999 rezultate për

trurit

"Stop goditjes së topit me kokë, dëmton trurin" Goditja e Topit me kokë për moshat nën 18-vjeç duhet të ndalohet! Benet Ormalu, një nga ekspertët më të mirë në botë
ALARMI/ Mbajtja e telefonit në veshin e djathtë dëmton trurin Rrezatimi i smartfonëve mund të shkatërrojë memorien e adoleshentëve. Memoria vizuale ndodhet në hemisferën e djathtë dh
Anomalia e trurit që i kthen pushtetarët në përbindësha Psikopatët janë gjithmonë rretherrotull. Në kohë të qeta ne i studiojmë, por në kohë të trazuara, ata sundojnë mbi ne, t
Po tmerron botën, sa i rrezikshëm është kanceri i trurit Tumoret e trurit nuk janë një problem shumë i rrallë. Me mijëra e mijëra njerëz diagnostikohen çdo ditë me tumor të trur
Efektet e shëndetshme të bajames Bajamja është një frut që na ndihmon për të larguar një sërë shqetësimesh. Në atë e kemi përdorur për servieri në tavoli
Këto janë shenjat që tregojnë se keni mungesë hekuri në gjak Brenda trurit të njeriut ekzistojnë shumë qarqe nervore që kontrollojnë lëvizjet. Të gjitha aktivitetet fizike dhe gjuhë
Mrekullia e dy vezëve në ditë Të ziera, të pjekura, apo të skuqura veza duhet të ekzistojë patjetër në pjatën tonë. Teksa shumë njerëz stepen për ta k
Efektet negative të kripës në trurin tuaj, bëni kujdes Nëse keni një regjim të pasur në kripë, dijeni që nuk po i bëni trurit asnjë favor! Prej kohësh është vërtetuar se g
A po dyfishohet kërcënimi nga kanceri prej telefonave celularë? Shqetësime të reja janë ngritur mbi rolin e telefonave celularë në kancerin e trurit pasi dëshmitë e reja zbuluan se shk
Ndërron jetë aktorja e mirënjohur (FOTO LAJM) Aktorja austriake, Cathy Godbold, ka vdekur në moshën 43-vjeçare, pas një beteje 10 vjeçare me kancer të trurit. Cath
Këto janë shenjat që tregojnë se keni mungesë hekuri në gjak Brenda trurit të njeriut ekzistojnë shumë qarqe nervore që kontrollojnë lëvizjet. Të gjitha aktivitetet fizike dhe gjuhë
Trajtimet mjekësore për sëmundjen e Parkinsonit Sëmundja e Parkinson-it vjen nga çrregullimet e sistemit nervor qendror, incidenca e të cilës po rritet gradualisht. Shu
Zbulohet origjina e skizofrenisë Gjendet në tru djepi i skizofrenisë, ose bashkësia e zonave të përfshira në shtrembërimin e perceptimeve tipike të kësaj
Nëse keni dhimbje në këto pjesë të trupit, urgjent tek mjeku Në Suedi, rreth 30,000 njerëz marrin goditje çdo vit – një person çdo 17 minuta. Fatmirësisht, hulumtimi mbi goditjen
Krijohet trupi i njeriut në miniaturë Mini-truri i njeriut me enë të veta të gjakut është krijuar në një laborator për herë të parë. Kjo mund të ndihmojë p
Qelizat e trurit zhvillohet dhe tek të moshuarit Një studim i realizuar së fundmi ka treguar se personat në moshë të thyer mund të zhvillojnë qeliza të trurit njëjtë si
Flini shumë? Ja shpjegimi që japin mjekët Gjumi është mjaft i rëndësishëm për jetën tonë. Janë të shumta rastet kur rrimë me orë të gjata në gjumë ose, flemë shum
Lajm i mirë për ata që pëlqejnë lëngun e portokallit Ja një lajm i mirë për ju nëse jeni adhurues i lëngut të portokallit. Një studim i fundit tregon se lëngu i portokal
Doni një kujtesë të fortë, ja çfarë duhet të hani Truri ynë akumulon shumë informacion dhe ndërsa mosha përparon, vitet bëjnë që të përballemi me humbje të memories.
Doni një kujtesë të fortë, ja çfarë duhet të hani Truri ynë akumulon shumë informacion dhe ndërsa mosha përparon, vitet bëjnë që të përballemi me humbje të memories. P