999 rezultate për

trofeun

Reali me 8-0 fiton trofeun Bernabeu (VIDEO) Real Madridi është fituesi i trofeut Bernabeu pasi mposhti me rezultat të thellë prej 8-0 ekipin kolumbian të Millionari
Superkupa e Europës, Simeone do trofeun Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone flet për një nga sfidat më të rëndësishme të ekipit të tij për këtë sezon, atë
Juventus fiton trofeun e parë këtë sezon (VIDEO) Fillim i mbarë për Juventusin. Skuadra e Antonio Contes e ka filluar sezonin me një tjetër trofe pasi mposhtën Milanin m
Shaqiri fiton trofeun e parë me Bayern (VIDEO) Edhe pse ka luajtur vetëm disa minuta, mesfushori kosovar, Xherdan Shaqiri, ka prekur trofeun e parë me skuadrën Bayern
City fiton trofeun e parë sezonal (VIDEO) Manchester City fiton trofeun e parë sezonal në Angli, duke mundur kampionët e Europës, Chelsea, me rezultatin 3-2 dhe d
Borussia-Bayern, formacionet e mundshme Sfidë mes titanësh ndeshja që luhet sonte në Olimpia Stadion të Berlinit. Borussia Dortmund dhe Bayern Munchen do të për
Messi: E duam këtë finale Pasi humbi La Ligan dhe Champions League-n Barcelonës i mbetet vetëm Kupa e Mbretit. Formacioni katalanas sot në mbrëmje
Drogba-Champions-it: U vonove shumë (FOTO LAJM) Didier Drogba i mbajti një fjalim të gjatë Kupës së Kampionëve pasi Chelsea arriti të fitonte trofeun më të madh europia
Çiljeta këndon në festën e Skënderbeut Në një koncert festiv në stadiumin “Skënderbeu”, presidenti i FSHF-së Armand Duka ka dhënë edhe medaljet për lojtarët ka
Gerrard kërkon trofeun e FA Cup Kapiteni i Liverpool, Steven Gerrard i ka bërë thirrje ekipit të tij, që të triumfojë në FA Cup në mënyrë që të shpëtojë
Më 13 Maj ngremë trofeun Ishte një ndër lojtarët më të mirë në fushë bashkë me Yaya Toure në derbin e Manchesterit. Sergio Aguero, shënuesi më i
UEFA toleron, Terry mund të ngrejë trofeun Faulli i çmendur dhe pa kuptim ndaj sulmuesit kilian Sancez dhe si rrjedhim kartoni i kuq ndaj Barcelonës, do të detyroj
CR7-Messi, luftë e ashpër golash Duhen edhe nëntë ndeshje nga përfundimi i kampionatit spanjoll të futbollit dhe përveç kureshtjes për të marrë vesh se k
Kupa e Italisë, Napoli ëndërron trofeun Trajneri i Napolit ka qenë shumë i tensionuar gjatë gjithë sfidës, derisa skuadra e tij ka marrë avantazhin dhe më pas k
Liverpool-City, beteja e fundit për trofeun e parë Në 11 ndeshjet e Premier League në “Anfield Road” Liverpool ka statistikat të vetmin rival serioz në gjysmëfinalen e dyt
Cruyff-Pele apo Messi-Neymar? Para disa dekadash ishte dueli i famshëm dhe spektakolar Cruyff-Pele, ndërsa sot kemi Messi-Neymar. Vite më parë ishin b
Indi: FIA i dorëzon trofeun Sebastian Vettel Sebastian Vettel mori trofeun e dytë kampion në ceremoninë gala të ndarjes së çmimeve nga FIA, në New Delhi të Indisë. P
Modelja që synon parlamentin Një modele mund të jetë pjesë e pasarelave, por jo vetëm, pasi politika po bëhet dhe më atraktive. Rasti konkret është 3
Real Madridi kërkon trofeun e 10-të Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez beson se angazhimi i Jose Mourinhos si trajner dhe shpenzimi i qindra milio
Mourinho do fitojë trofeun e sezonit Drejtori i Real Madridit, Zinedine Zidane tha se beson që trajneri Jose Mourinho, pavarësisht fillimit të dobët të sezon