999 rezultate për

turizmin

BE jep 750 000 euro grante për turizmin në Ballkan, Bregu thotë se bashkëpunimi forcon rajonin Këshilli për Bashkëpunim Rajonal (RCC), në kuadër të projektit të saj të financuar nga BE për Zhvillimin dhe Promovimin
Prestigjiozja spanjolle artikull për Tiranën: Transformimi i qytetit, rrugëtim premtues për turizmin Një tjetër media e njohur ndërkombëtare i bën jehonë transformimit që ka pësuar Tirana në vitet e fundit. Pas ikonave
Ikin nordikët e polakët dhe vijnë gjermanët, çfarë do ndodhë këtë vit me turizmin Ndërsa 2018-a ishte viti më i mirë historik për turizmin shqiptar, ekspertët janë skeptikë nëse ky sukses do të përsërit
Ballkani, thesar në turizmin e aventurës Sarajeve - Projekti për Zhvillimin dhe Promovimin e Turizmit të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (KBR) mori operatorët
Dha shumë për turizmin në Shqipëri, ndahet nga jeta Armanda Molla Shuhet në moshën 46 vjeçare drejtuesja e Shoqatës për Zhvillimin e Turizmit Kulturor në Shqipëri, njofton pedagogu Rrapo
Gallatë e madhe, Rama dhe Klosi japin porositë për turizmin në fund të sezonit (VIDEO) Kryeministri Rama dhe ministrat kanë kryer një takim në Vlorë duke folur mbi turizmin dhe sfidat e tij. Gjatë takimit
Kemi parë dhe dëgjuar... për turizmin në Shqipëri! nga Erion Muca - Shqipëri a është një vend me potenciale të larta atraktive natyrore si dhe me një vijë të mrekullue
Policia rrethon "7 Xhuxhat", pritet prishja për të ndërtuar kulla (FOTO LAJM) Parku i fëmijeve tek Rruga e Elbasanit u hap nga bashkia e Tiranës e drejtuar atëhere nga Edi Rama me shumë bujë. Madje,
Largimi i bujshëm i Sheratonit, Berisha akuzon për qëllime mafioze Ramën Rrjeti i njohur i hotelerisë që prej 14 vitesh ishte prezent edhe në Shqipëri, do të largohet nga vendi tonë në muajin j
Komentuesit masakrojnë Ramën për turizmin: Na tmerruan barkderrat e pangopshëm Mëngjesin e sotëm Rama ka postuar në Faceboo shkrimin e revistës italiane “Vanity Fair”, qe u sugjeron pushuesve të zgje
Zhgënjehen keq me turizmin, polakët braktisin Shqipërinë “Pushova në Durrës. Hoteli ishte i ri dhe me hapësira të bollshme, me kondicionerë, por në anë të rrugës kryesore, zhurm
Rama lavdërohet për turizmin, komentuesit e bëjnë për “ujë të ftohtë” Kryeministri Edi Rama ka uruar mirmëngjesi me një artikull të kushtuar Shqipërisë turistike. “Ju uroj një ditë të mb
Rama: I kërkova t'a bënim 5 % TVSH për turizmin, por Ahmetaj është gjirokastrit Kryeministri Edi Rama sot gjendet në Kavajë ku po zhvillon një takim me4 sipërmarr turistikë të zonës. Duke u ndalur
Meta: Kjo situatë po shkatërron ekonominë e turizmin LSI sot organizoi një takim me vajza dhe gra banore të Njësisë administrative nr. 6 në Tiranë. Meta theksoi se situat
Rama kapet me qytetarin: Po vdes për bukë dhe ke Facebook Rama i njoftonte ndjekësit e vet në lidhje me takimin e sotëm në Bruksel, por një komentues i shkruan se kryeministri ud
"Shqipëria më mirë pa Edi Ramën" Kreu i Departamentit për Turizmin në PD, Jamarbër Malltezi, ka bërë një bilanc të sezonit turistik të këtij viti, që po
Presidenti Nishani kthen për rishqyrtim Ligjin për Turizmin Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend Ligjin për Turizmin, për këtë kthim ai jep dhe
“Bild” promovon turizmin shqiptar Teksa qytetarët shqiptarë ankohen për çmimet e kripura në bregdetin shqiptar dhe rrjetet sociale gëlojnë nga ankesat e s
Parlamenti miraton ligjin për turizmin Me 79 vota pro të shumicës dhe 13 kundra nga opozita, Parlamenti miratoi në seancën e tij të fundit për këtë sesion, lig
PD: Komisioni po kalon në fshehtësi projektligjin për turizmin PD ka hedhur akuza kundrejt mazhorancës, se po kalon në komision me dyer të mbyllura projektligjin për turizmin. “Ko