëndi
Yjet e Arsenalit bien pre e metodave kineze gjatë turneut në gjigantin aziatik (FOTO) Yjet e Arsenalit janw duke marrw banjw akulli për të ndihmuar në përballimin e nxehtësisë kineze, teksa reagojnë janw në
Justin Bieber i jep fund turneut në Europë (FOTO LAJM) Justin Bieber është një nga këngëtarët më të diskutuar në botë dhe rrjete sociale për shumë faktorë. Lidhje të panumërta
U-19 e Bogdanit s'di të ndalet, mund dhe Italinë Kombëtarja shqiptare futbollit U-19, ka arritur të sigurojë finalet e turneut “Roma Caput Mundi” që po zhvillohet në kr
Tifozët rusë dënohen sërish me burg Vetëm 4 javë larg në kohë imazhet e kaluara të dhunës që mbizotëronin rrugët e Marsejës dhe Lilës në Europianin 2016 të
Finalja e Europianit e trukuar? Ja si reagon UEFA "Asnjë shqetësim për integritetin e Euro 2016, asnjë dyshim për ndeshje të trukuar". Është ky qëndrimi zyrtar i Uefa-s.
Kuriozitet/ Shqipëri-Zvicër sfida më e lirë në "Euro 2016" “Gazzetta Dello Sport” në Itali ka nxjerr 10 fakte interesante për lexuesit e saj, midis të cilave përmendet edhe Kombët
Ja si funksionon shorti i Euro 2016 Neser, në orën 18:00 do të hidhet shorti për Euro 2016, që do të startojë më 10 Qershori në Francë. Kampionati Europian
KS. "Ali Demi" fitues i Turneut Mbarëkombëtar në futsal i organizuar në Kumanovë Në vazhdën e festimeve të festave të nentorit, Klubi sportiv "ILIRËT" nga Kumanova organizoi edicionin e dytë të Turneut
Anastacia në 25 gusht në Tiranë me një koncert (FOTO LAJM) Sezoni veror është mjaft i ngjeshur për këngëtarët dhe një ndër to është edhe Anastacia, e cila ka rezervuar një koncert