999 rezultate për

tunizi

Përmbytet anija, gjenden të vdekur 20 emigrantë në brigjet e Tunizisë Autoritetet e Tunizisë kanë thënë se 20 emigrantë janë gjetur të vdekur më 24 dhjetor, pasi anija e tyre, që kishte tent
Fundoset varka me refugjatë në Tunizi Të paktën 11 emigrantë nga Afrika humbën jetën kur varka e tyre u fundos pranë Tunizisë të dielën, ndërsa përpiqeshin të
BE i mbyll dyert shqiptarëve deri në fund-korriku, i lë hapur për Ruandën, Marokun dhe Tunizinë Këshilli Europian ka azhurnuar listën e vendeve jashtë BE-së, për të cilat do të hapen kufijtë dhe do lejohet udhëtimit.
Shqiptarët "masakrojnë" tunizianët brenda burgut italian Një grup të burgosurish shqiptarë janë përleshur me disa të huajnë në burgun e Santa Maria Maggiore në Itali. Mediat
Tuniziani eleminon kosovarin në Firencë të Italisë Një 33-vjeçar nga Kosova është vrarë pas një mosmarrëveshje që ka ndodhur në një kafeteri në qendër të Firencës në Itali
Kapen me 100 mijë euro lëndë narkotike, arrestohen shqiptarë dhe tunizianë Tre shqiptarë dhe dy tunizianë janë arrestuar nga policia italiane në përfundim të një hetimi të detajuar nga karabinier
E padëgjuar, piloti u kërkon para pasagjerëve për karburant Në aeroportin Kartaxha (Tunis Carthage) të Tunizisë ka ndodhur një ngjarje jo e zakonshme. Një avion pasagjerësh i ko
Italia dhe Malta propozojnë qendër emigrantësh në Shqipëri dhe Tunizi Tension në Helsinki midis vendeve të BE-së për çështjen e emigrantëve. Nga njëra anë Italia dhe Malta dhe nga ana tjetër
E RËNDË/ Ishin nisur drejt Europës, 82 emigrantë humbin jetën në brigjet e Tunizisë Një tjetër tragjedi me emigrantët është regjistruar kësaj radhe në brigjet e Tunizisë. Sipas raportimeve të mediave n
Arrestohen për zhvatje, si u zbuluan 3 shqiptarët në Itali Tre shqiptarë, të akuzuar për dhunë dhe zhvatje, janë arrestuar ditën e sotme nga policia italiane në Pistoia. Sipas
Tragjedi detare në Tunizi, 70 të vdekur Të paktën 70 migrantë janë mbytur dhe 16 të tjerë kanë shpëtuar pasi një anije është fundosur në ujërat ndërkombëtarë në
Fundoset një varkë më emigrantë, dyshohen të paktën 50 të vdekur Dhjetëra imigrantë besohet se kanë vdekur pasi barka me të cilën po udhëtonin u fundos në Detin Mesdhe, jo shumë larg br
Futbollisti humb ndjenjat, mjekët kundërshtare bëhen heronj (VIDEO) Në sfidën mes Tunizisë dhe Nigerisë e vlefshme për fazën e Grupeve të Kupës së Afrikës ndodhi një ngjarje që për pak mun
Gjermania dëbon truprojen e Bin Ladenit por gjykata sheh vetëm ligjin Rasti i Sami A. po trazon Gjermaninë. Tuniziani i përfolur si truproja e Bin Ladenit ka jetuar me familjen me ndihma soc
Lojtarët e kësaj kombëtareje flenë rrugëve Kombëtarja e ragbit të Zimbabvesë është detyruar të flejë në rrugët e Tunizisë përpara ndeshjes së tyre në vikend që vje
Të gjithë sytë nga Angli-Belgjikë, por spektakli ishte në Panama-Tunizi Panama-Tunizi ka qenë një ndeshje spektakolare, ndonëse e gjithë vëmendja ishte e gokusuar tek Angli-Belgjikë, shoë dhe
Formacionet zyrtare: Panama - Tunizi Panamaja dhe Tunizija do të luajnë ndeshje e tretë dhe të fundit në Grupin G të Kupës së Botës. Si Tunizia dhe Panam
Belgjikë 5-2 Tunizi, thyhet rekordi i madh në Kupën e Botës Sfida Belgjikë – Tunizi na ka dhuruar më shumë gola, emocione, por edhe një rekord të ri në Kupën e Botës. Belgjika k
Ky është lojtari i ndeshjes, Velgjikë - Tunizi Belgjika ka regjistruar një tjetër fitore në Rusi, duke e mposhtur me shifrat e përgjithshme 5-2 Tunizinë. 8 gola në
Çmenduri në Belgjikë-Tunizi, shënohen 7 gola (VIDEO) Belgjika ka siguar kualifikimin për në fazën tjetër falë fitores 5-2 kundër Tunizisë duke treguar së është një nga prete