999 rezultate për

trieste

"Shpresoj të kem sukses në krijimin e një Shqipërie të Madhe", publikohet deklarata e rrallë e Esat Pashës “Les Nouvelles” ka botuar, të mërkurën e 12 nëntorit 1913, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me intervistën e Esat Pash
Sfidë rajonale: Dezinformimi dhe lajmet e rreme, të përhapura në të gjithë Ballkanin Perëndimor RCC-ja zhvilloi në Trieste konferencën “Përgjigje rajonale ndaj Sfidave të Sigurisë në Evropën Juglindore“ Trieste –
Dinamo në festë, Marko Pontreli fiton gjyqin mbi falimentimin e Triestes Dinamo në festë. Administratori Marko Pontreli, pas 5 vitesh në dyert e gjykatës italiane, ka marrë lajmin më të rëndësi
Përfundon në urgjencën e spitalit Matteo Salvini Matteo Salvini, lideri i Lega dhe ish-ministër i brendshëm i Italisë është ndier keq teksa shkonte në Trieste për funera
Dëmtimi, Ronaldo nuk luan ndaj Triestes Juventusi po bën përgatjet e fundit me miqësore para fillimit të sezonit të ri ku e presin ndeshje të forta në kampionat
Kapen hajdutët shqiptarë që vidhnin shtëpitë e italianëve Prokuroria e Triestes, ka hedhur dritë mbi një grabitje të përgjakshme të një vile në zonën Villa Opicina, mbrëmjen e 11
Rama i bën një kërkesë të paprecedentë Haradinajt (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka pritur të parin mysafir të Samitit informal të Liderëve të Ballkanit, kryeministrin e Kosovës,
Djaloshi shqiptar shpallet kampion për herë të katërt Djaloshi shqiptar, Ervis Bici është shpallur së fundmi kampion i Italisë në sportin tajlandez të “Muay Thai”të peshave 7
Kush është Ciro, italiani i shumëkërkuar që i shiste armë djalit të bosit "Sandokan" Ciro Dentice nga Italia dhe Lefter Lamaj nga Vlora u vunë në pranga nga policia pak ditë më parë. Policia bëri me di
Zbardhet axhenda, nesër kryeministrat e Ballkanit zbresin në Durrës Durrësi mbledh të shtunën në një takim jo zyrtar krerët e 6 qeverive të Ballkanit Perëndimor dhe Komisionerin për Politi
LSI-ja sulm të ashpër ndaj Edi Ramës:Kryeparazit more zero në Trieste Ish-kryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka akuzuar ashpër Kryeministrin Edi Rama, për të cilin shkruan sot se mori zero në
Kosova dëmtohet nga tregu i përbashkët rajonal Ekspertët e ekonomisë në vend thonë se nga Plani për Zonën Rajonale Ekonomike, të miratuar në Samitin e Triestes, Kosova
Zaev nga Trieste: Do të bashkëpunojmë për perspektivat ndaj BE-së Samiti në Trieste është me të vërtetë një ngjarje e rëndësishme për Republikën e Maqedonisë, sepse flet për perspektivat
Trieste: Gjashtë liderët e Ballkanit miratojnë Zonën Ekonomike Rajonale Gjashtë udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor miratuan, sot në Trieste, planin shumëvjeçar të veprimit për një zonë ekonomi
Rama nga Trieste: Shqiptarët janë popull shtetformues në Maqedoni! Në Trieste është realizuar një takim ndërmjet kryeministrave të Shqipërisë dhe Maqedonisë, respektivisht Edi Rama dhe Zo
Ja çfarë tha kryeministri Rama pas takimit me Zaevin Kryeministri, Edi Rama është takuar sot me homologun maqedonas, Zoran Zaev në Trieste. Rama ka publikuar pamjet e tak
Zaev: Samiti i Triestes, sinjal i mirë i BE-së për vendet e Ballkanit Perëndimor "Bashkimi Evropian duhet që në mënyrë më të drejtpërdrejtë të ndihmojë vendet e rajonit që të përshpejtohet integrimi i
Zaev takohet me kryeministren serbe Bërnabiç Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev u takua sot në Trieste të Italisë me kryeministren e Serbisë Ana Bërnabiç. Kujt
Hoxhaj nga Trieste: Shoqëria civile në Serbi të favorizojë njohjen e Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka marrë pjesë sot në Forumin e Shoqërisë Civile, që u mbajt në ku
Kostum serioz me atlete të bardha, Rama thyen sërish kodin e veshjes Ditën e sotme kryeministri Edi Rama në Trieste ka takuar homologun e tij maqedonas Zoran Zaev. Me anë të një postimi