999 rezultate për

truri

Frenologjia, doktrina që ka justifikuar krimet më të tmerrshme Prej disa kohësh, shkenca nuk mbështetet më në frenologji. Sipas kësaj doktrine, shumë të njohur në shekullin XIX, por t
Çfarë ndodh me trurin nëse hamë ëmbëlsirë përpara ores 9 të mëngjesit? Ta nisësh ditën me një çokollatë mesa duket nuk është mëkat ! Shkencëtarët në Universitetin e Sirakuzës në Nju Jork kanë
Zbuloni arsyen se përse ndiheni të lodhur në një ditë me shi Arsyeja kryesore që zgjimi në mëngjesin me shi është më i vështirë se zakonisht vjen si shkak i ndryshimeve hormonale, t
Mik i Alket Rizait, bie në pranga "truri" i arratisjes së bujshme me helikopter Policia greke arreston një tjetër mik të Alket Rizait. Një 44-vjecar shqiptar që konsiderohet “truri” i arratisjes se Al
"I merrni, shpëlani trurin e i bëni deputetë 18 vjeç!", analisti ia thotë në fytyrë Kryemadhit Analisti Arion Sulo ka akuzuar Kryemadhin se i marrin të rinjtë dhe i shpëlajnë trurin me teoritë e tyre e më pas i bëjn
Sa për qind të trurit e përdorim? Mite dhe Fakte Mund të keni dëgjuar disa prej tyre, por nuk janë të vërteta. Të gjithë e kemi dëgjuar të paktën një herë në jetë se
Studimi: Maskat po ndryshojnë mënyrën se si truri ynë përpunon fytyrat e njerëzve Dëshironi ndonjëherë që të nxitoni për të përshëndetur dikë që është pra jush, por nuk jeni të sigurt se personi që qënd
Përfitimet e të të fjeturit me çorape gjatë natës ado e çuditshme të duket, gjumi me çorape mund t’ju ndihmojë për të fjetur më shpejt. Kjo sepse rregullimi i temperaturë
Cila nga tullumbacet në foto ndodhet më lart se të tjerat? (FOTO LAJM) Shkencëtarët besojnë se enigmat dhe lojërat e trurit mund të përmirësojnë mënyrën e funksionimit të trurit tonë dhe mund
A është plakja e trurit e trashëgueshme, kujdesi që ju duhet Sëmundja më e përfolur e viteve të fundit është pa dyshim plakja e trurit. Të dhënat e përhapjes së saj tregojnë shifra
Ky zakon i përditshëm përmirëson funksionimin e trurit Nëse jeni duke kërkuar një motivim të fortë për të shkuar në palestër rregullisht, hulumtimet e reja tregojnë se stërvit
Çfarë ndodh me trurin nëse hamë ëmbëlsirë përpara ores 9 të mëngjesit? Ta nisësh ditën me një çokollatë mesa duket nuk është mëkat ! Shkencëtarët në Universitetin e Sirakuzës në Nju Jork kanë
Rreziku që na kanoset të gjithëve: Truri-kokoshkë! Truri-kokoshkë është një term tejet i diskutuar kohëve të fundit. Duke qenë se njerëzit e kanë të pamundur të jetojnë pa
"Kjo thjesht ma heq trurin", Bill Gates i kundërvihet Trump-it Bill Gates ka kundërshtuar përpjekjet e administratës së presidentit Trump, për “t’iu mbyllur gojën” ekspertit të sëmund
Zakonet që ulin nivelin e inteligjencës te njerëzit Edhe pse në pamje të parë duket se nuk kanë asnjë lidhje me inteligjencën, është vërtetuar shkencërisht se zakonet e për
5 gjëra fantastike që bën truri, kur je në gjumë! Pavarësisht domosdoshmërisë së tij, ekspertët akoma janë të paqartë mbi nevojën për gjumë të organizmit, ndërkohë që tru
Përse ndiheni të lodhur në një ditë me shi Arsyeja kryesore që zgjimi në mëngjesin me shi është më i vështirë se zakonisht vjen si shkak i ndryshimeve hormonale, t
Zbuloni arsyen se përse ndiheni të lodhur në një ditë me shi Arsyeja kryesore që zgjimi në mëngjesin me shi është më i vështirë se zakonisht vjen si shkak i ndryshimeve hormonale, t
Mbipesha rrit moshën, mëso ndikimin e kilogramëve të tepërt në tru Në një studim të fundit ndërsektorësh, studiuesit analizuan ndikimin e obezitetit në tru dhe zbuluan se truri i njerëzve
Beatrix Ramosaj rrëfen eksperiencën e frikshme: Kam parë një burrë me kapele (FOTO LAJM) Beatrix Ramosaj duket se po përballet me një nga problemet më të zakonshme, por edhe më shqetësueset javët e fundit. Kën