999 rezultate për

turan

Ndodh e papritura, maturantët po zgjedhin më tepër universitetet jopublike Procesi i regjistrimit në universitete për maturantët e shpallur fitues në raundin e parë të aplikimeve do të nisë nesër
9 mijë maturantë do të hynë në provimin e maturës Komisioni Shtetëror i Maturës ka mbajtur mbledhjen e radhës ku është diskutuar rreth përgatitjeve për afatin e dytë të M
Prag tragjedie, 3 maturantë aksidentohen kur po ktheheshin nga mbrëmja e maturës Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Daullas-Fier. Nga raportimet e para kanë mbetur të plagosur disa të rinj të
Përdorën celularin, penalizohen 11 maturantë 11 studentë janë penalizuar pasi kanë përdorur celularin gjatë provimit të Matematikës. ga kontrollet e MASR rezultoi
Njoftim i rëndësishëm për maturantët e Kosovës Për shkak të disa problemeve teknike dhe Festës së Bajramit të Madh, publikimi i rezultateve të testit të Maturës Shtetë
37 mijë maturantë kalojnë sfidën e matematikes: Vështirësia ishte mesatare 37 mijë maturantë kaluan edhe sfidën e matematikës, duke e cilësuar një provim të nivelit mesatar. Po ashtu siç ndodhi m
Maturantja heq qërpikët fals, partneri i saj nuk i beson syve se çfarë po shihte (VIDEO) Një video qesharake, ku një adoleshente i largon qepallat pas mbrëmjes së maturës – u bë virale fal partnerit të saj, që
E vrau dy orë para provimit, mesazhi prekës nga shokët e Xhuljetës Maturantët e gjimnazit "Qemal Stafa" ditën e djeshme u tronditën kur mësuan se shoqja e tyre ishte vrarë nga ish- i dash
37 mijë maturantë në provim, gjimnazistët e "Çajupi” thonë se kopjuan Rreth 37 mijë maturantë, përfshirë këtu edhe përsëritësit, u testuan ditën e hënë në provimin e parë të detyruar të matu
Serbët nuk ndryshojnë, maturantët shkojnë te shqiptarët dhe këndojnë për Kosovën Një grup i maturantëve serb të shkollës së mesme “Sveti Sava” në Bujanoc kanë festuar përfundimin e vitit shkollorë në s
Nxënësit më të shkathët, e nxjerrin bllof ministrinë Ndonëse kanë qenë të angazhuar 2.284 administrues dhe 680 komisionarë, provimi shtetëror i maturës ka dështuar edhe këtë
Mësuesja e vlerësonte me notë të ulët, maturanti shqiptar i treti në Ballkan Lorenc Bushi, maturant te “Petro Nini” fitoi medaljen e bronztë në Olimpiadën e 34-ë ballkanike të matematikës, të zhvil
Këto janë maturantet që kanë mahnitur me bukurinë e tyre (FOTO LAJM) Muaji maj është muaj i maturës për thuajse të gjitha shkollat e mesme. Por duket se anë e mbanë Shqipërisë dhe Kosov
Mesazhi prekës i maturantit kosovar, para mbrëmjes viziton nënën në varr Matura është një ngjarje e rëndësishme për çdo të ri, një ngjarje që të shkëput nga një fazë e jetës tënde për të të hed
Maturantja që pushtoi rrjetet sociale në Kosovë (FOTO LAJM) Maturantja Elvana Novobërdaliu nga gjimnazi ‘Sami Frashri’ në Prishtinë shkëlqeu në aspolventadën e këtij gjimnazi. V
Juventus nis negociatat me Raiolan për Bonaventuran Juventus po ngulmon për transferimin e Bonaventuras dhe tani ka bërë hapa konkret. Mediat italiane kanë raportuar se
Arda Turan merr dënimin më të madh në historinë e futbollit turk Turan, 31 vjeçar ishte huazuar në Basasehir në janar për dy sezone e gjysmë pasi kishte dështuar për të vazhduar në Barc
E PLOTË/ Rrëfimi i frikshëm i të miturës nga Berati: Si më përdhunoi burri i hallës Një e mitur 15-vjeçare ka denoncuar në emisionin “Stop” sesi është abuzuar seksualisht nga burri i hallës. Ai quhet Resm
Juventus nuk është i vetmi ekip italian që dëshiron Bonaventuran Sipas Corriere dello Sport, Bonaventura është emri i parë në listën e Mochit për të forcuar Romën në sezonin e ardhshëm.
Arda Turan pritet të denohet rëndë, goditi arbitrin (VIDEO) Federata e Futbollit të Turqisë pritet të marr një vendim të rëndë për Arda Turanin. Ish-lojtari i Barcelonës, në nde