999 rezultate për

trofeun

Liverpool i sigurtë drejt titullit, tifozët me ide të "çmendur": Trofeun ta ngreje Gerrard Liverpool është duke zhvilluar një kampionat mahnitës, me 24 fitore në 25 takime dhe një Manchester City të dorëzuar tit
Xavi fiton trofeun e parë në Katar, mposht ekipin e dyshes Benatia-Mandzukic (VIDEO) Al-Sadd dhe Xavi Hernandez u kurorëzuan kampionë të Kupës së Katarit ditën e sotme, pasi mundën në finale rivalët e Al-D
Superkupa e Spanjës, Barcelona humbja e madhe Barcelona nuk arriti të triumfonte në Superkupën e Spanjës që u zhvillua në Arabinë Saudite. Në këtë ekspeditë në ven
Lazion "e pengojnë" ta marrë Superkupën në Itali (VIDEO) Triumfi në Superkupën e Italisë ndaj Juventusit (3-1) ka lumturuar Krishtlindjet dhe fundvitin e Lazios, që u kthye në R
Reagim epik i Tares: Trofeun ua dedikoj atyre kërpurdhave që dalin pas shiut Igli Tare, drejtori sportiv i Lazio, foli për mediet italiane për suksesin e bardhekaltërve ndaj Juventusit në Superkupë
Nesër finalja e Superkupës, Sarri: Dua trofeun e parë në Itali Maurizio Sarri do të kërkojë trofeun e parë të tij në stolin Juventusit, teksa nesër pasdite do të diskutojë finalen e S
Momenti kur Liverpool për herë të parë në histori ngre lart trofeun (VIDEO) Liverpooli i Jurgen Klopp fiton një tjetër trofe. Pas Champions League dhe Superkupës së Europës, The Reds bëjnë të t
Një sezon magjik, Messi fiton dy çmime të tjera (VIDEO) Lionel Messi ka fituar trofeun “Pichichi” si dhe trofeun “Alfredo Di Stefano”.Fatkeqësisht ai nuk mund të ishte pjesë e
"Më zgjate dorën kur askush nuk më konsideronte", Flori uron Enedën për fitoren me fjalët e ndjera Eneda Tarifa u shpall fituese e edicionit të 21 të festivalit “Kënga Magjike”. Me këngën e kompozuar nga Flori Mumaje
Paratici konteston trofeun e fituar nga Messi: CR7 meritonte Topin e Artë “Cristiano Ronaldo meritonte Topin e Artë, e kemi thënë gjithnjë”. Drejtori Sportiv i Juventus Fabio Paratici në rastin
Messi fiton për herë të 6 "Topin e Artë" Tashmë nuk ka surpriza. Lionel Messi është mbreti i ri i futbollit. "Pleshti" argjentinas fiton trofeun e "Topit të Art
LIVE/ Ceremonia e "Topit të Artë", këta janë 10 yjet që synojnë trofeun (VIDEO) Do të startojë në orën 20:30 mbrëmja gala e dorëzimit të “Topit të Artë 2019”, teksa Leo Mesi është dhe kandidati favori
Guardiola ka një propozim për Klopp: Ma fal Championsin unë ta fal Premierligën Guardiola ka bërë ligjin në Premierligë por i ka mbetur një peng i madh si trajner i Manchester Cityt. Trajneri spanj
Po shkëlqen në Brazil, Gabigol drejt Premierligës Sulmuesi brazilian shpërtheu së fundmi me dy golat e shënuar në finale të Copa Libertadores Gabriel Barbosa është bër
Martinez: E meritojmë ta fitojmë EURO 2020 Trajneri i Kombëtares së Belgjikës, Roberto Martinez, beson se Belgjika e meriton ta fitojë trofeun e EURO 2020, por ësh
Momenti emocionues, Messit ia dhurojnë djemtë e tij trofeun e Këpucës së Artë (VIDEO) Lionel Messi ka pranuar çmimin e Këpucës së Artë nga dy djemtë e tij, Mateo dhe Thiago. Sot (e mërkurë) gjatë ditës u
Deklarata shokuese e trajnerit: Njerëz pranë klubit më kërkonin të mos fitoja trofeun “Ishte një rrufe në qiell të pastër. Nuk e prisja, por jam i sigurt që shkak i divorcit është fakti që fituam Kupën e Mb
John Travolta nuk i ndahet gafave, i jep trofeun fitueses së gabuar (VIDEO) Pesë vite pasi prezantoi gabimisht Idina Menzel si Adele Dazeem në Oskar, John Travolta ka gabuar sërish në ndarjen e çm
Milani prezanton trofeun e Ligës së Kampionëve në sheshin e Prishtinës (VIDEO) Skuadra e Milanit ka mbërritur sot(e shtunë) në Kosovë ku do të takohet në një ndeshje miqësore me kampionin e Kosovës,
Barcelona mposht Arsenalin dhe fiton trofeun (VIDEO) Barcelona ka fituar me rezultatin 2-1 me Arsenalin, në një ndeshje të vlefshme për trofeun “Johan Gamper”. Katalanasi