999 rezultate për

tuaja

13 mënyra të thjeshta dhe të lira se si të kujdeseni për këpucët tuaja Mbi 300 milionë palë këpucë përfundojnë në depo çdo vit. Por ne mund të zvogëlojmë sasinë e këtyre këpucëve duke iu mësu
Ditët më pikante të kësaj jave, çfarë rezervojnë yjet për datat 17-23 shkurt Dashi: Yjet për këtë javë nuk ju favorizojnë, të paktën në datat 17 dhe 20. Mund të lindë ndonjë mosmarrëveshje në famil
A ka një moshë ideale për t’u martuar? Ndonëse nuk ka receta fikse kur vjen puna tek çështje si martesa, bashkëjetesa, ndarja apo fëmijët, mund t’i referohemi
Kjo AMG bën realitet ëndrrat tuaja, ndryshimi i ri të bën të "fluturosh" (FOTO LAJM) Ndryshime të reja do të vijnë për ata që janë adhurues të makinave dhe të shpejtësisë. Aktualisht më e shpejta nga ma
Ç'ngjyrë duhet të kenë buzët tuaja për të sfiduar dimrin? (FOTO LAJM) Para së gjithash ajo çfarë sugjerohet me patjetër në ditë të ftohta për buzët është hidratimi i shpeshtë i tyre, e më pa
Jo vetëm këmbët tuaja, takat e larta dëmtojnë edhe tre pjesë të tjera të trupit ipas Shoqatës Mjekësore Amerikane, shumica e grave që zotërojnë taka të lartë përjetojnë dhimbje kur i veshin ato. Por n
Sjelljet tuaja të pazakonshme që tregojnë se jeni më inteligjent se sa që mendoni 1.Jeni shakaxhi Një studim i dalë nga Universiteti i New Mexico, njerëzit e zgjuar janë më shakaxhi se njerëzit mesat
Si të pastroni dhe mbani si të reja çizmet e kamoshit edhe në ditë me shi Çizmet e kamoshit janë gjithmonë në trend dhe nuk dalin kurrë nga moda vjeshtë/dimër. Këto çizme janë shumë të lehta
9 vite nga "21 janari", Artan Hoxha: Kostumet janë spërkatur me gjakun e shqiptarëve Ditën e sotme bëhen 9 vite që nga demontrata e 2011 në Bulevard. Në 21 janar humbën jetën 4 persona të cilët u qëllua
Ja sesi të fshini llogarinë në Facebook Nëse jeni lodhur me rrjetin social më popullor të botës, qoftë nga skandali i Cambridge Analytica apo lajmi që hakerë të
A duhet ta krahasojmë veten me të tjerët? Këshillat e psikologëve për vetëbesimin Presidenti i 32-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Franklin Roosevelt e quajti krahasimin "hajdut të gëzimit", por
Bushati i drejtohet ashpër Vuçiç: Gjeni forcë për të dënuar krimet tuaja 21 vjet bëhen sot nga masakra e Reçakut, masakër e cila shënoi pikën e kthesës në luftën që forcat Serbë po zhvillonin n
Bashkoni pëllëmbët tuaja dhe zbuloni sa fat keni në dashuri (FOTO LAJM) 1-Linjat janë në të njëjtin nivel Nëse partneri juaj ka vizat e dashurisë në të njëjtin nivel, ju jeni me fat. Ata ka
Pse duhet të mbani shënime! Marrja e shënimeve është një aftësi e nënvlerësuar dhe nuk është vetëm e rëndësishme për studentët e kolegjit, por për t
Shpreh një dëshirë, zgjidh një petal dhe merr tani një mesazh të rëndësishëm Duket si këto lojërat e fëmijërisë, por ka një shije të këndshme! Të gjithë i mbajmë mend këto lojëra, zgjidh një petal
Si të jemi më të artikuluar: 7 këshillat që duhet të ndiqni për të përmirësuar të folurën tuaj 1.Dëgjojeni veten të flisni Regjistroni veten në një bisedë të natyrshme; për shembull, dëgjoni sërish një telefonatë
Tre princeshat e familjes! Ariana Fejzullahu ndan kartolinën më të bukur për 2020-ën (FOTO LAJM) Në shtator të këtij viti, këngëtari i njohur Ermal Fejzullahu dhe partnerja e tij, Ariana, u bënë prindër për herë të ka
Test psikologjik i personalitetit- çfarë shihni së pari? Është bukur të besosh që dikujt nuk i intereson se çfarë mendojnë të tjerët për të, por realiteti mbetet i njëjtë – me v
2020 është afër, çfarë parashikojnë yjet për vitin që vjen Viti 2020 vjen me ndryshime të mëdha në të gjitha shenjat e horoskopit. DashiViti i ri 2020 do t’ju japë mundë
Rama: Hidhuni përpjetë! Mallkimet tuaja nuk më bëjnë as tradhtar, as Esat Pashë Rama ka reaguar publikisht për të gjithë kritikat dhe akuzat se zgjodhi Serbinë para Kosovës në samitin e Durrësit. M