999 rezultate për

tuan

Aksident i rëndë në Elbasan, zjarrfikësja nxjerr një grua nga makina Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin e rrugës kombëtare që lidh Elbasanin me Peqin. Ngjarja ndodhi
Zyrtare: Kukësi e nis merkaton me një mbrojtës kombëtareje Kukësi ka zyrtarizuar afrimin e parë dhe bëhet fjalë për një lojtar që luan në repartin e mbrojtjes. Rolandas Baravykas,
E arrestuan sapo shkeli në Rusi, shefi i BE-së kërkon nga Putin që të lirojë opozitarin Navalny Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar nga presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, të lirojë figurën e
E tradhtuan komshia, aroma dhe perdet: Policia kap shqiptarin në “shtëpinë e barit” në Angli Policia e Hartlepool arrestoi 25-vjeçarin shqiptar Noni Selenica, i cili kujdesej për një fermë kanabisi në zonë pasi nj
Zbllokohet derbi (VIDEO) Erald Çinari mund të konsiderohet si njeriu derbi. Shkodrani u rikthye në fushë pas 4 muajsh si i dënuar dhe i mjaftuan
E arrestuan gabimisht, shqiptari merr 10 mijë euro dëmshpërblim Agim Murtezi u arrestua për krime lufte pasi policët e KFOR-it e ngatërruan me një shtetas tjetër. Murtezi rrëfen mom
Historia e 7 familjeve shqiptare që ndërtuan qytezën arbëreshe (FOTO LAJM) Në Kalabrinë e brigjeve të Tirrenit qyteza më e njohur dhe më e rëndësishme e “gjegëve” të zonës është Falconara Albanes
Numri "9" i mallkuar, ja sulmuesit që dështuan me fanellën e Milanit (FOTO LAJM) Numri 9 po del të jetë shumë i mallkuar te Milani, shkruan Albeu.com Pas Inzaghit shumë lojtarë që mbajtën këtë numër
Derbi Inter-Juve, 5 trajnerët më të suksesshëm që drejtuan 2 ekipet Antonio Conte është vetëm trajneri më i fundit që është ulur në stolin e Juventusit dhe Interit. Nga Trapattoni te L
Tentuan të grabisnin dyqanin e celularëve, plas sherri mes policit dhe autorëve Një polic dhe tre grabitës janë përplasur fizikisht mëngjesin e sotëm në qytetin e Fierit, ku po tentohej vjedhja e një
23 persona humbin jetën pasi injektuan vaksinën e Pfizer në Norvegji 23 persona kanë humbur jetën në Norvegji pasi janë injektuar me vaksinën kundër koronavirusit të kompanisë amerikane Pfi
Atentati ndaj familjes shqiptare në Greqi, flasin djemtë që mbijetuan: Vrasësit janë nga Shqipëria! “Vrasësit janë shqiptarë”! Kështu janë shprehur në dëshminë e dhënë për hetuesit grekë dy vëllezërit shqiptarë që mbetën
Shirat shkaktuan kaos në vend, Rama: Fushë Kruja nuk u përmbyt se investuam Mëngjesin e sotme kryeministri Edi Rama ka postuar një video ku krahasonte ndryshimi që ka pësuar Fushë Kruja. Rama ë
Përmbytjet shkaktuan kaos në vend, IGJEUM paralajmëron për ditët në vazhdim Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë , Ujit dhe Mjedisit nëpërmjet një njoftimi ka bërë me dije se nivelet në lumenjtë D
Aktori shqiptar rrëfen të pathënat: Më arrestuan për vjedhje makinash Amos Zaharia është një nga aktorët më të mirë të skenës shqiptare. Ai nuk ka folur shpesh në intervista për jetën e tij,
Reshjet e shiut shkaktuan "kaos" në vend, ARRSH njoftim për situatën e rrugëve ARRSH ka njoftuar se gjatë natës ka pasur reshje të dendura shiu në të gjithë vendin dhe si pasojë ka pasur rënie gurësh
"Gomonia po mbytet, ndihmë", flasin sirianët që luftuan me vdekjen për 3 orë në det të hapur Një prej sirianëve të kapur mbrëmjen e djeshme në grykëderdhjen e Vjosës ka treguar për mediat se destinacioni i tyre is
Reshjet e dendura shkaktuan përmbytje, si do të jetë moti sot Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës paraqitet me vranësira të shpeshta dhe reshje të pakta shiu e dëbore, herë pas here
Përmbytjet pushtuan vendin! Forcat e Armatosura dyfishojnë kapacitetet për banorët Reshjet e orëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në disa qytete të vendit, teksa Ministria e Mbrojtjes dhe Agjencia Ko
U martuan 3 muaj më parë, reperi heq papritur partneren nga rrjetet sociale (FOTO LAJM) Në muajin tetor reperi shqiptar, S4MM i dha fund beqarisë në një dasmë shumë modeste mes miqsh dhe të afërmish. Ai dhe p