999 rezultate për

turke

Greqia nën tensionet e luftës: Presim sulm nga ushtria turke Tensionet e muajve të fundit në kufi kanë bërë që Ministria e Mbrotjes së Greqisë të përgatitet për tre skenare të munds
Në pritje të ëmbël, aktorja e njohur turke do të bëhet nënë për herë të parë (FOTO LAJM) Aktorja shumë e njohur në Turqi Ceyda Ates do të bëhet nënë për herë të parë. Lajmin e ëmbël e zbuluan mediat turke e më
"Të jesh shqiptar është privilegj", deklarata e papritur e këngëtares turke (FOTO LAJM) Simge Sagin është një ndër këngëtaret më të pëlqyera turke. Ajo e ka nisur karrierën e saj që në vitin 2000 dhe këngët e
E ka propozuar Muriqi, një tjetër futbollist shqiptar drejt transferimit te Fenerbahçe Një tjetër futbollist shqiptar mund t’i bashkohet gjigantëve turq të Fenerbahçes. Bëhet fjalë për sulmuesin e majtë të K
"Nami" me seriale, kush janë aktorët më të paguar në Turqi (FOTO LAJM) Serialet turke kanë mbërthyer para ekranit të gjithë shqiptaret dhe jo vetëm vitet e fundit. Por duhet thënë se kjo i
Rrëfehet aktorja e serialeve turke: Nuk mund të bëj fëmijë (FOTO LAJM) Aktorja Larissa Gacemer ka bërë një rrëfim të sinqertë duke i kthyer përgjigje të gjithë fansave që i shkruajnë vazhdimi
Idrizi mohon akuzat e biznesmenit turk: Jemi në gjyq, është lajm i sponsorizuar Administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi, ka folur pas lajmit në mediat turke se ish-presidenti i Gallatasaray, Adnan
Ftoi në shtëpi vajza të tjera, "Syhan" i jep fund lidhjes 3-vjeçare me producentin (FOTO LAJM) Jeta private e aktores së mirënjohur turke Tuba Buyukustun ka qenë në vëmendje të mediave ditët e fundit. Tuba Buyuk
E mbani mend Menekshen? Si duket sot aktorja nënë e një djali (FOTO LAJM) Kanë kaluar shumë vite që kur telenovela turke “Menekshe dhe Halil” u transmetuar në TV Klan, por me siguri nuk e keni h
Bën mrekulli, si t'i zëvëndësoni kremrat e shtrejntë të fytyrës me kafe turke Kujt i nevojiten maskat e shtrenjta për fytyrë kur mund t’i përgatisim lehtësisht në shtëpi me metoda alternative. Kafja
Luana Vjollca nuk ka kufij, pozon për kopertinën e revistës prestigjoze në Turqi (FOTO LAJM) Luana Vjollca ka ngjitur me shpejtësi shkallët e karrierës vitet e fundit duke u bërë e njohur jo vetëm në Shqipëri, po
Superliga turke merr goditje, 2 raste pozitive me Covid-19 te Trabzonspor Skuadra e Trabzonspor ka njoftuar për raste të reja me koronavirus, pas testeve të kryera. Dy lojtarë kanë rezultuar
Vetëm 10 vjeç, aktorja turke "Melek" arrin suksesin e rradhës (FOTO LAJM) Aktorja turke Beren Gokyildiz është vetëm 10 vjeç, por është një nga fëmijët më të njohur të kinematografisë turke.
Futbollisti vret djalin e tij pesë vjeçar Opinion turk është i tronditur nga rasti i futbollistit Cevhar Toktas i cili mbyti djalin e tij pesë vjeçar në spital.
Aktorja turke martohet në kohë koronavirusi, pamjet nga dasma e pazakontë (FOTO LAJM) Aktorja e njohur turke, Didem Balçin e cila luan rolin e Selxhan në serialin "Osman" dhe partneri i saj avokat, Can Aydi
Kreu i Federatës Turke lajmëron nisjen e kampionatit dhe konfirmon datën e finales së Championsit Pas ndërprerjes për shkak të pandemisë Covid-19, futbolli po rinis gradualisht, teksa sot kreu i Federatës Turke të Futb
"Familjes i vjen turp nga puna ime", motra e Shehrezades bën deklaratën e papritur (FOTO LAJM) Aktorja Berguzar Korel e cila njihet si “Shehrezade” është së fundmi në qendër të vëmendjes së mediave turke pas deklara
Real Madridit i shtohet një tjetër konkurent në transferimin e lojtarëve, Newcastle Sipas mediave turke skuadra angleze, Newcastle United do të synojë transferimin e sulmuesit Alexander Sorloth. Futbol
Emër dhe mbiemër të njëjtë, lojtarët shqiptarë bënë lëmsh mediat turke (FOTO LAJM) Kosova ka dy lojtarë me emër dhe mbiemër të njëjtë, Lirim Kastrati, me njërin që luan si sulmuesi dhe tjetri si mbrojtës
Forcat Speciale turke sulmojnë policinë greke në kufi Mediat greke raportojnë për një incident të rëndë në kufirin Greqi-Turqi disa ditë më parë. Siç raporton Protothema,