999 rezultate për

trupat

Pamje rrëqethëse: Rrëzimi i avionit me 62 pasagjerë, nxirren trupat e parë të pajetë (VIDEO) Përfaqësues të pushtetit lokal në Xhakarta të Indonezisë, kanë dhënë detaje për rrëzimin e avionit, duke theksuar se kan
Gjenden trupat e pajetë të tre burrave në Angli Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Manchester, ku janë gjetur trupat e pajetë të tre burrave në një shtëpi në lagjen Fail
Alimehmeti zbulon se për sa kohë qëndrojnë në trup antitrupat ndaj COVID-19 Të gjithë ata që kanë kaluar koronavirusin, me siguri pyesin veten se për sa kohë qëndrojnë antitrupat, pra nuk mund të
Flasin ekspertët: Sa zgjasin antitrupat pas vaksinës së koronavirusit Ditën e sotme shkencëtarët në Australi, deklaruan se personat që e kanë kaluar COVID-19 gëzojnë një mbrojtje dhe imunite
Vrau e copëtoi trupat e çiftit nga Vlora? Detaji që e nxorri zbuluar të fejuarën e djalit Misteri i valixheve me trupat e dhunuar të Shpëtim dhe Teuta Pasho dhe deklaratat e disa qiramarrësve që kujtojnë se e k
U gjetën të coptuar në tre valixhe, detaje tronditëse nga vrasja e çiftit shqiptar Personat që shihni në foto janë Shpëtim dhe Teuta Pasho, çifti shqiptar, trupat e të cilëve u gjetën të copëtuar e të fu
DETAJET/ Dëshmitari rrëfen si zbuloi trupat e vëllezërve të pajetë: Njëra dorë jashtë Janë zbardhur detaje nga gjetja e trupave të vëllezërve Andrea dhe Martin Olldashi, që u gjetën të vrarë me armë zjarri
COVID-19/ Pipero: Sa kohë duhet që të krijohen antitrupat? Mjeku i njohur infeksionist, Pëllumb Pipero është shprehur optimist në lidhje me efektet që do të ketë vaksina anti-covi
Zbulohen arsyet përse trupi i fëmijëve reagon ndryshe ndaj COVID-19 Një studim i publikuar me 5 nëntor në revistën Nature Immunology, të cilit i referohet AgroWeb.org, ka zbuluar fakte int
Pamje të frikshme! Shpërthimi i autobotit në autostradë u merr jetën 14 personave (VIDEO) Shpërthimi i një autoboti me gaz u ka marrë jetën 14 personave. Ngjarja e rëndë u regjistrua në komunën Jala të sh
Nxirren trupat e pajetë të tre punëtorëve të humbur në Selishtë Tre punëtorët e bllokuar në minierën miniera “Balgjaj”, njësia Administrative Selishtë, një natë janë nxjerrë të pajetë
Horror në Paraguaji, në kontenierin që vinte nga Serbia gjenden 7 kufoma të dekompozuara Trupat e dekompozuar në mnëyrë tragjike të shtatë personave të cilët mund të jenë strehuar aty, u gjetën të premten bre
DETAJET/ Pranë parcelës me kanabis, si u gjetën trupat e dy të rinjve që u vranë nga kushëriri Detaje të reja janë zbardhur lidhur me ngjarjen e rëndë, ku janë gjetur trupat e pajetë të Klement Pepaj dhe Vilson Cuta
Pas tre ditësh kërkime, gjenden trupat e pajetë të dy të rinjve në Malësinë e Madhe Pas 3 ditësh kërkime janë gjetur 2 trupat të pajetë nga 3 të zhdukurit në Malësinë e madhe. Dyshohet se trupat e pajete
Studimi: Antitrupat e COVID-19 zgjasin të paktën 4 muaj Antitrupat e COVID-19, proteinat që ndihmojnë njerëzit për të luftuar virusin, zgjasin të paktën 4 muaj. Ky është rezult
​PDK reagon për trupat serbe: Lejimi i KFOR-it dhe neglizhenca e qeverisë janë të papranueshme Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar pas prezencësn e ushtrisë serbe në territorin e Kosovës, duke thënë se ky veprim
Këta 10 burra kanë transformuar trupat e tyre pas moshës 50-vjeçare (FOTO LAJM) Plakja është një pjesë normale e jetës, dhe në kundërshtim me besimin e përgjithshëm, shumë thonë se jeta thjesht bëhet
Trupat e Gardës Kombëtare ia hedhin valles para protestuesve, i "argëtojnë" nën tingujt e këngës Makarena (VIDEO) Fotografitë dhe videot e protestave në mbarë SHBA-të që shpërthyen pas vdekjes së afro-amerikanit George Floyd, kanë sho
I zuri poshtë guri, nxirren trupat e pajetë të dy minatorëve në Kosovë Trupat e pajetë të minatorëve Idriz Gërbeshi dhe Haki Arifi janë nxjerrë mbrëmë pas mesnate nga Miniera e Artanës. Pë
Nxirren trupat e dy të vdekurve në minierën e Artanës Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ministrja në detyrë e Ekonomisë, Rozeta Hajdari kanë mbërritur në minierën e Novobër