999 rezultate për

turneu

Gipsy Kings dhe Bleona koncert në Tiranë Bleona Qereti, vazhdon të promovojë albumit të saj të parë ndërkombëtar "Pass Out", me turneun koncertor në viset shqipt
Djokovic shpallet kampion i turneut Toronto Masters Tenisti Novak Djokovic ka fituar titullin kampion në turneun Toronto Masters. Tenisti serb, i cili humbi vendin e parë n
Turneu amerikan le shije të mirë te Alonso Reali i Madridit përfundon turin parapërgatitor në Amerikë dhe në ndeshjen e fundit “Los Blancos” arrijnë të marrin një
Iniesta, më i miri i Euro 2012 Andres Iniesta është shpallur nga UEFA si lojtari më i mirë i EURO 2012, turneut që u zhvillua në Ukrainë dhe Poloni.
Del Piero karikon Italinë: Mund t'ia dilni Gjashtë vjet nga nata e magjishme e Dortmund në të cilën shënonte gol dhe i jepte Italisë lejen për në finalen e Berlini
32 vite më parë, Hollanda eleminohej në grup Formacioni i vendosur nga Bert Van Marwijk do të udhëtojë të shtunën në drejtim të Harkivit për duelin e një dite më pas
Tenis, Nadal e Djokovic në finale Rafael Nadal dhe Novak Djokovic do të diskutojnë mes tyre finalen e turneut të Romës. Dy yjet e tenisit botëror siguruan
Radwanska shpallet kampione në turneun Miami Tenistja Agnieszka Radwanska ka fituar titullin kampion në turneun e Miami duke mundur me dy sete Maria Sharapovën. Teni
“Ismet Jashari” tronditi “Ilirët” Në mbrëmjen e tretë të turneut të dytë përkujtimor “Hoxhë Jakup Asipi” në Sllupçan të komunës së Likovës ka ndodhur surp
Romario kritikon FIFA-n për Botërorin Sulmuesi i dikurshëm i futbollit brazilian, Romario ka deklaruar se FIFA nuk duhet të lejohet t’i diktojë ndryshime ligj
Erdogan nis turneun në "Pranverën Arabe" Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan, arrin në Kajro për të takuar udhëheqësit ushtarakë të Egjiptit.Vizita e tij vjen
US Open, Federer tregon forcën e tij Tenisti nga Zvicra, Roger Federer, ka dëshmuar lojë mjaft të mirë në turneun ndërkombëtar "US Open" që po zhvillohet në
Afellay 5 javë larg fushave Mesfushori i Barcelonës, Ibrahim Afellay ka tërhequr një muskul në kofshën e tij të majtë dhe do të qëndrojë jashtë fush
Fabregas vazhdon të mungojë tek Arsenali Kapiteni i Arsenalit, Cesc Fabregas nuk është përfshirë në ekip për turneun përgatitor në Gjermani, derisa vazhdojnë të
Melo dhe Amauri mbeten jashtë Juventusit Felipe Melo e Amauri nuk janë përfshirë në listën e 27 futbollistëve të Juventusit që do të marrin pjesë në turneun e kl
Barroso në turneun ballkanik ndalet në Shkup Presidenti i Komisionit Evropian (KE), Hoze Manuel Barroso javën e ardhshme do të qëndrojë për vizitë në Shkup, në kuadë
Bjaden nis turneun në Europë Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara Xho Bajden sot qëndron në Helsinki, në ndalesën e parë të turneut në Evropë.
Bajden nis turneun në Evropë Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Xho Bajden, e fillon turneun në Evropë, i cili përfshin edhe ndalesën në Rusi. Ba
Klinton nis turneun në Lindjen e Mesme Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, nis sot turneun në vendet e Lindjes së Mesme. Gjatë udhëtimit 5-ditor n
Beyonce është shtatzënë Këngëtarja amerikane Beyonce është në muajin e parë të shtatzënisë, shkruan të mërkurën revista "US Weekly". "Beyonce is