999 rezultate për

tremujorit

Nuk jemi as numra: Shteti nuk e di se ku dhe si vdiqën 3 100 gjatë fundit të 2020 Nga Emirjon Senja INSTAT publikoi dje shifrat e të vdekurve gjatë tremujorit të katërt të vitit 2020, e cila p
Pendarovski: Brenda tremujorit të parë të 2020 do të jemi anëtar të NATO-s "Jo më larg se 3 muajt e parë të vitit 2020, Maqedonia e Veriut do të mund të bëhet anëtare e plotfuqishme e Aleancës ve
BSH raporton rezultate të dobëta për ekonomisë, inflacion dhe rritje çmimesh Banka e Shqipërisë ka prezantuar sot raportin e politikës monetare të tremujorit të fundit 2017, ku ka bërë të ditura të
Rama citon raportin e BB për rritjen ekonomike Rama ka cituar sot një pjesë të raportit të fundit të BB-së për rritjen ekonomike, duke e argumentuar se vendi po shënon
Inflacioni shënon rritje në tremujorin e parë të vitit Inflacioni mesatar vjetor shënoi rritje gjatë tremujorit të parë të vitit 2014, duke u krahasuar me vlerën e regjistruar
Raporti i INSTAT, ekonomia u rrit me 1.1 përqind Ekonomia shqiptare në tremujorin e dytë të vitit 2013 u rrit me 1.1 përqind kundrejt tremujorit të dytë të vitit 2012, n
Raporti i BSH: Çmimi i banesave pëson ulje Gjatë tremujorit të dytë të vitit 2013 çmimi i banesava ka pësuar ulje duke u regjistruar me rreth 10.7% në terma vjetor
Yahoo-s i rriten përfitimet 46 për qind Përfitimet e Yahoo-s janë rritur me 46 për qind në tremujorin e dytë të vitit, arritur nga pothuajse shumë lëshime të pr
Berisha: Rritja ekonomike më e madhe nga parashikimet e FMN Duke lancuar moton e vitit jubilar, “Të bashkuar me njëri-tjetrin, sëbashku me Europën”, Kryeministri Berisha në mbledhj
Raporti, ulet kërkesa për blerje apartamentesh, rritet për qeratë Në tre muajt ë fundit të vitit 2011 ka pasur një rritje të kërkesës për banesa me qera ndërsa për blerjen e një shtëpie
Shoqata e Bankave: Shqiptarët rritën depozitat Sistemi bankar në Shqipëri vazhdon të shfaqë siguri edhe pse janë rritur shumë kreditë e këqija. Sipas specialistëve të
Bie çmimi i televizorëve LCD Nga ngopja e tregut me televizorët LCD, pritet rënie e madhe e çmimeve gjatë sezonit të ardhshëm. Sipas rezultateve të h
Ahtisari pret zgjidhje për Kosovën gjatë tremujorit të parë I dërguari i posaçëm i Kombeve të Bashkuara për Kosovën, Marti Ahtisari, mbrëmë