999 rezultate për

trupit

Mësoni si të matni temperaturën siç duhet Temperatura normale e trupit është temperatura deri në 37 gradë C. E matur nën sqetull, ose 37,5 gradë C e matur në mëny
Pse nuk mund të flemë pa marrë këtë pozicion të çuditshëm gjatë natës? Shpesh, pas shumë përpjekjeve për të fjetur, nxjerrja e këmbës jashtë krevatit është ajo që na ndihmon. Misteri qëndron
Ngjyrë çokollatë enkas për verën? Ja si të arrini nuancën perfekte të trupit Na duhet ta pranojmë që përpos formave fizike, çfarë kërkojmë të arrijmë me ardhjen e verës është edhe nxirja e lëkurës
Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani gabimisht ushqime të mykura Imagjinojeni këtë: më në fund hani sanduiçin tuaj të preferuar dhe kuptoni se buka është e mbuluar me myk! Kjo me sig
U zbulua misteri! Ja pse nuk flemë dot me batanije nëse nuk nxjerrim njërën këmbë jashtë Janë të shumtë njerëzit që nuk flenë me batenije nëse nuk nxjerrin njërën këmbën jashtë. Nëse keni menduar pse e bëni
Mbani shënime! Mënyrat ideale për të shpëtuar prej mushkonjave Sezoni veror është dhe pjesa ku secili nga ne ndihet më i kërcënuar nga pickimet e këtij insekti bezdisës. Shpesh je
Bazuar në format e trupit, si duhet ti zgjidhni rrobat e banjos Para se të nisni blerjet, mendoni fillimisht për modelin që ju përshtatet më shumë me format tuaja trupore. Eshtë mënyra
Kamioni del nga rruga e bie në liqen, polumbarët në kërkim trupit të 37 vjeçarit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kukës. Një kamion ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në ujërat e liqenit të Fierz
A e dini çfarë i ndodh trupit kur qëndroni ulur gjatë? Këtu janë disa mënyra që kjo gjë mund të ndikojë negativisht në trupin tuaj. Tretje të ngadaltë Shumë herë ata që
Sipas formës së trupit tuaj, ky është fustani perfekt për secilën prej jush (FOTO LAJM) Fustan tubin, i gjatë apo me jakë portofol? Propozimet e këtij sezoni janë shumë feminilë, të lehtë, pranverorë, por ësh
Çfarë e bën kaq të vështirë mosprekjen e fytyrës me duar dhe si ta shmangni atë Ndonjëherë duam të kontrollojmë gjestet dhe lëvizjet tona, por meqenëse shumë prej tyre janë të paqëllimshme, për shembu
Vajza kini kujdes! Shenjat e trupit që tregojnë se burri ju ka tradhtuar (FOTO LAJM) Nëse së paku për disa javë përqendroheni dhe vështroni trupin e partnerit dhe arrini të mësoni gjuhën e trupit të saj ap
E RËNDË/ Gjendet e vetëvarur 36 vjeçari në Bulqizë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë. Një 36-vjeçar është gjetur i vetëvarur dhe për pasojë ka humbur jetën. Nga
U dogj në 85% të trupit, fotot nudo të ish-mbretëreshës së bukurisë pretendente për çmimin e madh (FOTO LAJM) 53-vjeçarja Carol Mayer nga Queensland, Australi, pësoi djegie në rreth 85 përqind të trupit gjatë një zjarri që përfshi
Ky test do të zbulojë nëse forma trupit përputhet me moshën tuaj reale Mosha juaj fizike përcakton epokën e vërtetë biologjike të trupit tuaj në vite në krahasim me moshën aktuale trupore kro
Pjesët e trupit që e zbulojnë inteligjencën tuaj më saktë se çdo testim (FOTO LAJM) Ne të gjithë kemi dëgjuar stereotipin se njerëzit që vendosin syze janë të zgjuar. Sipas një studimi të Universitetit të
Do surprizoheni, çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk vishni të brendshme Për shumë njerëz, vendimi për të ndaluar së veshuri të brendshme mund të duket si një zgjedhje e çuditshme. Mbi të gjith
E rëndë në Britani, gjendet në dy valixhe trupi i masakruar i një vajze Në një zonë malore në Britani të Madhe janë zbuluar pjesët e trupit të një vajze 28-vjeçe, që ishin futur në dy valixhe.
Kërkohej prej ditësh, gjendet i mbytur 64-vjeçari në Dibër Trupi i një 64 vjeçari është nxjerrë i pajetë sot në vendin e quajtur "Ura e Reçit". Grupet e kërkimit të Policisë së
DETAJET/ 8-vjeçari bie në rezervuar e gjen vdekjen, policia zbardh ngjarjen e rëndë Një fëmijë 8 vjeç është mbytur në një rezervuar tek “Parku Japonez” në Korçë. Policia bën me dije se shërbimet e zja