999 rezultate për

turistike

8700 euro dëm agjencisë turistike në Tiranë, kallëzohet në polici senegalezi Policia e shtetit ka referuar në prokurori një shtetas nga Senegali, për shkak se i ka shkaktuar një dëm prej mijëra eur
Ambasada Amerikane bën njoftimin e rëndësishëm për vizat turistike në SHBA Ambasada amerikane në Tiranë, ditën e sotme me anë të një postimi në faqen zyrtare në "Facebook", ka dhënë një njoftim t
Saranda turistike e mbuluar me tymin e plehrave (VIDEO) Një re e madhe tymi ka mbuluar këto ditë Sarandën në kulmin e sezonit turistik. Sipas burimeve nbga vendngjarja bëhet
Anija përfshihet nga flakët në Karaburun, ekuipazhi ishte në gjumë (VIDEO) Anija turistike ‘Aqua Marine’ është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm, pranë brigjeve të Karaburunit në jug të vend
Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm për vizat turistike Nëse dëshironi të aplikoni për një vizë turistike, ambasada amerikane ka një njoftim për ju. Në një postim të bërë në
Culture Trip i ka kushtuar një shkrim potencialeve turistike të vendit tonë Energjia e Tiranës më motivon të eksploroj çdo gjë që ky qytet ka për të ofruar. Tirana është një qytet shumë i gjallë d
Pushime vere në SHBA, ambasada bën njoftimin e rëndësishëm Nese planifikoni te udhetoni ne SHBA per pushime vere, duhet te jeni te kujdesshem per te respektuar disa rregulla ne me
Athinë, shkrumbohet nga zjarri autobusi i agjencisë turistike shqiptare (VIDEO) Një autobus i një agjencie turistike shqiptare është djegur në Athinë. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në sheshin K
Basha promovon Shqipërinë turistike me albumin "Homeland" në Londër (FOTO LAJM) Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka promovuar albumin me foto nga Shqipëria turistike ‘Homeland”, gjatë një vizi
Krijesat më të llahtarshme që fshehin thellësirat e deteve (FOTO LAJM) Detet janë kaq të thellë dhe kaq gjigantë saqë është thuajse e pamundur të njohim cdo gjallesë. Por zona të tëra breg
Shqiptarët nisin plazhin, qindra pushues dynden në bregdet Sezoni i plazhit nisi këtë të dielë jo zyrtarisht në të gjihë bregdetin shqiptar nga veriu në jug ku pushuesit ishin të
Kishte sjellë reperin e njohur, jeta si në përralla e Jurgen Kurtit (FOTO LAJM) Pavarësisht moshës Jurgen Kurti ishte i kalbur në para. Ende nuk dihet nëse i ka trashëguar këto para nga familja apo i
Dyshimet e para, dy persona me motor e vranë Jurgen Kurtin Detaje te reja nga ngjarja e rende qe u shenua mbreme ne Tirane, ku u ekzekutua në pritë poshtë shtëpisë 26- vjeçari Jur
"Mbledhin lekët me fshesa", SHBA u ndalon hyrjen këngëtarëve shqiptar Ditën e djeshme në media u përfolur se disa këngëtarëve nga Shqipëria dhe Kosova i është ndaluar hyrja në SHBA dhe u ësh
Krijesat më të llahtarshme që fshehin thellësirat e deteve (FOTO LAJM) Detet janë kaq të thellë dhe kaq gjigantë saqë është thuajse e pamundur të njohim cdo gjallesë. Por zona të tëra breg
Panairi "Shqipëria turistike" që po mahnit edhe Zvicrën (FOTO LAJM) Shqipëria ka marrë pjesë në Panairin Ndërkombëtar të Turizmit “Fespo 2019” në Zürich të Zvicrës, ku janë prezantuar buku
Media prestigjioze britanike “The Independent” guidë për Tiranën turistike Një tjetër media prestigjioze ndërkombëtare, kësaj here britanikja “The Independent” i ka kushtuar Tiranës një reportazh
Gjallesat më të tmerrshme që fshihen në dete, të vrasin menjëherë (FOTO LAJM) Detet janë kaq të thellë dhe kaq gjigantë saqë është thuajse e pamundur të njohim cdo gjallesë. Por zona të tëra breg
2 800 euro për në Amsterdam, arrestohet drejtuesja mashtruese e një agjensie turistike Pavarësisht denoncimeve të shumta kundër disa agjensive turistike mashrtuese, rastet e tilla vijojnë të mbeten problemat
Fortuna mbyt anijen turistike në Himarë (VIDEO) Një anije e cila shërbente për turizëm është mbytur në bregdetin e Himarës. Për fat nuk ka patur njerëz në bord dhe sipa