999 rezultate për

trurin

Mos u mërzisni nëse s'keni muskujt, kjo tregon se truri juaj është më i madh Mund t’ju bëjë më të zgjuar, megjithatë të paturit një tru të madh do të thotë edhe që jeni të predispozuar të keni më p
Dëmton trurin, çfarë është dhe çfarë shkakton virusi i Nilit Virusi i Nilit Perëndimor shkaktohet nga një pickim nga një mushkonjë e infektuar që tashmë po mban virusin, por është e
"Stop goditjes së topit me kokë, dëmton trurin" Goditja e Topit me kokë për moshat nën 18-vjeç duhet të ndalohet! Benet Ormalu, një nga ekspertët më të mirë në botë
ALARMI/ Mbajtja e telefonit në veshin e djathtë dëmton trurin Rrezatimi i smartfonëve mund të shkatërrojë memorien e adoleshentëve. Memoria vizuale ndodhet në hemisferën e djathtë dh
Vajza e Sabianit do t'ju heqë trurin me të pasmet e saj (FOTO LAJM) Vajza e këngëtarit Sabian, dita ditës po zgjon vëmendjen e fansave. Keisi Medini duket se edhe gjatë pushimeve nuk mund
Legjenda e Manchester Unitedit kritikon ashpër Pogban Paul Scholes ka thënë se Paul Pogba duhet ta rrisë nivelin e lojës së tij në Manchester United, duke deklaruar se mesfus
Juventus përsëri pazar tek Reali, kërkon trurin e mesfushës Pas Cristiano Ronaldos, Juventusi ka vënë në shënjestër një tjetër lojtar të Real Madridit. Në Itali raportohet se tr
S'ka më asnjë dyshim! Zbulohet kush e ka trurin më të zhvilluar, femrat apo meshkujt Shkencëtarët kanë i kanë vënë vulën "luftës" se kush e ka trurin më të zhvilluar femrat apo meshkujt. Sipas studimeve
Pesë këshilla se si të bëheni më inteligjentë Mësuesja e shkencës Lanie Bakeberg ka japë disa këshilla për përdoruesit e ‘Quora-s’ se si ta rritni kapacitetin mendor
Pesticidi që po na helmon; Mjekët tregojnë dëmet fatale: Prek zemrën dhe trurin Pesticidin methomyl nuk e njohin të gjithë, por një gjë është e sigurt të gjithë e konsumojnë atë. Fermerët për të vrarë
20 minuta ecje apo joga, rinojnë trurin tuaj Më pak se 20 minuta ushtrime të lehta ditore – nga ecja e deri në joga – mund të parandalojnë rënien mendore në moshë të
Kripa dëmton trurin tuaj Kripa për vite të tëra është cituar si shkaktare e presionit të lartë të gjakut. Dhe në studimet e reja është dalë në
Efektet negative të kripës në trurin tuaj, bëni kujdes Nëse keni një regjim të pasur në kripë, dijeni që nuk po i bëni trurit asnjë favor! Prej kohësh është vërtetuar se g
Kujdes nga ky ushqim, mund të prekë trurin tuaj Duke ngrënë këtë ushqim të zakonshëm, ka shumë gjasa që mikroorganizmat dhe parazitët të “pushtojnë” trurin tuaj. Në or
Zbulohet se çfarë ndodh me trurin pak minuta para se njeriu të vdesë Çfarë i ndodh trurit tonë pak momente para se të vdesë? Sipas zbulimit të një ekipi neurologësh nga spitali i “Charit
E qeshura ndihmon zemrën, trurin dhe mushkëritë E qeshura ndryshon jetën dhe e përmirëson atë. Shumë shpesh e marrim veten aq seriozisht, kur ne nuk kemi nevojë për të
Roma kërkon trurin e mesfushës së Milanit Roma është e interesuar për mesfushorin e Milanit, Giacomo Bonaventura, i cili do t'i kushtojë rreth 35 milionë euro.
Reali shënoi gol të çmendur me Benzeman, 22 pasa me "trurin" Kroos (VIDEO) Në minutën e 11-të Reali jo vetëm barazoi rezultatin por dhe dhuroi dhe një nga perlat e "aritekturës" në futboll. K
Revoltohet Almeda Abazi: Ju balerinat ma hiqni trurin (FOTO LAJM) Almeda Abazi është një nga femrat më të bukura shqiptare. Ajo tashmë është emër i njohur edhe në Turqi, jo vetëm për shk
Qëndrimi ulur për kohë të gjatë dëmton trurin Një mënyrë jetese sedentare dëmton jo vetëm humorin, por edhe trurin. Hulumtimet e reja konfirmojnë atë që studimet e tj