999 rezultate për

turn

UEFA sponsor zyrtar i turneut të Rita Orës në futbollin e femrave (FOTO LAJM) UEFA ka njoftuar se do të jetë sponsori zyrtar i turneut “The Girls Tour” të Rita Orës si pjesë e fushatës së tyre “Toge
Shqiptari në Itali "masakron" shefin për turnin e punës (VIDEO) Një sherr për turnet e punës ka përdunduar në sherr fizik në Itali. Mediat italiane shkruajnë se ngjarja ka ndodhur n
Zbulohet se çfarë e shkatërroi për vdekje Dj Avicii-n Gjithçka rreth arsyeve të ndarjes nga jeta të Avicii ishin fshehur në dokumentarin e tij të publikuar muaj më parë. DJ
Rafael Nadal triumfon në turneun e Montecarlos Rafael Nadal fitoi sot turneun Masters të Montecarlos, duke mundur 2-0 në finale japonezin Kei Nishikori (6-3, 6-2 rezul
Tusk do të zhvilloj turne Ballkanik: Në Shkup më 27 prill Kabineti i Presidentit të Këshillit të Europës, Donald Tusk, konfirmoi se do të marrë pjesë në samitin e Brdo-Brionit më
Eugent Bushpepa anulon koncertin e Eurovizionit, fshin postimin Eugent Bushpepa me “Mall” do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurosong 2018”, i cili do të mbahet në Lisbonë. Por duket se
Chris Brown konfirmon datat e turneut të tij Chris Brown ka konfirmuar turneun e tij të ri. Ylli i muzikës R&B ka konfirmuar turneun “Heartbreak on a Full Moon” në b
Rusët “Ujqërit e Natës” afrohen te shqiptarët, a do të nxisin konflikt? Klubi i motoristëve rusë “Ujqërit e Natës”, i njohur për nacionalizëm dhe besnikëri ndaj presidentit Vladimir Putin, ka
Beyonce dhe Jay Z së shpejti në OTR II Beyonce dhe Jay Z kanë njoftuar se do të vijnë me turneun muzikor ‘OTR II’ ose ndryshe ‘On The Run ll’. Kjo gjë u ven
Sonte Skenderaj do të pushtohet nga zjarret Sot në Komunën e Skenderajt do të mbahet manifestimi “Nata e Zjarreve”, ku fillimisht në kompleksin memorial “Adem Jasha
Këngëtaret shqiptare në turne me Bruno Mars Këngëtarja shqiptare Bebe Rexha pothuajse një muaj më parë ishte pjesë e turneut të Bruno Mars në Meksikë. Nga fotogr
Anëtarët e Rolling Stones sfidojnë moshën duke nisur një turne të ri muzikor Gjashtë titanët e muzikës rock, Rolling Stones, duket se po sfidojnw moshwn. Ata kanw konfirmuar se do tw mbajwn njw tur
Bllokohet Shtëpia e Bardhë, goditet barrikada në hyrje Një makinë ka goditur një pengesë jashtë Shtëpisë së Bardhë Makinën po e ngiste një grua e cila u kap menjëherë nga S
Federer i jashtëzakonshëm, sërish numri 1 i tenisit në botë Roger Federer është sërish numri një në botën e tenisit. Legjenda zvicerane u bë futbollisti më i vjetër që e arrin këtë
Victoria Beckham: Nuk do të ketë turne të “Spice Girls” Përkundër se ishte përfolur për një turne të grupit “Spice Girl” kjo gjë nuk pritet të ndodhë Këtë e ka konfirmuar Vi
Mos ndoshta me këtë postim Chris Brown sapo lajmëroi turneun muzikor (FOTO LAJM) Rikthehet në qendrën e vëmendjes këngëtari Chris Brown i cili para disa muajsh u përfol vetëm për problemet me ish të da
Lady Gaga në gjendje të rëndë shëndetësore anulon 10 koncerte nga turneu muzikor Muaj më parë këngëtarja e famshme ka anuluar një sërë koncertesh nga turneu i saj “Joanne” por pas një periudhe të shkur
Nuk ka më bileta për turneun e Rita Orës në Britani Këngëtarja me origjinë nga Kosova do të zhvillojë një turne në Britani në muajin maj. Interesi ka qenë aq i shumtë s
Bebe Rexhën dhe këngëtarin Bruno Mars do t’i shohim bashkë shumë shpejt Pas një pushimi të gjatë me performanca live, për shkak të problemeve me zërin, ajo ka paralajmëruar kthimin në koncerte
Më jep pak nga shkëlqimi yt! Turravrapi i Metës për kurim imazhi dhe dashuria për shqiptarët në rajon Me apo pa dëshirën e tij për të shkuar në zyrën e Presidentit, që kur ka hyrë në atë godinë, Ilir Meta ka ecur me një st