999 rezultate për

turistet

Peshkaqeni sulmon turistët në Sharm-El-Sheikh, 12 vjeçari humb krahun Një 12-vjeçar dhe personi që shërbente si guidë gjatë udhëtimit turistik, ranë pre e një sulmi të tmerrshëm peshkaqeni n
Peshkaqen në Vlorë? Turistët shokohen nga ajo që shikojnë (VIDEO) Peshkaqen në Vlorë? Turistët shokohen nga ajo që shikojnë. Pranë gadishullit të Karaburunit është parë një specie uj
Aspak të sigurt! Turistët e huaj gjejnë predha të rrezikshme në plazhin e shumë frekuentuar nga shqiptarët Në këtë plazh, jo më shumë se një kilometër në veri të qytetit të Sarandës, një turist çek ka zbuluar dhjetra prédha mór
Lungomare: Policia shokon turistët, bllokon trafikun dhe shoqëron me forcë disa të rinj Policia e Vlorës ka realizuar një operacion që duket si film aksion në mes të shëtitores së Lungomares. Disa efektiv
Alarmohen turistët, peshkarexha shkrumbohet nga flakët në Drimadhes (VIDEO) Një incident ka ndodhur në Drimadhes duke alarmuar pushuesit. Një peshkarexhë është përfshirë nga flakët mes detit, pasi
COVID-19/ Ky shtet i hap kufijtë shqiptarëve, por me një kusht të rëndësishëm Në një kohë ku shqiptarët janë të kushtëzuar për të udhëtuar jashtë Shqipërie, një lajm i mirë vjen nga Bullgaria. Mi
Aty ku nisi e gjitha, Wuhan pret grupin e parë të turistëve Qyteti i Wuhanit, kryeqendër e provincës Hubei në Kinë, priti grupin e parë të turistëve që pas heqjes së izolimit, 100
Të zbresin apo jo? Përplasjet mes ministrive në Shqipëri lënë mes detit 70 turistë Përplasja mes Ministrisë së Mbrojtjes dhe asaj të Turizmit lë në det 70 turistë. Turistët ishin nisur me anije turist
Greqia hapet për turistët, por jo me Maqedoninë Greqia sot i hap aeroportet rajonale, një pjesë të vendkalimeve tokësore kufitare dhe një pjesë të porteve për turistë n
U bllokuan për disa orë, helikopteri i FA-së shpëton 6 shqiptarët nga Kosova Gjashtë turistë nga Kosova kanë humbur për disa orë në Malin e Jezercës në zonën e mbi Shkodrës, ndërsa u desh ndërhyrja
100 euro gjobë nëse nuk ke maskë! Vendi i preferuar i shqiptarëve merr masa të rrepta për turistët Turqia është një ndër vendet më të preferuara të shqiptarëve për të kaluar pushimet. Shtetasit turq si dhe turistët
Parisi qyteti i ëndrrave, por pse turistët kthehen të zhgënjyer (FOTO LAJM) E këni dëgjuar shprehjen e famshme "Të shoh Parisin dhe të vdes". Kjo vërteton se pafund njerëz kanë ëndërr që të viz
Japonia do t’i paguajë njerëzit të vizitojnë vendin për të rritur turizmin pas krizës së Coronavirusit Një plan i ri i guximshëm do të subvencionojë udhëtimet për në Japoni, në përpjekje për të parë rritur përsëri numrin e
Si asnjëherë, ky ishull po i paguan turistët që të largohen prej tij Mund të duket e vështirë ta besosh në një kohë normale, por jo në pandeminë globale në të cilën po jetojmë. Bëhet fjalë
"Plasi" mes Portokalli dhe Klanifornia: Plagjaturistët, as të kopjoni nuk dini (VIDEO) "Portokalli" dhe "Klanifornia" janë dy programet humoristike që transmetohet respektivisht njëri në Top Channel dhe tjet
Muri i Madh hapet për turistët, Kina i rikthehet normalitetit Një pjesë e Murit të Madh të Kinës është rihapur për vizitorët që me 24 mars, një shenjë se jeta në Kinë ngadalë po kth
Refozojnë izolimin nga koronavirusi: Turistët mbushin plazhet e Florida-s Plazhi Clearwater Beach, në Florida, ishte i mbushur me vizitorë që mesa duket nuk i kanë vënë mend udhëzimeve për ruajt
Mbetën jashtë kufijve për shkak të pandemisë, Gjermania ndan 50 milion euro për turistët Gjermania ka nisur të kthejë mbrapsht dhjetëra mijëra shtetas të saj të bllokuar jashtë kufijve për shkak të pandemisë s
Amsterdami gjen zgjidhjen për të larguar turistët nga lagjja me drita të kuqe Zyrtarët e Amsterdamit po mendojnë të ndërtojnë një “qendër erotike” për të tunduar turistët, në mënyrë që të shmanget f
I premtuan transportin drejt Tiranës, shqiptarët grabisin dy turistët Dy shtetas të huaj kanë denoncuar në polici katër shqiptarë të cilët i kanë grabitur me dhunë paratë, cantat dhe celular