999 rezultate për

trojka

Pas shuplakës / Tsipras: Trojka ka marrë fund! Shuplaka që ka ardhur nga Frankfurti me bllokimin e rifinancimit të bankave greke i ka dhembur Athinës, bursa e të cilës
SYRIZA / Premtimet kushtojnë 11.5 miliardë. Në arka ka vetëm 4 Pas përfundimit të fazës së premtimeve elektoralë, për Alexis Tsiprasin fillon faza më e vështirë: mbajtja e tyre. “Greq
Greqi, kërkesat “bombë” që Trojka do të bëjë në vjeshtë Në vjeshtë huadhënësit e Greqisë do të parashtrojnë disa kërkesa të reja që do të jenë "bombë" për shoqërinë dhe ekonomi
Procesi zgjedhor, trojka e ambasadorëve takim me Ramën Ambasadori amerikan, Aleksander Arvizu, ai i Bashkimit Europian, Ettore Sequi dhe ambasadori i OSBE-së, Eugen Wollfarth
Masat për krizën, trojka sërish në Greqi Nën hijen e skenarëve për falimentimin e Greqisë dhe daljen nga eurozona, që u shfaqën sërish në median ndërkombëtare, n
Trojka: Konsensusi i nevojshëm për Shqipërinë Trojka e ambasadorëve të akredituar në Tiranë i ka bërë apel klasës politike të arrijnë konsensus për heqjen e imuniteti
Trojka sot takon Ramën Trojka e ambasadorëve të akredituar në Tiranë, ai i SHBA-së Aleksandër Arvizu, i BE-së Ettore Sequi dhe i OSBE-së Eugen
Trojka e ambasadorëve në Shkup apelon për qetësi Krerët e misionit të Bashkimit Evropian, NATO-s, OSBE-së dhe SHBA-së në Maqedoni sot ritheksuan mbështetjen e përpjekjev
Trojka bisedime me Greqinë mbi kredine e re Ekspertë te një sërë organizmash evropiane gjatë një vizite të bërë në Greqi pritet të zhvillojnë bisedime me drejtues t
Trojka vazhdon bisedimet me qeverinë greke Vazhdojnë takimet e Trojkës europiane në Greqi mbi diskutimet për shlyerjen e këstit të gjashtë të kredisë së akorduar n
Greqi, Trojka europiane nis bisedimet për shlyerjen e kredisë Athina pritet të vizitohet gjatë ditës së sotme nga një ekip i Trojkës europiane i cili do të diskutojë me qeverinë e re
Trojka i jep 8 miliardë euro Greqisë Greqia ka gjasa të marrë në nëntor 8 miliardë euro si ndihmë që i nevojitet për të parandaluar falimentimin, kështu kanë
Trojka: Raporti yne asnje zgjidhje per Kosoven Ishinger tha se rezultat per keto negociata perben fakti qe palet jane ulur dhe kane diskutuar mes tyre per ore te tera,
Trojka mendon ndarjen e Kosovës Alarm në Prishtinë. Përfaqësuesi i BE: Eshtë një opsion i mundshëm. Diplomatët q