999 rezultate për

tregut

AMF nis Javën Globale të Investitorit me aktivitetin me përfaqësues të bizneseve dhe shoqatave të tregjeve Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare organizoi sot, më 30 shtator 2019, një takim informues me përfaqësues të bizneseve n
Fermerët e Korçës në protestë: "Hapni tregun, na lejoni të shesim" (FOTO LAJM) Fermerët e Korccës, këtë të hënë kanë vendosur të protestojnë për tregun e fruta-perimeve. Shkak për këtë protestë, ë
Pas një viti pushim, Era Rusi i vë flakën me klipin e ri (VIDEO) Këngëtarja Era Rusi i është rikthyer tregut muzikor pas një viti mungesë. Pas suksesit me ‘Telat e Zemrës’, që u publiku
Financimi i mediave dhe vështirësitë që vijnë nga rrudhja e tregut të reklamave (VIDEO) Media në Shqipëri po kalon kohëra të vështira financiare pas rrudhjes së tregut të reklamave vit pas viti. E megjithatë
Bill Gates e pranon: Gabimi im më i madh humbja e tregut të telefonave Themeluesi i Microsoftit, Bill Gates, ka reflektuar për vendimet e tij të ndërmarra lidhur me sistemin operativ të telef
Këto pamje vijnë nga Tetova pas ditës së tregut Perime të kalbura, qese plastike, dhe mbeturina të tjera. Kjo është fotografia e rrugëve dhe trotuareve në vendin e quaj
OTP - Rrjeti i suksesshëm bankar tashmë edhe në Shqipëri (FOTO LAJM) Grupi Bankar OTP, një ndër ofruesit më të mëdhenj të shërbimeve financiare të pavarura në Europën Qëndrore dhe Lindore t
257 kg kokainë e fshehur në banane i drejtohej tregut Europian Ishte e fshehur në banane, por policia ka arritur të konfiskojë një sasi të konsiderueshme droge. Bëhet fjalë për 257 kg
Berisha: Fermeri u hedh fasulen deleve se s’ka treg Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar se fermerët për shkak të mungesës së tregut, prodhimet bujqësore janë të dety
Ministri Shala merr masa të tjera ndaj produkteve serbe Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka urdhëruar Inspektoratin e Tregut të MTI-së që në bashkëpunim me ins
Ljajiç: Mallrat serbe hyjnë përmes tregut të zi në Kosovë Zëvendëskryeministri serb, Rasim Ljajiq ka zbuluar mënyrën se si përkundër taksës, mallrat serbe prapë hyjnë në Kosovë.
Plas "bomba" tek bankat: Katër më të mëdhatë nën hetim për marrëveshje në kurriz të shqiptarëve Gjatë viteve të fundit ka një rënie të ndjeshme të normave të interesit për depozitat në lek dhe euro, madje ka disa ban
Ky është shqiptari me 25 emra, "bos" i tregut të kokainës në Europë (FOTO LAJM) Xhevdet Plaku është arrestuar ditën e djeshme nga plicia italiane pas një super aksioni të antidrogës. 37 vjeçari ak
Pamje nga vrasja mafioze në Shkodër, kush është personi i vrarë në mes të tregut (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër ku dy vrasës të maskuar kanë hapur zjarr ndaj dy personave në mes të pazarit.
EMRAT/ Ekzekutim mafioz në mes të tregut, kush është viktima dhe i plagosuri në Shkodër Shkodra është tronditur nga të shtëna armësh pak minuta më parë, ku si pasojë raportohet se një person ka mbetur i vrarë
Të huajt blejnë bregdetin shqiptar, sa janë çmimet e tregut Të huajt vijojnë të mbajnë në lëvizje tregun e pasurive të paluajtshme në bregdet. Sipas agjencive kryesore në vend, ars
Tatimet, presion për disa profesione që të deklarojnë pagat reale Drejtoria e Riskut, pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, njoftoi se është fokusuar së fundmi në analizën e nive
Vetëm kuvendi do të përfitojë nga Transmetuesi Publik në Maqedoni Vetëm Kuvendi i Maqedonisë si propozues i autorizuar ka përfshirje privilegjuese në shërbimet që ofrohen nga radiodifuzu
Ademi thotë se arsimi profesional duhet t'i përshtatet kërkesave të tregut Arsimi profesional duhet të jetë më flesksibil drejtë përshtatjes me nevojat e tregut të punës, këtë e tha sot ministri
Më në fund ligji reagon ndaj mashtruesve të pangopur, si ETC gënjen qytetarët Inspektorati i tregut ka shqiptuar gjobë ndaj ETC-së në Prizren pas raportimit të një qytetari se ky market është duke m