999 rezultate për

turan

Nxënësit më të shkathët, e nxjerrin bllof ministrinë Ndonëse kanë qenë të angazhuar 2.284 administrues dhe 680 komisionarë, provimi shtetëror i maturës ka dështuar edhe këtë
Mësuesja e vlerësonte me notë të ulët, maturanti shqiptar i treti në Ballkan Lorenc Bushi, maturant te “Petro Nini” fitoi medaljen e bronztë në Olimpiadën e 34-ë ballkanike të matematikës, të zhvil
Këto janë maturantet që kanë mahnitur me bukurinë e tyre (FOTO LAJM) Muaji maj është muaj i maturës për thuajse të gjitha shkollat e mesme. Por duket se anë e mbanë Shqipërisë dhe Kosov
Mesazhi prekës i maturantit kosovar, para mbrëmjes viziton nënën në varr Matura është një ngjarje e rëndësishme për çdo të ri, një ngjarje që të shkëput nga një fazë e jetës tënde për të të hed
Maturantja që pushtoi rrjetet sociale në Kosovë (FOTO LAJM) Maturantja Elvana Novobërdaliu nga gjimnazi ‘Sami Frashri’ në Prishtinë shkëlqeu në aspolventadën e këtij gjimnazi. V
Juventus nis negociatat me Raiolan për Bonaventuran Juventus po ngulmon për transferimin e Bonaventuras dhe tani ka bërë hapa konkret. Mediat italiane kanë raportuar se
Arda Turan merr dënimin më të madh në historinë e futbollit turk Turan, 31 vjeçar ishte huazuar në Basasehir në janar për dy sezone e gjysmë pasi kishte dështuar për të vazhduar në Barc
E PLOTË/ Rrëfimi i frikshëm i të miturës nga Berati: Si më përdhunoi burri i hallës Një e mitur 15-vjeçare ka denoncuar në emisionin “Stop” sesi është abuzuar seksualisht nga burri i hallës. Ai quhet Resm
Juventus nuk është i vetmi ekip italian që dëshiron Bonaventuran Sipas Corriere dello Sport, Bonaventura është emri i parë në listën e Mochit për të forcuar Romën në sezonin e ardhshëm.
Arda Turan pritet të denohet rëndë, goditi arbitrin (VIDEO) Federata e Futbollit të Turqisë pritet të marr një vendim të rëndë për Arda Turanin. Ish-lojtari i Barcelonës, në nde
Arda Turan i kthehet me nerva gazetarit: Mbylle ose do ti thyej turinjtë Arda Turan është nevrikosur me pyetjet e gazetaritdrejtuar gruas së tij Aslihan Dogan, teksa ka kaluar më pas dhe në aca
Matura 2018, pesë provime me detyrim e me zgjedhje Edhe këtë vit, maturantët do t’i nënshtrohen pesë provimeve për të mbyllur ciklin e mesëm shkollor. Kjo përcaktohet në u
Rikthehet në vendlindje, Turan shënon super gol (VIDEO) Mesfushori turk, Arda Turan e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshëm aventurën e re me skuadrën e Basaksheririt.
Tifozët turq e presin me sherr Turanin Pas shumë vitesh, Arda Turan vendosi të rikthehet në Turqi, për të vijuar karrierën e tij si futbollist. Fantazisti turk
Letra prekëse e Arda Turan nga largimi i Barcelonës Arda Turan ua ka dërguar adhuruesve të Barcelonës një mesazh lamtumirës pas largimit nga klubi katalanas. Barcelona n
Zyrare / Arda Turan bëhet me ekip të ri Arda Turan është lojtari më i ri i skuadrës turke, Istanbul Basaksehir. Skuadra e Istanbul Basaksehir që ka nënshkrua
Maturantët shqiptarë s’kanë më shpresa, sytë nga Gjermania për shkollim Maturantët shqiptarë po përgatiten të marrin vendimin e jetës, cilën degë do të ndjekin për studimet e larta. Ndërsa
Vrau veten me armë zjarri, kush ishte maturantja e gjimnazit në Tiranë Ka bërë bujë rasti i 17 vjecares, maturante në gjimnazin “Petro Nini Luarasi”, në Tiranë e cila vrau veten me armë zjarr
Zyrtare: Arda Turan transferohet tek skuadra e Basaksehir Arda Turan nuk është më një futbollist i Barcelonës. Turku ka vendosur të rikthehet në vendlindjen e tij, duke nënshkrua
Presidenti i Istanbul Basaksehir flet pas takimit me Turanin Arda Turan nuk është në planet e Ernesto Valverdes. Ai së fundmi ai ka pasur një takim me presidentin e Istanbul Basakse