999 rezultate për

trofeun

Messi heq dorë nga Olimpiada "Rio 2016" Lionel Messi nuk do të marrë pjesë në Olimpiadën “Rio 2016”. Këtë gjë e ka konfirmuar vetë trajneri i Kombëtares së Argj
Duka dhe De Biasi, prekin trofeun e ëndërruar (FOTO) Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka dhe trajneri Gianni De Biasi, kanë mbërritur në Paris, atje
Foto e rrallë / Kombëtarja në ditën e krijimit të saj, maj 1936 (FOTO LAJM) Mes atmosferës elektrizuese të arritjes së kombëtares shqiptare për tu kualifikuar në Kampionatin Europian, publikohen d
Milani fiton trofeun TIM (VIDEO) Milani ka dalur fituese nga përballja me Sassuolon duke e fituar trofeun TIM miqësor parasezonal. I pari shënoi Dunca
Milan-Inter-Sassuolo kërkojnë Trofeun Tim (FORMACIONET) Sonte në mbrëmje do të zhvillohet edicioni i 15 -të i trofeut "Tim", teksa skuadrat pjesëmarrëse do të jenë Milan, Inte
Manaj fiton trofeun e parë me Interin, bën shqiponjën (FOTO) Sulmuesi i Kombëtares shqiptare për 19 vjeçar, Rey Manaj, ka fituar trofeun e tij të parë me Interin pas transferimit ng
Volfzburg dhe Bayern kërkojnë trofeun e parë (Formacionet) Futbolli gjerman është i pari që rikthehet në fushë zyrtarisht për sezonin e ru. Sonte në mbrëmje do të luhet Superkupa
Reali ka vendosur, Ramos të bëjë gati valixhet Sergio Ramos, është gjithë e më shumë drejt largimit nga Real Madridi. Mbrojtësi i kombëtares spanjolle nuk ka aspak mar
Formacioni i yjeve në "Coppa America" (FOTO LAJM) Sot do të fillojë edicioni i 44-t i Kupës së Amerikës , që është vitrina e duhur për të shkëlqyer pas një Botërori ku sk
Ferdinand braktis futbollin pas vdekjes së gruas Mbrojtësi Rio Ferdinand ka deklaruar tërheqjen nga futbolli duke mos rinovuar kontratën me Queens Park Rangers për shkak
Rrëzohet presidenti duke i dorëzuar trofeun Berishës (VIDEO) Në momentin kur do të dorëzonte trofeun e titullit kampion në Australi në duart e Besart Berishës dhe shokëve të tij, pr
Alegri: Fitore e madhe, duam trofeun Trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri e ka komentuar me qetësi lojën e skuadrës së tij ndaj Realit. Bardhezinjtë sig
Situata e dëmtimeve te Bayern Munchen (FOTO LAJM) Barcelona-Bayer Munchen është padyshim përballja e pretendentëve kryesorë me kompanitë e basteve që i kuotonin të dyja e
Gjysmëfinalet e Champions League / 4 ekipe, 21 trofe (FOTO LAJM) Sot në mesditë do të hidhet shorti që do të përcaktojë çiftet gjysmëfinaliste të Champions League. Real Madrid, Barc
Presidenti i Flamurtarit akuzon skuadrën: E shitën! Humbjen e sotme në "Niko Dovana", 2-1, përballë Partizanit nuk e ka kapërdirë jo vetëm tifozët vlonjatë, por as presiden
Liverpool synon trofeun e Europa League Për trajnerin e Liverpoolit, Brendan Rodgers, tanimë gjërat po ecin në drejtimin e duhur. Pas vetëm dy humbjeve në 22
Kush është favorit për ta fituar Topin e Artë? Sonte në orën 18.30 do të mësohet fituesi i Topit të Artë për vitin 2014, në një ceremoni të zhvilluar nga FIFA. Kand
Alban Hoxha feston trofeun me Bekon e vogël (FOTO LAJM) Portieri i Partizanit dhe i Kombëtares shqiptare, Alban Hoxha ka festuar me djalin e tij, Beko, trofeun që mori pak ditë
Sammer: Ne, lindorët, ëndërronim Bundesligën Drejtori sportiv i Bayern Munchen aktualisht, dhe ish-lojtar i kombëtares së Gjermanisë Lindore, Matthias Sammer, tha se
Rekuperohet Neymar, gati për trofeun "Gamper" Sa më tepër kohë kalon aq më shumë përmirësohet edhe gjëndja e brazilianit, Neymar. Prej disa ditësh 22-vjeçari brazilia