999 rezultate për

trurin

Revoltohet Almeda Abazi: Ju balerinat ma hiqni trurin (FOTO LAJM) Almeda Abazi është një nga femrat më të bukura shqiptare. Ajo tashmë është emër i njohur edhe në Turqi, jo vetëm për shk
Qëndrimi ulur për kohë të gjatë dëmton trurin Një mënyrë jetese sedentare dëmton jo vetëm humorin, por edhe trurin. Hulumtimet e reja konfirmojnë atë që studimet e tj
Krijohet trupi i njeriut në miniaturë Mini-truri i njeriut me enë të veta të gjakut është krijuar në një laborator për herë të parë. Kjo mund të ndihmojë p
Osmani: Nëse nuk liberalizohen vizat, ISIS u hap derën kosovarëve Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se nëse nuk zgjidhet çështja e demarkacionit me ç’ras
Çfarë ndodh me trurin disa minuta pas vdekjes? Neurologët kanë studiuar trurin e 9 pacientëve pas vdekejes së tyre, dhe kanë zbuluar të dhëna të habitshme me atë që nd
Si po e dëmtoni trurin tuaj duke u marrë me disa punë njëkohësisht, gratë më të rrezikuara Të gjithë kanë idenë se sa më shumë punë të kryejë një njeri njëkohësisht, aq më i aftë është dhe aq më shumë e ndihmon
Alkooli dëmton trurin më shumë se kanabisi Sipas hulumtimeve të fundit nga Universiteti i Colorados, rezulton se alkooli dëmton trurin më shumë se kanabisi. Meg
Ushqimet që e ndihmojnë dhe ato që e dëmtojnë trurin Mënyra si ushqehemi ka ndikim të madh në mirëqenien e trurit tonë dhe në shëndetin mendor, bile na mbron edhe nga demenc
Përdorimi i erëzave mbron trurin nga depresioni dhe humbja e kujtesës Erëzat përdoren jo vetëm për t’i shtuar shije ushqimit, por edhe për vetitë e tyre kuruese. Kur bëhet fjalë për shënd
Kripa dëmton trurin tuaj Kripa për vite të tëra është cituar si shkaktare e presionit të lartë të gjakut. Dhe në studimet e reja është dalë në
Si të mbrohemi nga Alzheimeri Zvogëloni rrezikun që të goditeni nga dementia me një plan mbrojtës për tru. Këtë mund ta bëni duke shtuar aktiviteti
Lojërat mund të ndryshojnë trurin e të rinjve dhe i bëjnë ata më të pamëshirshëm Video lojërat e ndryshojnë trurin e të rinjve në atë form sa që e reduktojnë aftësinë për t’i kuptuar emocionet bazike n
Këto janë ushqimet më të mira për trurin e bebeve Për të ndihmuar prindërit të kuptojnë se për çfarë kanë nevojë foshnjat, Akademia Amerikane e Pediatrisë (AAP) ka publik
12 ushqime që nxisin trurin dhe kujtesën Këto janë ato 12 ushqime: 1. Bajamet – Rrisin fluksin e gjakut në tru. 2. Boronica – Përmirëson të mësuarit dhe aftë
Efektet negative të kripës në trurin tuaj, bëni kujdes Nëse keni një regjim të pasur në kripë, dijeni që nuk po i bëni trurit asnjë favor! Prej kohësh është vërtetuar se grimc
Dobëson trurin! 10 pasoja të Facebook-ut që do t'ju tmerrojnë Facebook mbetet rrjeti social më i përdorur në botë pavarësisht njohjes së efekteve negative në jetën tonë. Në artik
Cnn: Nëse hani këtë ushqim, parazitët mund të prekin trurin tuaj Në organizmin tuaj do të hyjnë parazitë të njohur me emrin Spirometra erinaceieuropaei. Ata mund të lëvizin në të gjithë
"I hapi kokën me çekiç dhe i hëngri trurin", detaje të tmerrshme nga kanibali rus (FOTO LAJM) Një djalë rus është akuzuar për kanibalizëm, pasi dyshohet se ka vrarë një grua, i ka prerë dhe skuqur trupin si dhe më
56 bukuroshe seksi i heqin trurin Xhelal Mziut në Kamzë (FOTO LAJM) 56 bukuroshe nga e gjithë bota kanë vizituar sëfundmi Bashkinë e Kamzës duke marrë nga kreu i saj edhe titullin "Mirënjo
Ekranet po u dëmtojnë rëndë trurin fëmijëve tuaj! Një studim i fundit zbulon se çfarë ndodh me trurin e fëmijëve që përdorin tabletat. Ne shohim fëmijët që luajnë me t