999 rezultate për

trepcen

A po bën lojë BE-ja me Trepçën? Zyrtarë të Bashkimit Evropian i kanë tërhequr deklaratat se “Trepça” duhet të futet në bisedimet e Brukselit pas reagime
Veseli blindon Trepçën (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i koalicionit qeverisës, Kadri Veseli, ka nënshkruar sot vendimin e mira
BE ndërron mendje për Trepçën Zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijancic, ka sqaruar qëndrimin e institucioneve evropiane lidhur me mundësitë që
Edhe Veseli del kundër BE-së për Trepçën Kryeparlamentari Kadri Veseli i ka reaguar Bashkimit Evropian për qëndrimin e tyre për Trepçën. Përmes Facebook-ut Ve
Hoti paralajmëron mbështetjen ndaj minatorëve në draftin për Trepçën Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka vlerësuar se draft statuti i Trepçë
Qeveria merr vendimin e madh për Trepçën Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme, ka emëruar 9 anëtarë të rinj të Bordit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë. M
Lista Serbe kërkon Trepçën për demarkacionin, Haradinaj i gatshëm t'u nënshtrohet Një burim brenda qeverisë thotë se Lista Srpska në këmbim të votës pro demarkacionit, po i kërkon tri vende në bordin dr
Serbët mbajnë bllokuar “Trepçën" Serbët kanë bllokuar sërish “Trepçën”. Ky komunitet, që ka kundërshtuar nga fillimi ndryshimin e statusit të kësaj nd
Qeveria synon zgjidhje politike për “Trepçën” Qeveria nuk po arrin ta zbatojë Ligjin për “Trepçën”, të miratuar në tetor të 2016-s. Në konkursin për anëtarë të Bor
Tmava: Jemi lodhur duke pritur për formimin e Bordit Kanë kaluar 16 muaj prejse Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligjin për “Trepçën”, por për shkak se as qeveria e Isa Mustafë
Bordi për Trepçën formohet këtë muaj Bordi për kombinatin “Trepça” pritet të formohet në këtë muaj. Kështu ka thënë këshilltari për çështje ekonomike i kryem
Ringjallet Trepça “Trepça”, gjiganti ekonomik kosovar, i cili me miratimin e Ligjit për “Trepçën” në dhjetorin e vitit 2016, i është kthye
Vucic: Për Trepçën luftojmë pa kompromis Kompleksi minerar dhe metalurgjik i Trepçës në Kosovë shënon 90-përvjetorin që prej kohës kur kishte filluar së funksion
I merr era premtimet për formimin e bordeve “Trepça” është duke numëruar në vend, ndonëse kanë kaluar gati tre muaj qëkur janë konstituuar institucionet e shtetit t
Këtë muaj merret ky vendim për Trepçën Qeveria e Kosovës duket se nuk do të rrijë më duarkryq kur është në pyetje funksionalizimi i gjigantit ekonomik kosovar
Ministrat nuk e përfillin Haradinajn për Trepçën Nuk është kryer asnjë nga tetë detyrat për “Trepçën”, të cilat kryeministri Ramush Haradinaj ua ka dhënë në fillim të mu
Haradinaj: Trepça duhet të gjallërohet Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, prit sot në takim përfaqësues të Sindikatës së pavarur të Trepçë
Qeveria fsheh informatat për “Trepçën” Nëntëmbëdhjetë pika të rendit të ditës janë trajtuar në mbledhjen e së martës të Qeverisë dhe censura është vënë në funk
Murati i jep këshilla Haradinajt për Trepçën Kryetari i Lëvizjes për Bashkim Valon Murati e ka këshilluar kryeministrin Mustafa qe në krye të Bordit Mbikëqyrës për T
Ende asnjë hap për Trepçën Qeveria e Kosovës nuk ka ndërmarrë asnjë nga veprimet e listuara në ligj, nëpërmjet të cilave do të mundë të merreshin n