999 rezultate për

trofeun

Nadal rrëfen historinë prekëse: Në moshën 19 vjeçare më thanë se nuk mund të luaja më tenis Rafael Nadal është një nga tenistët më të mirë në histori, por në moshën 19 vjeçare karriera e tij u vu në pikëpyetje.
Në harkun e 6 ditëve Bayerni synon trofeun e dytë dhe të pestin sezonal Nga një Superkupë te një tjetër. Në harkun e 6 ditëve Bayerni Munich do të zbresë në fushë për të fituar një tjetër trof
Festa e Superkupës, Teuta po jeton ëndrrën (VIDEO) Teuta fitoi për herë të parë trofeun e Superkupës së Shqipërisë. Përveç suksesit të këtij titulli, durrsakët realizo
Raul fiton Champions League me të rinjtë e Real Madridit Raul Gonzales Blanco fiton trofeun e tij të parë si trajner. Ish-kapiteni i Realit të Madridit arriti të udhëhiqte sk
Mos e humbisni: Lojtarët e Bayern në festë, shikoni veprimin e befasues të Odriozolës (VIDEO) Bayern Munich arriti të dielën që të fitonte trofeun e gjashtë të Ligës së Kampionëve. Bavarezët mposhtën në finale P
Përzgjidhet nga UEFA formacioni i sezonit në Champions (FOTO LAJM) Bayern mposhti PSG-në, 1-0 mbrëmjen e djeshme në Lisbonë, Portugali, për të ngritur trofeun e tyre të gjashtë të Ligës s
CHAMPIONS/ PSG dhe Bayerni sot luajn për trofeun më prestigjoz për klube E diela e 23 gushtit është një ditë e madhe për sportin, në veçanti për futbollin. Në Lisbonë, me fillim nga ora 21:0
Kapiteni Navas ja dedikon trofeun Antonio Reyes Sevija fitoi sot trofeun e 6-të të Ligës së Europës, duke triumfuar në finale ndaj Interit, me rezultatin 3-2. Në pr
Arsenal mposht në finale Chelsean, Arteta fiton trofeun e parë si trajner (VIDEO) Mikel Arteta ka regjistruar trofeun e parë të tij në karrierën si trajner, duke fituar Kupën FA me Arsenal. Arsenal i
Ndodh në Rusi, lojtarët e Zenit aksidentalisht dëmtojë trofeun gjatë festës (VIDEO) Zenit St Petersburg ka fituar Kupën e Rusisë për sezonin 2019/2020, falë fitores 1:0 ndaj FC Khimki. Gjithçka shkoi m
30 momentet më dramatike në futboll gjatë dekadës 2010-2019 (VIDEO) Futbolli padyshim është sporti më i ndjekur në planet dhe numuron miliona shikues në mbarë botën. Në këtë video ju do
Ka fituar pafund, Neuer stërvitet me trofeun e Bundesligës (VIDEO) Manuel Neuer ka fituar për vitin e 8-të radhazi titullin kampion në Bundesliga. "Daily Mail" ka publikuar videon spec
Me lot në sy i ndarë nga shokët përcolli penalltinë e fundit, Callejon largohet nga Napoli me trofeun e parë (FOTO LAJM) Shtatë vite te Napoli, por pa fituar kurrë asgjë. Sulmuesi anësor spanjoll Jose Callejon, për çudi ka qenë gjatë tërë
Gattuso kërkon trofeun e parë në finale të Kupës së Italisë Gennaro Gattuso do të tentojë të fitojë trofeun e parë në karrierën si trajner dhe të dëshmojë se sjellë më shumë në ban
Ndahet nga jeta ish-lojtari që i dha trofeun Manchester Cityt (FOTO LAJM) Legjenda e Manchester City, Glyn Pardoe, ka vdekur në moshën 73-vjeçare. Pardoe e ndihmoi Cityn të fitonte titullin e
Rrëfimi i Lukakut: Kam ende inate me Villas Boas, nuk e preka trofeun e fituar të Ligës së Kampioneve me Chelsean Romelu Lukaku e ka pranuar se nuk do ta falë kurrë Andre Villas-Boas, i cili e kishte lënë jashtë skuadrës së Ligës së K
Fabio Cannavaro: Prishëm trofeun e Kupës së Botës sapo u kthyem në Romë Fabio Cannavaro vazhdon të argëtojë çdo ditë ndjekësit me bashkëbisedimet e itj në Instagram me lojtarë e ish-lojtarë, d
7 maj 1986 kur Steaua e Bukureshtit mundte Barcelonën në finalen e Kupës së Kampioneve (VIDEO) Si sot para 34 vitesh në stadiumin “Ramon Sançez Piszhuan” të Sevijas, Steaua e Bukureshtit fitonte trofeun prestigjioz
Mancini e ka ndarë mendjen: Italia mund të fitojë Europianin Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, mendon se skuadra e tij mund të tojë "Euro2020". Numri një i stolit të italianëve m
Kontratë 5 ditore ne Gerrard për ngritur trofeun e Premier League, shefi ekzekutiv konfirmon gjithçka Shefi ekzekutiv i Liverpool, Peeter More, ka hedhur poshtë mundësinë e një nënshkrimi kontrate me Gerard në fund të sezo