999 rezultate për

turistik

Gërmimet për flori shkatërrojnë fshatin turistik, policia nuk reagon Në fshatin Dardhë të Librazhdit, i listuar nga qeveria në 2018-n ndër 100 fshatrat turistikë që do të mbështeten ekonomi
"Mbledhin lekët me fshesa", SHBA u ndalon hyrjen këngëtarëve shqiptar Ditën e djeshme në media u përfolur se disa këngëtarëve nga Shqipëria dhe Kosova i është ndaluar hyrja në SHBA dhe u ësh
Krijesat më të llahtarshme që fshehin thellësirat e deteve (FOTO LAJM) Detet janë kaq të thellë dhe kaq gjigantë saqë është thuajse e pamundur të njohim cdo gjallesë. Por zona të tëra breg
Panairi "Shqipëria turistike" që po mahnit edhe Zvicrën (FOTO LAJM) Shqipëria ka marrë pjesë në Panairin Ndërkombëtar të Turizmit “Fespo 2019” në Zürich të Zvicrës, ku janë prezantuar buku
Media prestigjioze britanike “The Independent” guidë për Tiranën turistike Një tjetër media prestigjioze ndërkombëtare, kësaj here britanikja “The Independent” i ka kushtuar Tiranës një reportazh
Gjallesat më të tmerrshme që fshihen në dete, të vrasin menjëherë (FOTO LAJM) Detet janë kaq të thellë dhe kaq gjigantë saqë është thuajse e pamundur të njohim cdo gjallesë. Por zona të tëra breg
2 800 euro për në Amsterdam, arrestohet drejtuesja mashtruese e një agjensie turistike Pavarësisht denoncimeve të shumta kundër disa agjensive turistike mashrtuese, rastet e tilla vijojnë të mbeten problemat
Fortuna mbyt anijen turistike në Himarë (VIDEO) Një anije e cila shërbente për turizëm është mbytur në bregdetin e Himarës. Për fat nuk ka patur njerëz në bord dhe sipa
S'mund të jetoni në SHBA? Çfarë paralajmërimi jep ambasada amerikane Ambasada Amerikane në Tiranë ditën e sotme ka bërë një reagim për të gjithë ata që duan të paisen me një vizë turistike
Ngarkon speca për turshi, si keqpërdoret mjeti i shtetit për qëllime personale (FOTO LAJM) Vazhdon keqpërdorimi i veturave zyrtare nga ana zyrarë të institucioneve të ndryshme shtetërore dhe publike. Qytetarë
“Kriminelët mariachi” ekzekutojnë 3 persona në zonën turistike Të paktën 3 persona janë vrarë nga autorë të veshur si muzikantë tradicionalë (Mariachi) në Mexico City, ndërsa 7 të tje
Nëse keni përfituar vizë turistike për në SHBA, mos e bëni këtë gabim Ambasada amerikane me anë të një postimi në faqen zyrtare në Facebook ka bërë apel për të gjithë shqiptarët që kanë për
Ambasada amerikane jep një njoftim për vizat turistike Ambasada amerikane në Tiranë është treguar e gatshme të japë sqarime sot për vizat turistike amerikane. Në bashkëbise
Ambasada e SHBA ka një porosi për vizat turistike Ambasada e SHBA-së në një postim në Facebook shpjegon se çfarë duhet pasur parasysh për një vizë në Amerikë në muajt e v
Policia: Kjo agjensi turistike është mashtruese Policia e Kosovës, respektivisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion në Prishtinë është duke i traj
Çudi shqiptare, agjensia turistike u merr paratë dhe nuk i çon në Turqi Disa agjencione turistike po vazhdojnë të mashtrojnë qytetarët e Kosovës, duke u marrë paratë dhe duke i lënë pa pushime
Shkrumbohet apartamenti në një kompleks turistik në Golem Një zjarr ka rënë në plazhin e Golemit. NGa raportimet e para mësohet se zjarri ka rënë në një apartament, në një kom
Bllokohen 7 hotele luksoze në zonët turistike, ja kush janë pronarët Hetimi Tatimor po vijon me kontrollet dhe verifikimin e subjekteve, që ushtrojnë veprimtari ekonomike në sektorin e turi
Humb jetën në Golem një pushues gjerman Njw shtetas gjerman ka humbur jetwn nw Golem. Ngjarja ka ndodhur në një kompleks turistik në Golem. Shkaqet e vde
Ambasada Amerikane: Vetëm kaq ju duhet për të fituar vizë turistike Ambasada Amerikane ka dhënë udhëzime për qytetarët shqiptare që dëshirojnë viza amerikane për pushime në SHBA. "A e