999 rezultate për

true

Një pyetje e vetme do t'ju ndihmojë të zbuloni mashtruesit rreth jush E dinit se një gënjeshtar mund të zbulohet vetëm përmes një pyetjeje të vetme? Për më tepër, ata s'do të kuptojnë asgjë
Përplasje mes studentëve dhe policisë, të paktën 20 viktima Të paktën 20 njerëz kanë humbur jetën, dhe dhjetëra janë plagosur pas një valë të re përplasjesh të dhunshme midis demon
“Jam drejtori i tatimeve”, zbulohet gjobvënësi mashtrues i lokaleve në mes të Tiranës Një shtetas që e hiqte veten si drejtori i Tatimeve, ka rënë në prangat e policisë, pasi u vendoste gjobë bizneseve, kry
Haradinaj: Kurti është mashtrues, Vjosa e paqëndrueshme I ftuar në emisionin Frontal të televizionit T7, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka komentuar të gjithë kandida
Arrestohet biznesmeni i 16 i "Informalitetit", pjesë e skemave mashtruese të TVSH-së Policia e Tiranës ditën e sotme ka arrestuar një tjetër biznesmen, të 16 në rradhë përsa i përket informalitetit. Bëh
I tha mashtrues! Glauku reagon ndaj akuzave të Xhavit Drenorit (FOTO LAJM) Nënkryetari i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka treguar arsyen se pse Xhavit Drenori nuk u përfshi në listën e deputetëve
I premtonte shqiptarit makineri për mozzarella duke i zhvatur 10 mijë euro, kështu ra në praga mashtruesi italian Një qytetar denoncon në "Stop" mashtrimin nga ana e shtetasit italian Vito Leonardo Ludovico. Ky i fundit kërkonte sh
Greqia në flakë, rikthehet tmerri i vitit të shkuar (FOTO & VIDEO) Prej disa ditësh zona të tëra në Greqi janë duke u djegur. Flakët stimulohen edhe nga era e fortë duke e bërë kështu të
"O mashtrues, o mafioz", Rama gjen belanë edhe në mes të Londrës (VIDEO) Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta edhe në Londër, teksa ka shkuar për të mbajtur një takim me kryeministrat
Khloe Kardashian flet për ndarjen: Tristan shkatërroi gjithçka (VIDEO) Tristan Thompson shkatërroi marrëdhënien e tij kur ai mashtroi Khloé Kardashian. Lojtari i basketbollit u akuzua se i
Dëshmitari i Bleona Matës: Jam një mashtrues dhe drogaxhi Mbrëmjen e djeshme emisioni 'Pa Gjurmë' risolli historinë e Belona Matës, ku mbërritën telefonata të shumta nga shqiptar
Ish-deputeti tregon detaje për protestën e radhës, do të jetë më e madhja në histori Me 25 maj, opozita ka thirrur protestën e radhës kombëtare para Kryeministrisë. Ish-deputeti, Gent Strazimiri, i ftua
Khloe Kardashian çudit pas tradhtisë së bujshme: Tristan, një njeri i mirë Khloe Kardashian ka kaluar një periudhë shumë të vështirë pas ndarjes nga Tristan Thompson, por megjithatë vazhdon ta ru
Kujdes! Mos e bëni kurrë këtë gabim në bankomat Kini kujdes dhe zbatoni këto këshilla. Imagjinata e hajdutëve për të krijuar mashtrime të reja nuk ka kufizime dhe nëse
Si i la me gisht në gojë punëtorët zvicerianë mashtruesi shqiptar (FOTO LAJM) Të gjithë të punësuarit kanë mbetur pa punë e disa rroga minus, e borxhi për kompaninë e tij ka arritur më shumë se 12 m
Esktradohet kosovari mashtrues, futën në kurth 400 persona me "seminare pasurimi" Interpol Tirana bën të ditur se ka ekstraduar sot nga Kosova, “mashtruesin” serial, Burim Haxhiolli, i cili është dënuar
"Karagjoz, mashtrues" Pse plasi sherri mes Kokëdhimës dhe analistit në emision (VIDEO) Kreu i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, ka shpallur së fundmi kandidaturën për kryetar të Bashkisë së Tiranës për zgjed
"Jam djali i Edi Ramës", si i peshkoi mashtruesi biznesmenët duke u marrë 490 000 euro Klodian Ciruna, një person që herë hiqej si prokuror herë si gjyqtar dhe me dike tjetër prezantohej si djali i kryeminis
Edhe pas tradhtive publike, Khloe mbron Tristanin Që pas skandalit të tradhëtisë, Khloe Kardashian dhe Tristan Thompson i kanë dhënë fund lidhjes së tyre, megjithatë për
Qeriqi godet veteranët mashtrues: Na prishën mazhin Gjatë këtij muaji, Policia e Kosovës ka arrestuar disa persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar certifikata false p