999 rezultate për

turneu

Përfundon turneu për Shqipërinë U-19, kuqezinjtë për t'u qarë hallin Përfundon në mënyrën më të keqe aventura e Shqipërisë për turneun U-19 që u zhvillua në vendin tonë. Në tre takime, kuqe
Klopp: Liga e Kombeve është turneu më i pakuptimtë Liverpooli nuk arriti të marrë një fitore në fushën e saj përballë skuadrës së Manchester Cityt duke e mbyllur në barazi
Turneu i verës sjell përballjen e titanëve "Liverpool-Dortmund" Turneu veror "International Champions Cup" mbrëmjen e sotme do të na sjell një përballje titanësh mes gjigantëve të Angl
​Kosova renditet e dyta në turneun e karatesë në Turqi (FOTO LAJM) Karateistët e Kosovës kanë zënë vendin e dytë në garat e organizuara në Turqi në mesin e 48 shteteve pjesëmarrëse. Ka
Maradona: Botërori ende mund të fitohet nga Messi Argjentina do të përballet sot me Francën dhe këtë fazë e ka arritur me shumë vështirësi. Por së fundmi Diego Marado
Khedira-n nuk e zë gjumi pas asaj që kaluan Gjermania për të parën herë në histori nuk ka mundur të kalojë as fazën e grupeve të Botërorit, duke u eleminuar nga një
UEFA sponsor zyrtar i turneut të Rita Orës në futbollin e femrave (FOTO LAJM) UEFA ka njoftuar se do të jetë sponsori zyrtar i turneut “The Girls Tour” të Rita Orës si pjesë e fushatës së tyre “Toge
Rafael Nadal triumfon në turneun e Montecarlos Rafael Nadal fitoi sot turneun Masters të Montecarlos, duke mundur 2-0 në finale japonezin Kei Nishikori (6-3, 6-2 rezul
Eugent Bushpepa anulon koncertin e Eurovizionit, fshin postimin Eugent Bushpepa me “Mall” do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurosong 2018”, i cili do të mbahet në Lisbonë. Por duket se
Chris Brown konfirmon datat e turneut të tij Chris Brown ka konfirmuar turneun e tij të ri. Ylli i muzikës R&B ka konfirmuar turneun “Heartbreak on a Full Moon” në b
Beyonce dhe Jay Z së shpejti në OTR II Beyonce dhe Jay Z kanë njoftuar se do të vijnë me turneun muzikor ‘OTR II’ ose ndryshe ‘On The Run ll’. Kjo gjë u ven
Sonte Skenderaj do të pushtohet nga zjarret Sot në Komunën e Skenderajt do të mbahet manifestimi “Nata e Zjarreve”, ku fillimisht në kompleksin memorial “Adem Jasha
Federer i jashtëzakonshëm, sërish numri 1 i tenisit në botë Roger Federer është sërish numri një në botën e tenisit. Legjenda zvicerane u bë futbollisti më i vjetër që e arrin këtë
Mos ndoshta me këtë postim Chris Brown sapo lajmëroi turneun muzikor (FOTO LAJM) Rikthehet në qendrën e vëmendjes këngëtari Chris Brown i cili para disa muajsh u përfol vetëm për problemet me ish të da
Lady Gaga në gjendje të rëndë shëndetësore anulon 10 koncerte nga turneu muzikor Muaj më parë këngëtarja e famshme ka anuluar një sërë koncertesh nga turneu i saj “Joanne” por pas një periudhe të shkur
Nuk ka më bileta për turneun e Rita Orës në Britani Këngëtarja me origjinë nga Kosova do të zhvillojë një turne në Britani në muajin maj. Interesi ka qenë aq i shumtë s
Bebe Rexhën dhe këngëtarin Bruno Mars do t’i shohim bashkë shumë shpejt Pas një pushimi të gjatë me performanca live, për shkak të problemeve me zërin, ajo ka paralajmëruar kthimin në koncerte
Turneu i “Guns N’ Roses” i katërti më fitimprurës në histori Grupi legjendar i muzikës ‘rock’ dhe ‘heavy metal’ janë ribashkuar në një turne të quajtur “Not in This Lifetime” në vit
Shakira shtyn e turneun për shkak të kordave lokale Këngëtarja e njohur kolumbiane, Shakira njoftoi shtyrjen e turneuttë saj në SHBA dhe në Kanada, të parashikuar në fillim
Shakira shtyn turneun amerikan për shkak të kordave vokale Këngëtarja e njohur kolumbiane, Shakira njoftoi dje shtyrjen e turneut të saj në SHBA dhe në Kanada, të parashikuar në f