Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
999 rezultate për

tsunami

Tërmeti i fuqishëm godet Australinë, alarm për tsunami Një tërmet me magnitudë 7.7 ka goditur ditën e sotme Australinë. Mësohet se epiqendra është në një zonë në juglindje të
Tërmeti shkakton mini "tsunami" në Greqi Një mini-tsunami në ishullin Chrysi ose Gaidouronisi por edhe në portin e Arvi , në jug të prefekturës së Heraklion, u s
Toka nuk gjen qetësi, tërmeti i fuqishëm godet Indonezinë Ditën e sotme, një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.2 goditi veriperëndimin e Indonezisë. Lëkundja e fuqishme sizmike is
Alarmohen autoritetet, El Clasico nën kërcënimin e "Democratic Tsunami" Barcelona-Real Madrid është jo vetëm sfida më e rëndësishme në La liga por prej vitesh krye ndeshja që arrin rekorde në
Pamje të tmerrshme, si u ça diga dhe mori jetën e 300 personave (VIDEO) Pamjet e momentit të tmerrshëm të çarjes së digës në jug të Brazilit që shkaktoi 300 të vdekur e të zhdukur, kanë nisur
Pamje apokaliptike, tsunami i baltës varros një fshat të tërë (VIDEO) Një ngjarje e rendë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Brazil ku deri më tani mungojnë 300 persona, të cilët dyshohet
Indonezi, viktimat arrijnë në 1.200. Të mbijetuarit, në dëshpërim për ndihma Ekipet e emergjencave po përpiqen dëshpërimisht për të gjetur të mbijetuar nën rrënoja, apo të nxjerrin trupat e pajetë
Momentet e tmerrit kur cunami godet bregun pas tërmetit 7.7 ballë (VIDEO) Agjencia e Gjeofizikës në Indonezi ka konfirmuar se tërmeti i së premtes ka shkaktuar një cunam, raporton Associated Pre
Tërmeti 7.7 ballë trondit vendin, qindra shtëpi të shkatërruara Zyrtarët indonezianë kanë lëshuar një paralajmërim për tsunami këtë të premte pasi një tërmet i fuqishëm goditi ishullin
Kili goditet nga një tërmet i fortë, paralajmërohet për tsunami Një tërmet i fuqishëm 7.7 ballësh ka goditur sot Kilin, duke shkaktuar kështu edhe paralajmërim për një tsunami të munds
Pas tërmetit 7.4 ballësh, Zenlanda e Re goditet nga tsunami (FOTO LAJM) Vetëm dy orë nga tërmeti i fuqishëm 7.4 ballë të shkallës Rihter, Zelanda e Re është goditur edhe nga tsunami. Zyrta
Mbas tërmetit, alarm për tsunami në Zelandën e Re Mbas tërmetit me magnitutë 7.1, një alarm për tsunami është lëshuar në Zelandën e Re. Sipas “US Geological Survey” (U
Tërmet në Oqean, alarm për Tsunami në Australi Një tërmet i fuqishëm ka rënë në oqeanin Indian në brigjet e Australisë. Siç bëjnë të ditur mediat angleze, tërmeti i rë
E pabesueshme... Ja si duket Indonezia 10 vjet pas tsunamit ! (VIDEO) BBC Indonezia ka publikuar një video ku krahasohen pamje të bëra menjëherë pas tsunamit të vitit 2004 dhe pamje të vitit
Indonezia përkujton 220 mijë viktima të tsunamit Qindra mijëra indonezianë u mblodhën në xhamitë dhe varret masive në provincën e Acehut për të përkujtuar 10-vjetorin e
Tërmeti në Meksikë, "tsunami" në pishinë (VIDEO) Pamjet që shihni në videon më lartë i përkasin një pishine në Meksikë gjatë momentit kur bie një termet me magnitudë 7.2
Anija e tsunamit përfundon për skrap (FOTO-LAJM) Anija e peshkimit e cila ishte bërë simboli i tsunamit shkatërrues të vitit 2011 do të shitet për skrap. Banorët në Kese
Tërmet me magnitudë 8 ballë në ishujt Solomon, 5 të vdekur Pesë të vdekur dhe 2 të humbur është bilanci paraprak i publikuar nga autoritetet pas termetit të fiqishëm prej 8 ballës
Tërmet 7.3 ballë, alarm për tsunami në Japoni (VIDEO) Një tërmet me magnitudë 7.3 ballë e shkallës riechter goditi sot bregun lindor të Japonisë ndërsa autoritetet janë vendo
Një vit nga tsunami që tronditi Japoninë (VIDEO) Një vit më parë Japonia u trondit nga nga tsunami më i madhe në degadat e fundit ku humbën jetën me mijëra persona. Vend