999 rezultate për

tubim

Trump nis zyrtarisht fushatën e rizgjedhjes për president Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka nisur zyrtarisht fushatën e tij të rizgjedhjes, duke u bërë thirrje mbështetësve t
Formohet një parti serbe në Kosovë, synojnë largimin e Listës Serbe Sot në Beograd, nën organizimin e partive opozitare të Serbisë “Lidhja për Serbinë” e cila tani e tre muaj është duke or
Policia tremb shqiptarët: Basha dhe Monika do të mbledhin kriminelët në 16 shkurt Policia e Shtetit ka bërë një paralajmërim të paprecedent për protestën e 16 shkurtit duke thënë se pritet që në të të m
Nis tubimi i studentëve: E duam Shqipërinë si gjithë Europa Studentët kanë nisur ditën e pestë të protestës para Univeristetit Politeknik. Pas disa çastesh aty studentët janë dr
Të dyzetat e Kacifas, policia blindon Gjirokastrën Dy tubime do të mbahen sot në rrethin e Gjirokastrës. I pari në Bularat për nder të Konstandinos Kacifas, i cili bën cer
"FRESSH po tenton të përçajë studentët, devijuan tubimin nga kryeministria" Edhe sot mijëra studentë kanë bojkotuar mësimin dhe po marshojnë drejt Ministrisë së Arsimit. Ndërkohë një inicdent
Bahtiri merr pjesë në tubimin para protestës së Vetëvendosjes Në një mesazh të publikuar në rrejtët sociale nga lëvizja Vetëvendosje dega në Mitrovicë është paralajmëruar pjesëmarrja
I kërkuan “kokën” në protestë, reagon Xhafaj Ditën e sotme protesta e organizuar nga opozita u cua dhe kërkoi dorëheqjen e Xhafajt. Për rreth 2 orë mijëra njerëz
Protesta e opozitës, reagon zyrtarisht policia Ditën e sotme, 26 maj 2018, Partia Demokratike dhe aleatët e saj, organizuan një tubim në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit
Si e pasqyruan mediat e huaja protestën në Shqipëri Protesta e sotme në Tiranë ka rrë,byer vëmendjen e jo vetëm mediave shqiptare por edhe ato të huaja. Washington P
BILANCI/ 12 shtetas të lënduar nga protesta, 11 prej tyre policë Gjatë protestës së opozitës kanë mbetur të plagosur 12 shtetas, 1 gazetar dhe 11 efektivë policie. Efektivët e polici
Kujdes! Këto akse në Tiranë janë të bllokuara sot Ditën e sotme në orën 11:00 do të mbahet protesta e shumëlajmëruar e opozitës, e cila do të kulmojë në bulevardin “Dëshm
Protesta e opozitës, policia zbulon rrugët që bllokohen nesër Ditën e nesërme në Tiranë në orën 11:00 do të mbahet protesta e Opozitës e cila është paralajmëruar "jo e qetë". Poli
Sot mbahet një protestë e veçantë para kryeministrisë, çdo gjë do të duket e bardhë Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë bën me dije se sot do të mbahet një tubim paqësor përpara kryeministrisë. Farmaci
Sheshel merr një goditje të rëndë nga Vuçiç Ministria e Brendshme ndaloi një tubim që lideri i Partisë Radikale Serbe Vojisllav Shesheli planifikoi të mbante në fsh
Marko Gjuriç nesër përsëri në Kosovë Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës i ka dhënë leje shefit të së ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën Marko Gjuriç
Policia gjermane shpërndan një protestë të tensionuar të kurdëve Policia gjermane urdhëroi sot shpërndarjen e një manifestimi të tensionuar me praninë e rreth 15 000 kurdëve në Këln, du
Nuk kanë të ndalur akuzat në VV, Teutë Rrusta akuzohet rëndë nga një aktiviste Ish Koordinatorja e Qendrave të Lëvizjes Vetëvendosje, Teutë Rrusta po akuzohet nga aktivistja, Diellëz Arifi se ajo ka
Këta janë deputetët që nuk morën pjesë në tubimin e Albin Kurtit Albin Kurti sot prezantoi platformën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, si kandidati i vetëm për këtë pozitë. Të p
Shpendi dhe Qëndroni nuk marrin pjesë në tubimin e Albin Kurtit Albin Kurti i ka mbledhur anëtarët e degëve dhe strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje për të prezantuar platformën e tij. N