999 rezultate për

turneun

Asnjë humbje këtë sezon, Djokovic fiton turneun Masters të Sinsinatit Novak Djokovic fitoi turneun Masters të Sinsinati. Tenisti serb fitoi 2-1 (1-6, 6-3, 6-4) në finale ndaj kanadezit Mi
Koronavirusi anullon turneun veror International Champions Cup Shpërthimi i koronavirusit ka detyruar International Champions Cup të anullojë të gjitha ndeshjet që do të zhvilloheshin
Italia fiton turneun e bamirësisë (VIDEO) Itali-Greqi ishte finalja e turneut të bamirësisë të organizuar nga Sindikata e Futbollistëve Shqiptarë, ku të gjitha të
Ardian Bujupi lë në mes turneun, viziton Shqipërinë dhe jep kontributin e tij (FOTO LAJM) Këngëtari i njohur Ardian Bujupi ditën që ndodhi tërmeti shkatërrues në Shqipëri, shprehu ngushëllime për familjet që hu
Plas tek gjigantët britanik, kapiteni refuzon të shkojë me skuadrën Laurent Koscielny ka refuzuar të udhëtojë në SHBA për turneun para-sezonal. Për këtë, skuadra angleze sapo ka dalur me n
Shqipëria e nis me humbje turneun "Mercedez Benz Cup 2019" Kombëtarja U-17 e drejtuar nga trajneri Elvis Beqiri e ka nisur turneun miqësor me humbje nga 17-vjeçarët e Anglisë.
Kombëtarja U-17 zbulon kundërshtarët për në turneun "Mecedez Benz Cup" Kombëtarja e moshave U-17 është njohur sot me kundërshtarët që do të ketë përballë dhe kalendarin e “Mercedez Benz Cup”
Rregulli i ri i Botërorit i vjen në ndihmë Shqipërisë Katari është vendi ku do të zhvillohet Botërori i vitit 2022. Për herë të parë të këtij kompeticioni madhështor, kampion
Klopp: Liga e Kombeve është turneu më i pakuptimtë Liverpooli nuk arriti të marrë një fitore në fushën e saj përballë skuadrës së Manchester Cityt duke e mbyllur në barazi
​Kosova renditet e dyta në turneun e karatesë në Turqi (FOTO LAJM) Karateistët e Kosovës kanë zënë vendin e dytë në garat e organizuara në Turqi në mesin e 48 shteteve pjesëmarrëse. Ka
Rafael Nadal triumfon në turneun e Montecarlos Rafael Nadal fitoi sot turneun Masters të Montecarlos, duke mundur 2-0 në finale japonezin Kei Nishikori (6-3, 6-2 rezul
Eugent Bushpepa anulon koncertin e Eurovizionit, fshin postimin Eugent Bushpepa me “Mall” do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurosong 2018”, i cili do të mbahet në Lisbonë. Por duket se
Chris Brown konfirmon datat e turneut të tij Chris Brown ka konfirmuar turneun e tij të ri. Ylli i muzikës R&B ka konfirmuar turneun “Heartbreak on a Full Moon” në b
Federer i jashtëzakonshëm, sërish numri 1 i tenisit në botë Roger Federer është sërish numri një në botën e tenisit. Legjenda zvicerane u bë futbollisti më i vjetër që e arrin këtë
Mos ndoshta me këtë postim Chris Brown sapo lajmëroi turneun muzikor (FOTO LAJM) Rikthehet në qendrën e vëmendjes këngëtari Chris Brown i cili para disa muajsh u përfol vetëm për problemet me ish të da
Nuk ka më bileta për turneun e Rita Orës në Britani Këngëtarja me origjinë nga Kosova do të zhvillojë një turne në Britani në muajin maj. Interesi ka qenë aq i shumtë s
Bebe Rexhën dhe këngëtarin Bruno Mars do t’i shohim bashkë shumë shpejt Pas një pushimi të gjatë me performanca live, për shkak të problemeve me zërin, ajo ka paralajmëruar kthimin në koncerte
Shakira shtyn e turneun për shkak të kordave lokale Këngëtarja e njohur kolumbiane, Shakira njoftoi shtyrjen e turneuttë saj në SHBA dhe në Kanada, të parashikuar në fillim
Shakira shtyn turneun amerikan për shkak të kordave vokale Këngëtarja e njohur kolumbiane, Shakira njoftoi dje shtyrjen e turneut të saj në SHBA dhe në Kanada, të parashikuar në f
Nadal humbet turneun në Abu Dhabi Turneu i Abu Dhabit do t'i mungojë në fushë numri 1 të botës të tenisit, Rafael Nadal, me spanjollin që ende nuk është r