999 rezultate për

trenin

Kosovë, gjatë 3 muajve të fundit 90 mijë udhëtarë përdorën trenin Agjencia e Statistikave të Kosovës sot ka publikuar "Statistikat e Transportit dhe Telekomunikimit" për TM3 2019, duke r
Kinezët ndërtojnë trenin që kap shpejtësinë 600 km/h Në Kinë është një prototip i trenit, që në mënyrë teorike mund të arrijë lëvizjen deri në 600 kilometra në orë, falë tek
Drenas, makina përplaset me trenin Sot në fshatin Dobrashevc të Drenasit ka ndodhur një aksident ku një veturë ka godit trenin i cili po kalonte në hekuru
Kina prezanton trenin më të shpejtë në botë, arrinë shpejtësi 600 km/h (VIDEO) Kina ka prezantuar prototipin maglev (levitim magnetik) një tren që mund të arrijë shpejtësi prej 600 kilometrash në orë
E pazakontë, këta punonjës ndalojnë trenin për të shpëtuar dhinë nga dëbora (VIDEO) Hekurudhat Austriake kanë publikuar pamjet e pazakonta kur dy drejtues treni rendintë shpëtojnë një dhi të mbetur nën dë
Kapni trenin e Maqedonisë, mos thoni pastaj se nuk na do Evropa Opinion nga Ervin Shkulaku Tashmë kemi hyrë në 10 ditëshin e fundit, pasi më 28 qershor Bashkimi Evropian do t
A është kjo femra më e fuqishme në botë? Tërheq trenin 22 tonësh (VIDEO) Darya Nesterova ka treguar se i ka muskujt e fuqishëm, duke tërhequr trenin e rëndë 22 tonelata, brenda të cilit ishin e
Putin dhe presidentit kinez 'takim zyrtar' në trenin me shpejtësi të lartë (VIDEO) Presidenti rus Vladimir Putin ndodhet në Kinë për një vizitë zyrtare. Ai bashkë me udhëheqësin e Republikës Popullore të
Makinisti ngatërron destinacionin, e çon trenin 273 km larg Një tren që udhëtonte nga Newcastle për në Reading përfundoi "duke humbur" 273 kilometra larg në Sheffield. Pasagjerë
Chelsea kap trenin e fundit për në Champions (VIDEO) Chelsea ka arritur të fitojë sonte në transfertë kundër Burnley me rezultatin e përgjithshëm 1-2 në "Turf Moor", ndeshje
Chelsea e pret Burnleyn si trenin e fundit për në Champions Chelsea vazhdon të shpresojë dhe Burnley është stacioni i fundit në garën për një vend në Champions League sezonin e ard
Ronaldo rikthehet në La Liga për të kapur "trenin e fundit" Ronaldo do të tentojë që të shënojë sërisht kundër Athletic Bilbaos për ta çuar në 12 numrin e ndeshjeve të njëpasnjëshm
Kamerat e sigurisë kapin "trenin fantazmë" në stacion (VIDEO) Këto pamje të kapura nga kamerat e sigurisë tregojnë momentin kur një “tren fantazmë” mbërrin në një stacion hekurudhor
Mister i ndërlikuar, gjeni trenin që po udhëton në drejtim të kundërt (FOTO LAJM) Ky mister që të shkakton dhimbje koke sjell një kuptim krejtësisht të ri në termin "trajnimi i trurit". Misteri kërko
Historia prekëse e qenit që pret me padurim trenin çdo natë (VIDEO) Pamje prekëse që tregojnë një qen duke pritur me padurim një tren çdo natë sikur po pret një fytyrë të njohur që të dalë
Tentoi të kapte trenin por përplasi kokën, vdes pas katër muajsh i riu shqiptar Albion Kapedani, 29 vje nga Shqipëria, ndërroi jetë në Itali, pas 4 muajsh qëndrimi në spital. Prej 20 shtatorit të v
PDK dënon "trenin bullgar" në Mitrovicë Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re kanë dal me akuza për njëra-tjetrën për aplikimin e “treni bullgar”
Akademiku Artan Fuga ka një porosi për Bashën: Mos e ler trenin të ikë dy herë! Klasës politike të vendit i kanë mbetur edhe pak orë që të marrë një vendim nëse do të shkohet me një marrëveshje në zgj
Ja për çfarë e përdorin serbet trenin provokues "Kosova ështe Serbi" (FOTO LAJM) Treni i prodhimit rus me mbishkrimin "Kosova është Serbi", i cili do të futej në Kosovë, tashmë ka përfunduar si një mje
Inter-Roma, sfida për të kapur trenin e fundit për Champions (FOTO) Seria A sonte në mbrëmje rezervon një super sfidën Inter-Roma. Zikaltrit kërkojnë fitoren e tretë radhazi, duke iu kundë