999 rezultate për

trup

Imzot George Frendo shërohet nga Covidi: Jam ndjerë si kokë pa trup Arqipeshkvi i Tiranë – Durrës, George Frendo e ka fituar betejën me koronavirusin. Në mesazhin e tij shprehet se së shp
4 pjesë trupi që ndoshta po i lani gabim E dini që vetëm në kërthizë ndodhen rreth 2368 baktere dhe sërish, higjena e kësaj pjese të trupit neglizhohet shpesh. T
Zbulohen arsyet përse trupi i fëmijëve reagon ndryshe ndaj COVID-19 Një studim i publikuar me 5 nëntor në revistën Nature Immunology, të cilit i referohet AgroWeb.org, ka zbuluar fakte int
SKANDAL/ Punonjësi i morgut publikon foto me trupin e pajetë të Maradonës, "shpërthen" rrjeti Vdekja e Diego Armando Maradonas ka tronditur botën. Ndërkohë televizioni argjentinas, "Todo Noticias", ka publikuar nj
Meri Shehu bën parashikimin e horoskopit dhe paralajmëron disa shenja: Nuk ju duan kolegët Dashi Sot per ju dita rezervon nje problem me koken apo stresin, i cili vjen dhe ju mblidhet nese nuk keni marredheni
Dyshohet se gjenden trupa të shqiptarëve të vrarë, heshtje rreth varrezës së re masive në Serbi Zyrtarët serbë nuk i kanë kushtuar vëmendje as lajmit për zbulimin e një varreze të re masive në Serbi, ku besohet se gj
Shpërthen e dashura e Mertens, me trup mahnitës rikthen verën (VIDEO) E dashura e Dries Mertenes, Kat Kerkhofs, ka rikthyer verën teksa është futur në det në muajin nëntor duke rikthyer kësh
Zbulohet tradhtia e Princeshës së Dubait me truprojën: E paguante 1.2 mln paund (FOTO LAJM) Gruaja e sundimtarit të Dubait i ka dhënë truprojës britanike, njëkohësisht edhe të dashurit të saj, 1.2 milion paund q
10 ditë pa ngrënë sheqer dhe këto janë mrekullitë që ndodhin në trupin tuaj Sheqeri ka një efekt shkatërrimtar në organizëm dhe nxit shfaqjen e shumë problemeve dhe sëmundjeve shëndetësore siç jan
Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse konsumoni ëmbëlsira në darkë Sipas një studimi të fundit në Amerikë, mësohet se vetëm 12 për qind e darkës së ngrënë në shtëpi përfshin ëmbëlsirë pas
Pamje të frikshme! Shpërthimi i autobotit në autostradë u merr jetën 14 personave (VIDEO) Shpërthimi i një autoboti me gaz u ka marrë jetën 14 personave. Ngjarja e rëndë u regjistrua në komunën Jala të sh
"Në morg na thanë ky trup ka ardhur dje", vajza e pacientit që u hodh nga Infektivi bën deklaratën e fortë 69-vjeçari Reshat Grembi nga qyteti i Fierit, i cili humbi jetën pasi u hodh nga spitali Infektiv, sipas të bijës ka ndë
Në betejë për kujdestarinë e fëmijëve, ish-truproja nxjerr "sekrete" për Jolie dhe Pitt (FOTO LAJM) Brad Pitt dhe Angelina Jolie e kanë bërë të qartë herë pas here se ata janë prindër shumë protektiv. Pavarësisht nga bet
4 zakonet para gjumit që ju ndihmojnë të humbisni peshë gjatë natës Gjatë natës trupi juaj djeg midis 300 dhe 400 kalori! Kjo pothuajse është e barabartë me sasinë e energjisë që harxhoni
Gromësirat e shpeshta, si të "përktheni" mesazhet që po ju dërgon trupi Në pjesën më të madhe të rasteve, gromësira shkaktohet nga gëlltitja e tepruar e ajrit që nuk arrin kurrë në stomak por
Ka në trup tatuazhin e Thaçit, modelja e pikëlluar: Me ty në përjetësi (FOTO LAJM) Pas konfirmimit të aktakuzës nga Gjykata Speciale për ish-presidentin Hashim Thaçi, i cili më pas dha dorëheqjen dhe shk
Interesane, çfarë i ndodh trupit pas puthjes së parë Pse dëgjojmë shpesh të thuhet se puthja e parë nuk harrohet? Tingëllon naive, por në fakt është e vërtetë. Ndjesitë që p
Përse duhet të pini ujë me limon në darkë? Uji me limon të bën mirë në çdo orë të ditës, por darka ka më shumë rëndësi. Pirja e një gote me ujë në darkë ka efek
5 ushqime që mund t'i konsumoni në darkë dhe nuk ndikojnë në peshën tuaj Nëse nuk dëshironi të shtoni asnjë gram të vetëm, ju kuptojmë. Mirëpo, s’keni pse hiqni dorë nga ushqimi në darkë. E vet
Spitali nuk i jep trupin, vajza mohon se ishte infektuar me COVID-19: Të më sjellin babin! Familjarët e Myrteza Hysit, i cili ndërroi jetë pasditen e sotme në spitalin rajonal të Beratit kërkojnë kthimin e trupi