999 rezultate për

turk

BE letër kryeministrit Rama: Turku Selami Simsek të mos ekstradohet! Pas vendimit për liri nga Gjykata e Apelit në Tiranë për shtetasin turk Selami Simsek, Eurodeputetja Romona Strugariu ka
Moderatorja shqiptare ngacmon publikisht aktorin turk? Komenti që ngjalli dyshime (FOTO LAJM) Aktori me origjinë shqiptare, Can Yaman është padyshim një ndër aktorët më të suksesshëm në Turqi. Aktualisht ai lua
Të ftuar VIP, brenda dasmës luksoze të aktores turke me biznesmenin (FOTO LAJM) Aktorja turke Seren Fosforoglu është kurorëzuar në martesë me partnerin e saj, biznesmenin Kaan Onal. Çifti mbajtën
Muriqi kthehet në Turqi për ti dhënë lamtumirën skuadrës, mesazh emocional nga ura e Stambollit (VIDEO) Largimi i Vedat Muriqit nga Fenerbahce është përcjell me respekte nga skuadra e madhe turke. Si rrallë herë në futboll,
Shqipëria rrëzon kërkesën e turkut Selami Simsek për azil, vendoset për dëbimin e tij Në një vendim 3 me 1, Komisioni Kombëtar për Azilin e Refugjatët arsyeton se ankimi i Selami Simsek kundër vendimit për
Po kalonin muajin e mjaltit, çifti i showbizit turk merr lajmin e hidhur (FOTO LAJM) Javën e kaluar aktorja Gizem Guven dhe futbollisti Caner Turp u kurorëzuan në martesë. Çifti menjëherë u nisën në muajin
"Mos u bëni vonë si unë": Turku përlot me mesazhin pak para se të vdiste nga koronavirusi Koronavirusi ka vrarë 929 mijë persona deri më tani në të gjithë botën, ndërkohë që efektet financiare janë të pallogari
Në pritje të ëmbël, Genta Ismajli dhe biznesmeni turk do të bëhen prindër (FOTO LAJM) Genta Ismajli po jeton momentet më të bukura të dashurisë me biznesmenin turk, Hussein Usta. Ai nuk lë rast pa shpre
Dalin pamjet nga dasma: Aktorja e njohur turke i jep fund beqarisë (FOTO LAJM) Aktorja turke Gozde Mutluer është kurorëzuar në martesë me partnerin e saj Kaan Karsan. Lajmin e bukur e ka dhënë vet
"Drejtuesit s'më dëgjuan, nuk e desha Cikalleshin", trajneri i Konayspor i bën gropën vetes Sokol Cikalleshi ditën e djeshme u zyrtarizua në klubin e elitës turke, Koniaspor. Megjithatë, menjëherë pas zyrtari
Ministri turk kërcënon me luftë Greqinë: Mos u bëni meze për të tjerët Ministri i Mbrojtjes i Turqisë Hulusi Akar i ka dhënë një mesazh të fortë Greqisë duke e paralajmëruar që të mos bëhet
Lidhja me biznesmenin turk, këngëtarja shqiptare flet për dasmën Këngëtarja e dashur për publikun, Genta Ismajli, duket se po jeton momentet më të bukura të dashurisë me biznesmenin tur
"Më thotë llokum me arra", Genta Ismajli rrëfen planet për dasëm me partnerin turk (FOTO LAJM) Genta Ismajli prej kohësh është në një marrëdhënie me biznesmenin turk, Hussein Usta. Ky i fundit nuk ngurron që ta shpr
Vetëm për dhomën e të bijës, "Ezel" shpenzon shumën marramendëse (FOTO LAJM) Aktori shumë i njohur për publikun shqiptar nga roli i “Ezelit”, Kenan Imirzalioglu do të bëhet së shpejti baba për herë
Mijëra xhihadistë në Siri, gati për luftë kundër Greqisë (FOTO LAJM) "Në rast lufte me Greqinë, jemi gati që të shlyejmë borxhin tonë ndaj Turqisë". Kështu janë shprehur krerët e Ushtri
Konflikti me Greqinë, kërcënon Erdogan: Turqia ka fuqinë politike dhe ushtarake që të grisë hartat që i imponohen Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se “Si Turqi dhe si popull turk ne jemi të përgatitur për çdo mundës
Çfarë po ndodh mes Turqisë dhe Greqisë? Ushtria turke dërgon tanke në kufirin grek Forcat e Armatosura Turke filluan të transportojnë tanke në kufirin Grek. Dy autokolona kamionësh të ngarkuara me rr
Sadiku bëhet me skuadër të re, ekipi turk bën publike marrëveshjen me bomberin shqiptar (FOTO LAJM) Armando Sadiku ndoqi nga pankina ndeshjen mes Bjellorusisë dhe Shqipërisë, që u fitua nga kuqezinjtë 0-2, ndërsa nga Tur
Nuk firmosi me skuadrën turke, një tjetër klub interesohet për Ngoo Ngo nuk ishte pjesë e skuadrës që u grumbulla për ndeshjet e eleminatoreve të Champions League, çka tregoi se sulmuesi n
Ministri turk i Mbrojtjes i hipën avionit, kërcënon Francën dhe Greqinë (FOTO LAJM) Ministri turk i Mbrojtës Hulusi Akar dha një mesazh të fortë sot në ditën e nisjes së stërvitjes rutinë të forcave ajror