999 rezultate për

triumfuar

Partizani i falet golit të Asanit për të triumfuar ndaj Kamzës (VIDEO) Partizani ja ka dalë me sukses të mbajë kreun e tabelës në +5 pikë distancën më Kukësin e vendit të dytë. Të kuqtë
Askush si Juventusi, ka triumfuar me skuadrat rivale për titull Juventusi fitoi dje 1-0 ndaj Torinos me golin e Cristiano Ronaldos duke regjsitruar fitoren e 15 në Serinë A. Bardhezi
Gazeta italiane shpall favoritët për të triumfuar në Botëror E përditshmja italiane, “Gazzetta Dello Sport”, ka bërë një renditje të 32 ekipeve që shihen si favorite për të fituar B
Formacionet zyrtare: Marseille - Atletico Madrid Marseilla dhe Atletico Madrid do të luajnë sonte ndeshjen e sezonit për të triumfuar në një të çmendur në finalen e UEFA
Xhaka: Treguam karakterin e duhur ndaj Milanit Mesfushori me origjinë shqiptare, GranitXhaka është i lumtur me fitoren e Arsenalit 0-2 në “San Siro”. Për Granit Xha
Finalja Juventus-Real Madrid, ja kush e fiton sipas kompanive të basteve Të shtunën në orën 20:45 Juventusi dhe Real Madrid do të përballen në finalen e madhe të Champions Leagues. Menjëherë
Ancelottti tregon skuadrat favorite për të triumfuar në Champions Carlo Ancelotti është një trajner që ka shumë eksperiencë në kompeticione si Champions League. Trajneri bavarez ka fitua
SONDAZH/ Kush e fiton këtë sezon Champions League-n? (VOTONI) Pas përfundimit të fazës së gupeve sigurisht që të gjithë kanë krijuar një opinion për ekipet që pritet të jenë protagon
10 arsyet pse Italia duhet të besojë te suksesi ndaj Spanjës (FOTO LAJM) “Italia sot duhet ta harrojë të kaluarën e afërt dhe humbjet që djegin kundër spanjollëve. Nga mbrojtja me tre futbo
Ranieri legjendë, ja 14 strategët që kanë triumfuar jashtë Italisë (FOTO LAJM) Suksesit Claudio Ranieri-t me Leicester ka qenë vetëm i fundit në rend kohe: në fakt, janë 14 trajnerët italianë që kanë
Çiftet e Holliwoodit që janë prej vitesh bashkë (FOTO) Jemi mësuar që ti shohim të famshmit të ndërrojnë disa herë partnerët e tyre, dhe rrallë herë ndodh që lidhjet e tyre të
Ja sa janë shanset e 8 ekipeve për të triumfuar në Champions (FOTO LAJM) Real Madrid, Wolfsburg, PSG, Benfica, Manchester City, Atletico Madrid, Barcelona dhe Bayern Munich janë në 1/8 e finale
Ja kush ka triumfuar si sportistja e vitit (FOTO LAJM) Serena Williams është shpallur sportistja e vitit. E veshur me të zeza, e ulur mbi fron shfaq ndryshe Serena Williams në
Llalla: Sllavo-maqedonasit kanë triumfuar edhe falë politikanëve shqiptarë Historiani Arben Llalla, që prej vitesh jeton në Tetovë, ka postuar një status në Facebook ku bën parashikimet e tij në
Mbyllet numërimi në Durrës, Dako fiton thellë përballë Dumës, 13.700 vota plus Kandidati i ASHE-së, Vangjush Dako ka siguruar mandatin e tretë si kryebashkiak i Durrësit. Dako ka triumfuar me një
De Biasi: I kemi mundësitë për të triumfuar në Islandë Toka e Shpresës për për kuqezinjtë e Gianni De Biasit dhe aspiratën e një kombi të tillë nuk është as Amerika dhe as Izr
Aeroporti i Zyrihut, më i miri në Europë (FOTO-LAJM) Për të dhjetin vit radhazi aeroporti i Zyrihut shpallet si aeroporti më i mirë në Europë sa i përket standardeve dhe cil
Tërbohet nga fitorja, shqyhen bluzën (FOTO LAJM) Fotografët e dinë dhe nuk duan t'iu shpëtojë nga sytë, si edhe publikut. Gjesti përsëritet pas çdo fitoreje. Është Rober
Anijet me vela, spektakël në Trieste (FOTO-LAJM) Me qindra barka si cdo vit edhe këtë vit kanë zvlilluar këtë të dielë garën klasike në Trieste. Këtë vit, në mënyrë para
Ribery kërkon të fitojë Bundesligën pa pësuar humbje Franck Ribery ka shprehur dëshirën që skuadra e Bayern Mynih, të mos humbasë asnjë ndeshje në kampionatit, deri në përf