999 rezultate për

turiste

Shërbim interesant për turistët, në Romë mund të punësoni dikë për Instagramin Gjatë gjithë kohës ne shohim postimet e mahnitshme, të kuruara në detaje që influencuesit e Instagramit bëjnë. Por, n
Rinoceronti për pak u përmbys makinën, tmerrohen turistët (VIDEO) Një grup turistësh as që mund ta kishin menduar se çfarë do t'u ndodhte kur planifikuan vizitën në Parkun Kombëtar Kruge
Egjipti vret 40 terroristë pas sulmit ndaj turistëve Ministria e Brendshme e Egjiptit ka deklaruar se ka vrarë 40 militantë gjatë disa aksioneve të forcave të sigurisë në ve
Shpërthen autobuzi me turistë në Egjipt, ka viktima Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Egjipt. Mëoshet se një autobus me turistë ka shpërthyer pranë piramidës së Gizës në
Ky plazh po magjeps turistët (VIDEO) Duket si çdo plazh tjetër më rërë të bardhë, por nëse e shikoni nga afër do ta kuptoni që gurët e tij janë të veçanta.
Puthje dhe prekje pa kufi, si kënaqen turistët me vajzat tajlandeze (FOTO LAJM) Tajlanda shpesh është ndalesa e parë për britanikët që pëlqejnë një festë ekzotike dhe jo vetëm. Qëndrimi i vendit nd
Turistët e humbur në Theth tregojnë ngjarjen: Nuk na gjeti policia Dy turistët që humbën në Theth një ditë më parë, 33 vjeçari nga Irlanda e Veriut Chris Simm, dhe hollandezja 27 vjeçare
Të bllokuar në humnerën e Thethit, momenti që policia shpëton dy turistët (VIDEO) Policia bën me dije se në bashkëpunim me banorët e zonës kanë shpëtuar dy turistë të huaj të cilët kishin ngatërruar rru
Turistët duhet ta vizitojnë këtë vend në Zvicër, mësoni arsyen (FOTO LAJM) Vendi piktoresk në Alpet e Zvicrës Ascher dhe shtëpia bukolike me restorantin në të ka qenë gjithmonë një destinacion i
Greqia ndalon me ligj që njerëzit obezë të hipin në gomerë (FOTO LAJM) Greqia, një vend që njihet për numrin e lartë të turistëve, ka vendosur një ligj kundër vizitorëve obezë. Shumë prej
Balena gjigante tmerron anijen me turistë (VIDEO) Një balenë gjigante doli për të bërë një fluturim në ajër por lagu një anije me turistë në Kosta Rika. Pamjet janë fi
Njeriu i shpellës mburret me "dashnoret" turiste (VIDEO) Një banor i shpellës Thai, 48 vjeç, mburret me historitë e tij të suksesshme romantike, pasi tërhoqi një turiste ruse, p
Turistët shqiptarë rrezikojnë 3 mijë euro gjobë pasi morën rërë në Sardenjë Babë e bijë nga Shqipëria ishin drejtuar në portin Olbia Isola Bianca. Por gjatë një kontrolli, autoritetet italia
Alarm në Greqi, po vidhen gurët e plazheve Zakonisht, në këtë periudhë të vitit, plazhet greke i gëzohen rrezeve të diellit të ditëve të fundit të verës. Por, lajm
Bali, “ndëshkohen” turistët; Rregulla të reja në ishull për të pabindurit Selfie-t me bikini dhe ajo qe konsiderohet si përdhosje e strukturave të shenjta të ishullit i kanë detyruar autoritetet
Grabiti me dhunë turistët, arrestohet 28 vjeçari nga Malësia e Madhe Një djalë 28 vjec, është vënë në pranga pasi akuzohet se ka grabitur me forcë disa turistë. Albion Shabaj, në bashkëp
Humbën në Llogara, gjenden pas 3 orësh turistët e humbur (VIDEO) 4 turistë të cilët kishin humbur kontaktet në një zonë të Llogarasë janë shpëtuar sot falë Policisë. kërkimet sipas p
Balena përplaset me varkën e turistëve (VIDEO) Ky është momenti i çuditshëm kur bishti i madh i një balenë gungaçe doli nga uji dhe u përplas me një varkë. David
Turistët e huaj zhgënjehen nga Shqipëria: Vetëm 10 përqind mund të kthehen Vetëm 10% e turistëve nga Evropa qendrore dhe 4% nga vendet nordike kanë deklaruar se mund të kthehen sërish në Shqipëri
Video tronditëse, emigrantët zbresin në breg me gomone dhe vrapojnë në mes të turistëve (VIDEO) Spanja është duke u përballur me krizën e emigrantëve pasi dita ditës aty vijnë nga deti qindra. Gjatë tri javëve të