999 rezultate për

trepces

Gjilani kryen detyrën, Drenica triumfon ndaj Trepçës Gjilani ka shënuar fitore në shtëpinë e vet ndaj Besës së Pejës. Gjilanasit morën tre pikë me fitore minimale. Gol
Shkarkohet drejtori i Trepçës: Fshesa e Kurtit më kapi, por do bëj padi Pak minuta më parë është shkarkuar nga pozita e Kryeshefit ekzekutiv të ndërmarrjes “Trepça”, Basri Ibrahimi. Ai ka k
Njësia Speciale kryen detyrën në veri, kthehet në Prishtinë Njësia Speciale e Policisë së Kosovës kishte zbarkuar herët në mëngjes në pikën e kalimit kufitar në Jarinje. Detyra e s
Federata e Serbisë reagon për ndeshjen Trepça-Crvena Zvezda Federata e Futbollit të Serbisë ka reaguar për moszhvillimin e ndeshjes Trepça ilegale – Crvena Zvezda, e vlefshme për r
Marre me fol ashtu! Haradinaj acarohet me të moshuarin nga Mitrovica (VIDEO) Në një debat të organizuar në qytetin e Mitrovicës nga Nexhmedin Spahiu, ka marrë pjesë edhe kryeministri në dorëheqje R
Qeveria hedh poshtë raportimet për marrjen me “forcë” të Trepçës në veri Burim Ramadani, zëvendësministër i Ministrisë së Mbrojtjes, në një deklaratë për Telegrafin ka mohuar lajmin e publikuar
Trepça bëhet kompani aksionare Autoritetet kompetente në Kosovë thonë se janë në grumbullim e sipër të të gjitha dokumenteve të nevojshme për të bërë r
Trepça në krizë të rëndë financiare Kombinati metalurgjik “Trepça” aktualisht po përballet me nivel të ulët të prodhimit, vështirësi të mëdha financiare dhe
S'ka para, minatorët nuk e marrin rrogën të plotë Rreth 1300 minatorë të kombinatit metalurgjik "Trepça" kanë marrë vetëm 60% të pagës të mërkurën, për shkak të siç thuhe
"Trepça është e Kosovës", sindikata reagon ashpër ndaj Kocijancicit Sindikata e Pavarur e Minatorëve të Trepçës ka dal në një deklaratë të ashpër për sa i përket zëdhënësit të Komisionit E
Mustafa i ashpër me BE-në: Kërkesa juaj është absurde Përveç kryeministrit Haradinaj e kryekuvendarit Veseli, lidhur me deklarimet e BE-së se edhe çështja Trepçës do të jetë
BE del edhe kundër Trepçës, kërkon harmonizim me Serbinë Edhe përkundër faktit se Kuvendi i Republikës së Kosovës ka votuar Statutin e ri për Trepçën, zëdhënësja e Komisionit Ev
Greva e minatorëve "kushton" 300 mijë euro Greva e minatorëve të “Trepçës”, e nisur më 3 janar 2019, ka vazhduar edhe më tej, ndërkohë dy kërkesat e minatorëve gre
Kërkesat e minatorëve grevistë Shyqyri Sadiku, kryetar i Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve të “Trepçës”, ka deklaruar se Bordi i “Trepçës” është krej
Sot minatorët e Trepçës kanë marrë një vendim të rëndë për Haradinajn Minatorët e minierës së “Trepçës” kanë hyrë sot në grevë, ku kërkohet rritja e pagave. Ndërrimi i parë i minatorëve n
Minatorët vijojnë grevën: Haradinaj të vijë këtu Ka vazhduar sot dita e trete e grevës së minatorëve. Ata thonë se janë të lodhur dhe të zhgënjyer që edhe pas tre di
Zgjerohet veprimtaria e Trepçës “Trepça” nuk do të merret vetëm me burimet minerale. Ndërmarrjes së kthyer në shoqëri aksionare, gati 100 forma aktivite
Sot emërohen anëtarët e bordit të Trepçës Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e së mërkurës, do të emërojë 6 nga 9 anëtarët e Bordit të ndërmarrjes “Trepça”, shkruan
Ministri i kundërpërgjigjet drejtorit të dorëhequr Ministri i Zhvillimit Ekonomik Valdrin Lluka tha sot në një konferencë të mbajtur pasdite se tashmë ish drejtori i Trepç
Jep dorëheqje drejtori i Trepçës, akuzon ministrin Këtë të hënë ka dhënë dorëheqje nga pozita e Drejtorit të Trepçës, Ahmet Tmava. Tmava ka dhënë arsyet e dorëheqjes s