999 rezultate për

trofeun

Guardiola "injoron" Man City-n Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola nuk e konsideron skuadrën e tij si favorite për të fituar trofeun e champions
Casillas është portieri i vetëm që e ka fituar Championsin në këtë moshë Iker Casillas është një nga portierët më legjendarë që Real Madridi ka pasur në historinë e klubit. Spanjolli është
SHORTI/ Ja në cilin grup do të jetë Juventus Juventus ka vite që kërkon të fitojë trofen e Champions dhe këtë vit me ardhjen e Cristianos ata e duan me patjetër trof
Nadal rrëmben trofeun e 80 në karrierë Rafael Nadal rikthehet të fitojë një turne “Masters” në fushë çimentoje pas 5 vitesh. Në Masterin e Torontos, numri n
Reali do të luaj ndaj Milanit për trofeun "Santiago Bernabeu" Reali i Madridit do të luaj përballë Milanit për trofeun "Santiago Bernabeu". Ndeshja do të luhet me datë 11 gusht p
Migjen Basha shënon dhe fiton trofeun e parë me Aris (VIDEO) Mesfushori i Kombëtares, Migjen Basha e ka nisur me gol aventurën te Arisi i Selanikut. 31-vjeçari u aktivizua në minutë
Franca ngre në qiellin e Moskës trofeun më të lavdishëm në botë Franca është fituesja e Kupës së Botës "Rusia 2018", ku mposhti Kroacinë me shifrat e përgjithshme 4-2 në "Luzhniki Stad
Gjermania u eliminua nga Botërori, Schweinsteiger jep përgjigjen epike se kush do e fitoj trofeun Gjermania mori një goditje të rëndë dje përballë Koresë së Jugut duke u eleminuar zyrtarisht nga Kupa e Botës. Ish l
Shifra marramendëse, Belgjika ofron shpërblime të majme nëse fitojnë Botërorin Shifra të çmendura! Federata e Futbollit të Belgjikës ka vendosur një shpërblim të majmë te futbollistët në rast se fito
Real Madrid ngre në qiellin e Kievit trofeun e UEFA Champions League (FOTO LAJM) Real Madrid arriti të triumfonte sonte në finalen e madhe të UEFA Champions League përballë Liverpoolit. Madrilenët
Skënderbeu ngre në qiell titullin e 8 në histori (VIDEO) Skënderbeu u shpall kampion i Superligës për herë të 8-të në histori të saj. Skuadra korçarë ngriti sot trofeun përballë
Lee Dixon: Payet u dëmtua sepse preku trofeun Finalja e Europa League vazhdon ende te komentohet, këtë rradhë ka qënë ish-lojtari i Arsenalit, Lee Dixon që kritikonte
Atletico Madrid ngre në qiellin e Lyonit trofeun e Europa Leagues (FOTO LAJM) Atletico Madrid ka fituar trofeun e UEFA Europa Leagues kundër Marseilles me shifrat e përgjithshme 0-3. Por madrile
Fernando Torres fiton trofeun e parë me Atletico Madrid Fernando Torres ka fituar trofeun e parë me klubin e tij të fëmijërisë, Atletico Madrid duke triumfuar në UEFA Europa Le
Formacionet zyrtare: Juventus - Milan Juventus dhe Milan do të përballen sonte për të fituar trofeun e parë sezonal. Zonja e Vjetër në kampionat i ka mbyl
Tifozët e Interit tallen keq me ata të Juventusit (FOTO LAJM) Në takimin mes Interit dhe Juves, në fillim të ndeshjes, spektakolare ka qenë koreografia e tifozëve të Interit, që thum
Barcelona ngre në Madrid trofeun e Copa del Rey (VIDEO) Barcelona është skuadra kampione e Kupës së Mbretit për sezonin 2017/18. Skuadra e Ernesto Valverdes në finale e mpo
PSG fiton Kupën e Ligës ndaj Monacos (VIDEO) Paris Saint-Germain ka fituar ndaj Monacos në finale të Kupës së Ligës me rezultat 3-0. Gjiganti parisien ka koleksio
Kluivert mposht Donnarumman, fiton trofeun si talenti më i mirë Justin Kluivert ka fituar çmimin “NxGn 2018”, për adoleshentin më të talentuar të vitit, duke e mposhtur fituesin e viti
Uruguai mposht Uellsin dhe fiton trofeun "China Cup" (FOTO-VIDEO) Uruguai ka fituar turneun "China Cup" pasi në finale mposhti Uellsin me shifrat minimale 0-1. Në edicionin e dytë të