999 rezultate për

tribunal

Reforma në drejtësi, palët bien dakord për 4 çështje të tjera Dita e parë e dialogut politik për reformën në drejtësi është mbyllur me 4 kompromise të rëndësishme politike. Mësohet s
Serbia injoron Tribunalin e Hagës Në fund të marsit shpallet vendimi kundër Vojisllav Sheshelit, i cili akuzohet për krime lufte. Por lideri nacionalist s
Jacobson: Tribunali nuk do ta gjykojë luftën e UÇK-së Ambasadorja amerikane Tracey Ann Jacobson ka thënë se themelimi i Tribunalit i duhet Kosovës dhe të ardhmes së saj dhe s
Yee: Tribunali do të heqë retë e zeza për historinë e Kosovës Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Yee ka thënë se duhet më shumë luftë kundër korrupsionit dhe terrori
Maloku: Dështimi i politikës kosovare sjell Tribunalin Një nga zyrtarët e lartë të Aleancës Kosova e Re dhe ish-nënkryetar i AAK-së Naim Maloku është shprehur se Tribunali po
Tribunali, gati mbrojtja e dëshmitarëve Në kohën që parlamenti pritet ta kalojë ligjin për të themeluar Gjykatën Speciale në Kosovë, e cila do të gjykojë person
Dialogu rinis për Tribunalin dhe komunat serbe Dialogu mes Serbisë dhe Kosovës do të rinisë sërish në janar, por se këtë herë me dy kryeministra të tjere, me Vuçiçin d
Shesheli trondit Serbinë: Do ta rrëzoj Tribunalin e Hagës, Vuçiçin dhe Nikoliçin (FOTO LAJM) Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojislav Sheshel ka mbajtur një fjalim përpara radikalëve serbë në Beograd, pas lirimit
Ja si e priti Hashim Thaçi Fatmir Limajn kur ai u kthye nga Tribunali i Hagës (VIDEO) Ditën që Tribunali i Hagës e liroi Fatmir Limajn nga akuzat dhe ai erdhi në Kosovë, Limajt iu bë një pritje prej heroi n
Radovan Karaxhiçi e paraqet veten si viktimë në Tribunal të Hagës Radovan Karaxhiçi në Gjykatën e Hagës, ku edhe po gjykohet po e paraqet veten sikur është një viktimë. Ai thotë se nd
Tribunali i Hagës: Burg përjetë për Radovan Karaxhiçin Tribunali i Hagës ka vlerësuar se ish-presidenti i Republikës Serbe të Bosnjes, Radovan Karaxhiç do të duhet të dënohet
Anulohet vendimi për ish-zyrtarin e OKB-së në Kosovë Tribunali i Apelit i Kombeve të Bashkuara e ka anuluar një vendim, i cili ishte në favor të personit James Wasserstrom,
Dacic "i rreptë" në OKB: Tribunali në Kosovë të formohet sa më shpejt Ivica Dacic, kryeministri i parë dhe ministër i Jashtëm i Serbisë, kërkoi në OKB krijimin sa më shpejt të Tribunalit n
Thaçi: Tribunali në janar Gjykata Speciale që do të hetojë krimet e supozuara të UÇK-së do të ngrihet së paku janarin e vitit tjetër. Kështu ka
Ban Ki Moon: Të ngrihet Tribunali në Kosovë Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Moon, ka kërkuar nga institucionet e Kosovës që së paku vitin e ardhshëm të ng
Server: Kosova, duhet qeveri që ndërton shtet Kosova duhet të ketë një qeveri stabile dhe kjo qeveri duhet të ketë disa prioritete që kanë të bëjnë me ndërtimin e sht
OVL e UÇK: Kush mbështet Tribunalin është shërbyes i Rankoviçit Kryetari Vetenarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Smajl Elezaj tha se të gjithë ata që mbështesin krijimin e Gjykat
Nuk ka Tribunal deri në fund të vitit Tribunali për gjykimin e krimeve të luftës nuk pritet të themelohet së paku deri nga fundi i vitit, edhe sikur shumica e
Ja ç'po ndodh me Karaxhiçin Ish-udhëheqësi politik i serbëve të Bosnjes, Radovan Karaxhiç, i dyshuar për krime lufte është në gjykim në Hagë. Avo
Tribunali do merret ekskuluzivisht me raportin e Dick Marty-t Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Bernd Borchardt është shprehur se Tribunali që do të ngrihet pas një viti është k