999 rezultate për

turne

Liga e kampionëve nga faza çerekfinale, arenat ku do të zhvillohet turneu Lisbona dhe Portugalia do të jenë arenat ku nga faza çerekfinale, do të zhvillohen ndeshjet e mbetura të edicionin 2019
"Dogji" rrjetin nga karantina, tashmë ylli televiziv ekspozon asetet nga Ibiza (FOTO LAJM) Amber Turner dhe i dashuri i saj Dan Edgar kanë qenë të izoluar në karantinë ku nuk kan munguar postimet e shumta në rrj
CHAMPIONS/ Klubet shqiptare do të luajnë nga një ndeshje, luhen në fund të gushtit UEFA ka bërë të ditur sot se ka ndryshuar edhe sistemin se si do të ndërtohet faza kualifikuese e Ligës së Kampioneve dh
Ndeshjet e Ligës së Kampioneve këtë sezon do të vijojnë në Portugali? UEFA dhe ECA janë duke biseduar rreth një plani B për Ligën e KampionEve, një turne me tetë ekipet e mbetura në garë të
"Me vraga në fytyrë prej turneve të gjata", Rama jep një mesazh në Ditën e Infermierëve Sot është Dita Ndërkombëtare e Infermierëve të cilët prej javësh janë në front të parë të luftës me COVID-19. Lodhja
UEFA në hall për Euro 2021, pas shtyrjes mund të ndryshojë edhe formati i turneut Pasi u shty për në vitin e ardhshëm, Euro 2020 rrezikon të ndryshojë edhe formatin. Për herë të parë në histori turneu m
Turne dhe ndeshje fiktive, si ukrainasit mashtruan kompanitë e basteve “Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra”, thotë populli dhe kështu ka ndodhur në Ukrainë. Disa kompani bastesh kanë rënë pre
Eksperti ngre alarmin: Austria mund të ketë fatin e Italisë në luftën ndaj koronavirusit Eksperti austriak Shtefan Turner, profesor i shkencave për sistemet komplekse pranë universitetit të mjekësisë në Vjenë,
Fituesi i Championsit mund të vendoset përmes një miniturneu UEFA pritet të vendosë për zhvillimin e një turneu të vogël për ta përfunduar sezonin në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e
Koronavirusi, anulohet turneu i famshëm i tenisit Turneu i Indian Wells është anuluar për shkak të shqetësimeve se mund të shpërndahet sëmundja ngjitëse, koronavirus.
Të vishesh si vjehrra? Kate e bëri dhe shkëlqeu njësoj si Princeshë Diana (FOTO LAJM) Kate Middleton riktheu në vëmendje look-un e vjehrrës së saj të ndjerë me një fustan të guximshëm ngjyrë magenta me pik
Koronavirusi anullon turneun veror International Champions Cup Shpërthimi i koronavirusit ka detyruar International Champions Cup të anullojë të gjitha ndeshjet që do të zhvilloheshin
Çfarë po ndodh? Madonna anulon për të tetën herë koncertin e saj (VIDEO) Këngëtarja me famë botërore, Madonna ka anuluar edhe një tjetër shfaqje të turneut të saj botëror "Madame X". Prej ko
Italia fiton turneun e bamirësisë (VIDEO) Itali-Greqi ishte finalja e turneut të bamirësisë të organizuar nga Sindikata e Futbollistëve Shqiptarë, ku të gjitha të
Në turne me Kidën dhe Elvanën, por me cilën e ka gati bashkëpunimin Ledri Vula? (FOTO LAJM) Në rrjetet sociale po qarkullon një informacion në lidhje me një bashkëpunim të fundit të reperit Ledri Vula. Ky i fu
Çfarë ndodhi? Zhduken 7 futbollistë pas përfundimit të turneut Shtatë futbollistë të Eritrea janë zhdukur pas përfundimit të një turneu rajonal në Uganda, thanë zyrtarët sot. Zëdhë
Ardian Bujupi lë në mes turneun, viziton Shqipërinë dhe jep kontributin e tij (FOTO LAJM) Këngëtari i njohur Ardian Bujupi ditën që ndodhi tërmeti shkatërrues në Shqipëri, shprehu ngushëllime për familjet që hu
E linte vajzën në gjumë dhe e gjente në gjumë, historia e trishtë e Kreshnikut që u gjet i vrarë në Vlorë Kreshnik Dashaj u gjet i vdekur me një plagë në shpatull ditën e djeshme duke lënë edhe një vajzë 7 vjeçe jetime. Ai
Nuk mori dot diplomën, i riu i jep fund jetës Një student 23 vjecar ka vrarë veten pasi nuk mori dot diplomën. Nicholas Turner njoftoi prindërit që kishte dalë shu
Ed Sheeran mbyll koncertin e fundit, largohet nga muzika për kohë të gjatë Ed Sheeran ka qenë në turne që nga viti 2017 dhe raportohet se po planifikon të marrë një pushim të gjatë. Sipas The