999 rezultate për

trotuaret

Protestuesit shkulin trotuaret dhe gjuajnë policinë me pllaka (FOTO LAJM) Protestuesit para Kuvendit vijojne te perplasen me policine. Drejt gradës protestuesit kanë hedhur gurë dhe kapsolla
Shkulen trotuaret, pllakat "fluturojnë" mbi Kryeministri Sërish tensione para godinës së Kryeministrisë. Një grup protestuesish kanë filluar të shkepin tulla trotuari të cil
Gostivari në kaos pas reshjeve të borës Disa ditë pas reshjeve të borës, trotuaret dhe rrugët dytësore në Gostivar rezultojnë të pa pastruara. Banorët akuzojnë
Komuna e Çairit largon shitësit nga trotuaret e rrugëve (FOTO LAJM) Inspektorati komunal i Komunës së Çairit në bashkëpunim me Inspektoratin e Qytetit të Shkupit dhe Ministrinë e Punëve të
Trotuaret i hapin vetëm këmbësorët në Prishtinë (FOTO LAJM) Shumica e trotuareve në kryeqytet janë te pa pastruara pas borës që fillojë të bie mbrëmë në gjithë qytetet e Kosovë.
Përmbytje edhe në Durrës, ja rrugët e bllokuara Reshjet e dendura të shiut gjatë mbrëmjes së të dielës kanë shkaktuar problem në qytetin e Durrësit. Për pasojë shumë
Përfundon rikonstruksioni i infrastrukturës në bllokun e banimit tek Brryli Blloku i banimit në afërsi të zones së Brrylit në Njësinë Administrative Nr.3, ka marrë një pamje krejt të re. Bashkia e
Ambasada zvicerane zapton trotuaret e Tiranës (FOTO LAJM) Gjatë aksionit të Bashkisë për lirimin e trotuarëve, mos subjekteve që i kishin zënë trotuaret ishte dhe ambasada e Zvic
Lirohen trotuaret në njësine 11 Policia Bashkiake zhvilloi të mërkurën një aksion për lirimin e hapësirave publike, kryesisht trotuareve në njësinë bash
Shitësit ambulantë bllokojnë trotuaret Pushtimi i trotuareve nga shitësit ambulante ne kryeqytet vijon te jete nje nga fenomenet me shqetësues per banoret. Ky
Qytetarët pyesin Teuta Arifin: Të kujt janë trotuaret? Një dukuri që kohën e fundit po merë përmasa në qytetin e Tetovës është eskpozimi i mallrave në trotuare nga ana e marke
Policia bashkiake, aksion për lirimin e hapësirave publike Policia Bashkiake ka vijuar punën në të gjithë territorin e Tiranës, për lirimin e hapësirave të zëna në kundërshtim me
Bashkia: Çlironi trotuaret Një javë nga zbatimi i urdhrit për çlirimin e të gjitha hapësirave publike nga shitësit ambulantë dhe tavolinat e lokale
Bashkia: Lironi trotuaret Deri më 1 tetor të këtij viti Bashkia e Tiranës i do trotuaret të lira. Bashkia e Tiranës u ka kërkuar tregtarëve, ambu