999 rezultate për

tuneleve

Grabitja në Rinas, dalin të tjera detaje për autorët Kur kanë kaluar 10 ditë nga grabitja e paraave në Rinas zbardhen të tjera detaje. Grupi hetimor për këtë çështje fla
Rrugët e së ardhmes, tunelet ku mund të ecni me 200 km në orë (FOTO LAJM) Imagjinoni, jeni të bllokuar në trafik dhe në një moment çahet toka dhe ju përmes tuneleve të nëndheshme mbërrini në des
Laboratori i drogës në Shkozë, gjykata lë të lirë 9 nga 10 të arrestuarit Janë lënë të lirë 9 nga 10 të arrestuar pas zbulimit të laboratorit të drogës të përshtatur në një tunel në Shkozë.
Brenda tuneleve ku jetuan pjesëtarët e ISIS-it në Irak (FOTO LAJM) Teksa lufta për qytetin irakian të Mosulit po vazhdon, ISIS po humbet territor dita ditës. Javën e kaluar, forcat ira
Norvegji/ Tunelet aq të mëdha, sa që përmbajnë edhe rrethrrotullime nëntokësore Norvegjia është një nga vendet më të bukura në planet, dhe kjo bie në sy pas një shëtitjeje që bën njeriu përreth fjorde
Maqedoni-Shqipëri me tren, projekti parashikon ndërtimin e 49 urave dhe 14 tuneleve Qeveria e Maqedonisë është e gatshme të investojë gjysmë miliardë euro për të lidhur Shqipërinë dhe Maqedoninë përmes he
Brenda tuneleve të ISIS (FOTO LAJM) Në Irak është zbuluar një rrjet me tunele sekrete nëntokësore, që përdorej nga ISIS. Tunelet përdoreshin nga militanë
"Jetë nën tokë", ja rrjeti i tuneleve të ISIS në Irak (FOTO-VIDEO) Një rrjet i tërë tunelesh të fshehta, të ndërtuara nga luftëtarët e ISIS, është zbuluar poshtë një qyteti në Irak. Të
Brenda tuneleve misterioze shqiptare (FOTO LAJM) Gjatë periudhës së komunizmit Shqipëria ka pasur një forcë të denjë ajrore, për rajonin. Pajisjet e hershme që tashm
Shembet tuneli i një HEC-i në Mirditë, 3 të vdekur Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme, kur nga shembja masive e dheut brenda një prej tuneleve të një HEC m
Egjipti mbyll tunelet në kufi me Gazën unelet mes Egjiptit dhe gazës do të mbyllen. Dëshmitarë okularë thonë për shtypin Palestinez se Egjipti për disa ditë