999 rezultate për

turneu

Anastacia në 25 gusht në Tiranë me një koncert (FOTO LAJM) Sezoni veror është mjaft i ngjeshur për këngëtarët dhe një ndër to është edhe Anastacia, e cila ka rezervuar një koncert
Turneu i UEFA-s për U16, Shqipëria mposht Armeninë Shqipëria ka fituar sërish përballë Armenisë, por kësaj radhe me grupmoshat U16. Kombëtarja kuqezi që drejtohet nga Alba
Ja arsyeja pse Sam Smith ndërpreu turneun në Australi Sam Smith i ka kërkuar ndjesë të gjithë fansave të tij për ndërprerjen e turneut në Australi, kjo për shkaqe shëndetësor
Të burgosurit mundin ish-lojtarët e Kombëtares Sot në mesditë, në stadiumin "Besa" të Kavajës, FSHF në bashkëpunim me Ministrinë e Drejtësisë, Drejtorinë e Përgjithshm
Çfarë po ndodh me Del Pieron në Indi? Edhe pse Alessandro Del Piero është zgjedhur si "ambasador" i turneut tre mujor të futbollit në Indi dhe pse është lojta
Golfisti ha topin në kokë, përfundon në spital (FOTO LAJM) Në sport ka edhe rreziqe. Gjatë Klm Open, turneu i përvitshëm i golfit që zhvillohet në Zandvoort, në Holandë, golfisti
Fitime marramendëse të Beyonces dhe Jay Z nga turneu i përbashkët Një turne i përbashkët i realizuar nga Beyonce dhe Jay Z, ka sjelle përfitime të jashtëzakondshme. Ndonëse prej kohësh p
Rozher Federer dhe Serena Uilliams triumfojnë në turneun e Sinsinatit Asnjë suprizë në turneun e Sinsinatit me Rozher Federer dhe Serena Uilliams që triumfojnë në kompeticionin prestigjoz.
Celine Dion anullon turneun, shkak sëmundja e burrit Për shkak të sëmundjes së bashkëshortit, Celine Dion ka anulluar turneun. Ajo ka thënë se gjatë kësaj periudhe, do ti de
Zihen Beyonce dhe Kim, del hapur konkurrenca (FOTO LAJM) Janë thelluar edhe më tej mosmarrëveshjet që kanë pasur prej kohësh Kim dhe Beyonce. Ato kanë nisur që prej dasmës së Ki
Shtohen zërat për ndarje, heshtin Beyonce dhe Jay Z (FOTO LAJM) Ende nuk dimë nëse Beyonce e Jay Z do të ndahen së shpejti, ama thashethemet sërish po shtohen dita ditës. Pak kohë më p
Brazil-Gjermani, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Kupa e Botës, në momentin e saj më kulminant. Në Estadio Mineirao të Belo Horizontes, Brazili dhe Gjermania dy skuadrat
Japoni-Greqi, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Japonia do të kenë një finale të parakohshme me Greqinë në orën 00:00 ku ekipi që humbet mund të bëjë gati valixhet për
Marquinhos: Më kërkon Barça? Vendos PSG-ja Braziliani Marquinhos do të "presë e të shohë" nëse kampionët e Ligue I do ta konsiderojnë shitjen e tij në mes të rapor
S'ka drogë dhe alkool, Cyrus me energji për koncertin (FOTO LAJM) Me shumë mundësi, lënia e duhanit dhe drogës është një kthesë e madhe që bën për veten e saj këngëtarja Miley Cyrus. Gja
"Brazil 2014", Zico: Finale Brazil-Argjentinë Ish legjenda e kombëtares së Brazilit dhe futbollit botëror, Zico, thotë se ai shpreson të shohë Brazilin duke u përball
Organizohet turneu ndërkombëtar në hendboll "Shqiponja 2014" Me mbështetje të Komunës së Gjakovës, të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sporteve dhe të Federatës së Hendbollit të K
Euro 2016, të dielën shorti i eleminatoreve Të dielën në mesditë, në Pallatin e Kongreseve "Acropolis" të Nice të Francës, do të hidhet shorti për kualifikueset e K
Venizelos shmang "Aleksandrin e Madh" dhe vjen me makinë në Shkup Shefi i diplomacisë greke, Evangelos Venizelos i cili do të vizitojë Shkupin në kuadër të turneut të tij ballkanin, pref
Turneu rajonal, Biden javën e ardhshme në Kinë Nënpresidenti Joe Biden shkon në Kinë javën e ardhshme, në kuadër të një turneu rajonal, që përfshin ndalesa në Korenë e